Chirurgia plastyczna

Kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze, a dieta i ćwiczenia nie pomagają, warto rozważyć zabieg w gabinecie chirurgii plastycznej. Odsysanie tkanki tłuszczowej to popularna metoda modelowania sylwetki. Daje spektakularne efekty wyszczuplenia ciała, kiedy inne procedury zawiodły. Jedną z najczęściej wykonywanych operacji jest liposukcja brzucha. Na czym polega zabieg i ile kosztuje? Jakich spodziewać się efektów? Jak długo trwa rekonwalescencja? Wyjaśniamy!

Kiedy dieta i ćwiczenia to za mało – pomoże liposukcja brzucha

Na niektórych obszarach ciała tkanka tłuszczowa lubi odkładać się w nadmiarze. Taką problematyczną okolicą jest brzuch. Właśnie tutaj bardzo ciężko pozbyć się nadmiaru tłuszczu – mają z tym problem nawet osoby szczupłe. Często dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Na szczęście chirurgia plastyczna oferuje rozwiązania dla osób, które straciły nadzieję na sylwetkę marzeń.
Jak skutecznie wymodelować brzuch już po jednym zabiegu? Odpowiedzią na ten problem będzie odsysanie tłuszczu!

Kto może poddać się liposukcji brzucha?

Zabiegowi liposukcji brzucha mogą poddać się osoby o ogólnie dobrym stanie zdrowia, które borykają się z lokalnym problemem nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz wynikającymi z tego faktu dysproporcjami sylwetki. To także procedura polecana kobietom po przebytej ciąży, gdyż panie często zmagają się z problemem pozostałości tkanki tłuszczowej i utraty jędrności brzucha po urodzeniu dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg odchudzający, ale modelujący sylwetkę –  pozwala pozbyć się niewielkich depozytów tłuszczu.
Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Podczas konsultacji lekarz zaleci przeprowadzenie określonych badań laboratoryjnych. Przeciwwskazaniami mogą być problemy z krzepnięciem krwi, cukrzyca, niewydolność wątroby lub nerek.

Liposukcja brzucha – na czym polega?

Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, polegający na odessaniu nadmiarów tłuszczu z danej okolicy ciała. Może on być wykonywany różnymi technikami. Liposukcję wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Podczas klasycznej liposukcji chirurg w naturalnych załamaniach ciała wykonuje małe nacięcia w skórze, wprowadza przez nie kaniule i odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej, tak aby uzyskać efekt wymodelowanego, szczuplejszego brzucha. Podczas jednego zabiegu, dla bezpieczeństwa pacjenta, odsysa się nie więcej niż 4 litry tłuszczu.
Jest to procedura dość inwazyjna, dlatego decydując się na liposukcję brzucha, musimy pamiętać, że po zabiegu konieczna będzie kilkudniowa rekonwalescencja. Aby przyspieszyć ten proces należy nosić specjalne ubranko uciskowe na obszarze zabiegowym. Opuchlizna będzie się utrzymywała kilka tygodni, a całkowity powrót do zdrowia, będzie możliwy po około 3 miesiącach od liposukcji brzucha. W tym czasie zaleca się, aby zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego (można wprowadzać go stopniowo).

Liposukcja brzucha Skuteczna liposukcja brzucha

Liposukcja laserowa brzucha – dlaczego warto?

Obecnie coraz częściej wykonuje się zabiegi liposukcji laserowej. Jest to metoda dużo mniej inwazyjna od klasycznej liposukcji brzucha. Jednocześnie daje piękne i spektakularne efekty wymodelowania ciała. Na czym polega zabieg?
Podczas procedury wykorzystuje się siłę lasera, który działa na tkanki z wykorzystaniem dwóch fal różnej długości. Chirurg wykonuje nacięcie w skórze, przez które wprowadzana jest specjalna sonda. Pierwsza fala lasera najpierw rozgrzewa tłuszcz i go rozpuszcza, następnie zostaje on delikatnie odessany z miejsca zabiegowego. Jednocześnie działa druga fala lasera, która ma za zadanie działać na tkanki skóry. Sprawia ona, że włókna kolagenowe się obkurczają, a więc po zabiegu skóra jest jędrna i zwarta.
Rekonwalescencja po liposukcji laserowej jest dużo mniej uciążliwa, niż po klasycznej liposukcji brzucha – opuchlizna schodzi szybciej, pojawia się mniej siniaków, również ból pozabiegowy jest mniejszy. Dodatkową korzyścią oprócz odessania tkanki tłuszczowej jest napięcie, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Metoda ta pozwala uzyskać przewidywalne i równomierne efekty wyszczuplenia brzucha. Zabieg ten można wykonać również u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do innych metod.

Jakie są efekty liposukcji brzucha?

Liposukcja brzucha to zabieg dający spektakularne efekty wyszczuplenia. Procedura ta sprawia, że brzuch staje się bardziej płaski i wymodelowany. Znikają obwisłości. Efekty zabiegu będą widoczne natychmiastowo, z czasem będą się pogłębiać, a opuchlizna stopniowo będzie schodzić z obszaru zabiegowego.
Rezultaty liposukcji brzucha będą trwałe, o ile pacjent nie przytyje, dlatego bardzo ważne jest zachowanie zdrowego stylu życia – utrzymywanie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
Należy podkreślić, że oprócz uzyskania efektów wizualnych, zabieg ten pomaga pacjentom pozbyć się wielu kompleksów związanych z wyglądem. Nierzadko pomaga również przywrócić dawną sprawność fizyczną, którą wcześniej mogła ograniczać tkanka tłuszczowa.

Liposukcja brzucha – ceny

Koszt liposukcji brzucha będzie uzależniony od wybranej metody, lokalizacji kliniki, obszaru zabiegowego i indywidualnego przypadku danego pacjenta. W jakiej cenie można wykonać liposukcję brzucha?

Liposukcja klasyczna od 4000 zł
Liposukcja laserowa od 2000 zł

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner