Chirurgia plastyczna

Powiększanie piersi – implantami czy własnym tłuszczem? Który zabieg wybrać?

Powiększanie piersi – implantami czy własnym tłuszczem? Który zabieg wybrać?

Zabieg powiększania piersi implantami to jedna z najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii plastycznej. Silikonowe wkładki pozwalają uzyskać efekt pięknego i wyrazistego biustu. Jednak coraz częściej pacjentki są zainteresowane również alternatywnymi metodami powiększania biustu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się własna tkanka tłuszczowa. Jej zastosowanie pozwala uzyskać naturalne i subtelne efekty. Jaką metodę powiększania piersi wybrać? Poznaj wady i zalety obu procedur!

Powiększanie piersi implantami

O tym, że implanty piersiowe pozwalają powiększyć biust niemal do każdego rozmiaru, wiedzą chyba wszyscy – nawet ci, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z chirurgią plastyczną. Nic w tym dziwnego! To właśnie plastyka piersi stała się synonimem najpopularniejszego zabiegu wykonywanego dla poprawy wyglądu. O gustach się nie dyskutuje – niektóre panie nawet nie myślą o tego typu procedurach, ale dla innych to właśnie piersi są symbolem kobiecości i dodają pewności siebie. Dlatego decydują się na zabieg powiększania piersi implantami.

Jaki implant piersi wybrać?

Możliwości wyboru implantów piersi jest wiele. O tym, który z nich będzie najlepszy w twoim przypadku, zadecydujesz wraz z lekarzem podczas konsultacji. Wszystko będzie zależało od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt. Wyrazisty czy bardziej naturalny.
Implanty piersi różnią się od siebie ze względu na kształt, projekcję, powierzchnię oraz wypełnienie. Decydując się na implanty piersiowe, staniesz przed wyborem okrągłych lub anatomicznych wkładek. Pierwsze z nich dają bardziej wyraziste, zdecydowane rezultaty. Drugie przeznaczone są dla pań, które wolą naturalniejsze efekty. Implanty anatomiczne mają kształt łezki – lekko opadają i są bardziej subtelne.
Kolejnym pytaniem będzie to, jaką projekcję implantu chcesz dobrać. Cecha ta mówi o tym, w jakim stopniu implant będzie wystawał do przodu. Im większa projekcja, tym większy implant i tym samym bardziej wyrazisty efekt operacji. Pod względem tekstury masz wybór pomiędzy implantami o powierzchni gładkiej lub porowatej. A co do wypełnienia – w grę wchodzi żel silikonowy lub roztwór soli fizjologicznej. Wybór wydaje się trudny, prawda? Na szczęście nowoczesne kliniki umożliwiają przeprowadzenie symulacji komputerowej, która pozwala zobrazować efekty operacji ze względu na dobrany implant. To bez wątpienia doskonałe udogodnienie zarówno dla pacjentek, jak i lekarzy. To również sposób na wyeliminowanie wszelkich nieścisłości podczas konsultacji.

Jaki efekt powiększania piersi uzyskam?

O tym, jaki będzie efekt plastyki piersi będzie decydowało kilka czynników. Zastosowany implant, jego rodzaj, projekcja, objętość, ale także to, jaką budowę anatomiczną ma twoja klatka piersiowa. Przychodząc do chirurga i pokazując zdjęcie efektów, jakie chcesz uzyskać, musisz pamiętać, że nigdy nie będą one w 100% identyczne. Efekt operacji jest zatem wypadkową wielu rzeczy.

Zalety i wady powiększania piersi implantami

Jest to zabieg, który daje bardzo naturalne i przewidywalne efekty. Dlaczego? Powiększony biust nie zmienia znacząco swojego wyglądu, pacjentka nie będzie zaskoczona rezultatem.
Wielką zaletą tej procedury jest fakt, że podczas jednej wizyty w klinice możemy pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej z jednego obszaru, z równoczesnym przeszczepieniem go w inne miejsce. To zatem zabieg pomagający wymodelować sylwetkę. Rekonwalescencja po zabiegu jest mniej uciążliwa niż w przypadku poprzedniej metody. Należy jednak podkreślić, że metoda ta ma kilka wad. Tłuszcz przeszczepiony w biust częściowo się wchłonie, dlatego chirurdzy często wykonują tzw. nadkorekcję. Trwałość efektów zabiegu będzie zależała także od samej pacjentki. Przeszczepiony tłuszcz będzie się zachowywał tak, jak tkanka w każdym innym obszarze ciała. Gdy waga pacjentki będzie ulegać zmianom, np. gdy pacjentka znacząco schudnie, także piersi staną się mniejsze.

Powikszanie piersi implantami czy wasnym tuszczem Ktry zabieg wybra 2

Hybrydowe powiększanie piersi – co to takiego?

Tym paniom, którym zależy na znaczącym powiększeniu biustu z zachowaniem jego naturalności, chirurdzy polecają tzw. metodę hybrydową. Jest to wykorzystanie implantu z autologicznym przeszczepem tłuszczu. Podczas jednego zabiegu chirurg wszczepia implant i dodatkowo uzupełnia piersi tkanką tłuszczową pacjentki. Biust zostaje w ten sposób naturalnie wymodelowany, a efekt zabiegu jest widoczny nawet w pozycji leżącej.

Powiększanie biustu – ceny

Cena powiększania biustu zależy od wielu czynników: rodzaju operacji, kliniki chirurgii plastycznej, doświadczenia chirurga plastycznego, stopnia skomplikowania operacji, lokalizacji kliniki.
Przykładowe ceny powiększania piersi implantami:

Warszawa, od 12000 zł
Wrocław, od 9500 zł
Kraków, od 12000 zł
Poznań, od 8000 zł
Gdańsk, od 12000 zł

Przykładowe ceny powiększania własnym tłuszczem:

Warszawa, od 5000 zł
Wrocław, od 4000 zł
Kraków, od 5000 zł
Poznań, od 8000 zł
Gdańsk, od 10000 złFacebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner