Chirurgia plastyczna

Upływający czas sprawia, że skóra twarzy zaczyna wiotczeć, staje się cienka i mniej elastyczna. Gdy na skutek grawitacji tkanki zaczynają opadać, a ty wyglądasz na bardziej smutną, niż jesteś w rzeczywistości, warto pomyśleć o liftingu twarzy. To chirurgiczny zabieg, który daje spektakularne efekty odmłodzenia i przywrócenia elastyczności skóry. Dobrze wykonany jest kluczem do młodego i pięknego wyglądu na długi czas! Na czym polega lifting twarzy i czy warto go wykonać, gdy twoja skóra straciła dawną jędrność? Podpowiadamy!

Lifting twarzy – w jakim wieku go wykonać?

O tym, kiedy warto zdecydować się na lifting twarzy, nie powinna świadczyć metryka, a kondycja twojej skóry. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od tego, czy wcześniej wykonywałaś inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bądź chirurgii plastycznej, czy starannie pielęgnowałaś skórę, czy chroniłaś ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Najczęściej zabiegowi liftingu twarzy poddają się osoby w wieku 45-64 lat, które zauważyły na swojej twarzy wyraźne zwiotczenia, zmarszczki i utratę jędrności skóry.

Starzenie się skóry a lifting twarzy

Wraz z upływem lat skóra wskutek naturalnych procesów starzenia traci swoją jędrność i sprężystość. Jak do tego dochodzi? Za elastyczność i jędrność skóry, odpowiadają włókna kolagenu i elastyny. Wraz z właściwą ilością kwasu hialuronowego (który daje nawilżenie) stanowią podstawę prawidłowej budowy skóry. Kiedy dochodzi do zaburzeń w przebiegu naturalnych procesów biologicznych skóry i w konsekwencji do spowolnienia syntezy włókien kolagenu i elastyny, zauważamy, że skóra zaczyna brzydko zwisać.
Na pogorszenie jej stanu mają wpływ również czynniki zewnętrzne. Szkodliwe promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, zanieczyszczenia środowiska i nieodpowiednia dieta, będą sprawiały, że skóra zacznie starzeć się szybciej.

Lifting twarzy – na czym polega zabieg?

Klasyczny lifting twarzy to operacja, która polega na właściwym podniesieniu i usunięciu nadmiarów luźnej skóry na twarzy. Chirurg podczas zabiegu wykonuje odpowiednie cięcie, które biegnie od obszaru przed małżowiną uszną, aż do owłosionej skóry głowy za uchem. Następnie napina i zszywa tkanki, tak aby uzyskać efekt ich wygładzenia. Facelift sprawia, że zmarszczki ulegają redukcji, skóra staje się bardziej jędrna, a poprzez usunięcie luźnej skóry twarz wygląda młodziej. Należy pamiętać, że właściwie przeprowadzony lifting twarzy nie powoduje u pacjenta efektu maski, ale naturalnego odmłodzenia.
Jest to procedura inwazyjna, odbywa się w znieczuleniu ogólnym, dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować, m.in. wykonać szereg badań laboratoryjnych. Do podstawowych przeciwwskazań do liftingu twarzy należy zaliczyć cukrzycę, nadciśnienie, ropne zapalenie zatok oraz problemy ze stanami zapalnymi skóry głowy.

Czy warto zdecydować się na lifting twarzy

Rekonwalescencja po zabiegu

Lifting twarzy to procedura, która wymaga przejścia kilkutygodniowej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu należy nosić na twarzy specjalną opaskę uciskową. Naturalnym następstwem operacji będzie chwilowy brak czucia oraz pojawienie się siniaków i opuchlizny (aby ją zmniejszyć, należy spać w pozycji siedzącej lub półsiedzącej). W czasie rekonwalescencji powinno się unikać nadmiernej aktywności fizycznej, podnoszenia ciężkich rzeczy lub nawet zginania się. Wszystko dlatego, aby nie sprzyjać sytuacjom, w których dochodzi do podniesienia się ciśnienia krwi, gdyż może to sprzyjać krwawieniom. Powrót do większej aktywności będzie możliwy po ok. 6-8 tygodniach. Natomiast mrowienie lub dyskomfort będzie ustępował po ok. 2-3 miesiącach. Pełne wygojenie tkanek nastąpi po ok. 6 miesiącach od zabiegu.

Czy efekty liftingu są stałe?

Facelifting to operacja, która daje rezultaty na wiele lat. Skóra na nowo staje się napięta i podniesiona, zmarszczki ulegają wygładzeniu oraz wyrównują się proporcje twarzy – staje się ona szersza na górze i węższa na dole. Lifting twarzy sprawia, że znikają tzw. chomiczki, następuje zarysowanie kąta żuchwy oraz uniesienie policzków. Buzia wygląda młodziej, ale z zachowaniem naturalnych cech twarzy pacjenta. Musimy jednak pamiętać, że tak jak w całym organizmie, także na obszarze poddanym zabiegowi trwać będą procesy starzenia. Dlatego, mimo że efekty liftingu twarzy są stałe, to istnieje możliwość przeprowadzenia kolejnej operacji, w zależności od potrzeb pacjenta.

Ile kosztuje lifting twarzy?

Cena liftingu twarzy będzie się różniła, w zależności od kliniki, którą wybierzesz, jej lokalizacji oraz lekarza przeprowadzającego zabieg. Należy się jednak przygotować, że koszt liftingu twarzy zaczyna się od ok. 8000 zł, a kończy na ok. 20000 zł. Do tego musisz doliczyć koszty konsultacji oraz podstawowych badań laboratoryjnych przed zabiegiem, leków oraz opaski uciskowej. Warto również się upewnić czy w cenie zabiegu znajduje się hospitalizacja oraz znieczulenie, czy należy za nie zapłacić oddzielnie.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner