Dieta

Oczyszczająca dieta warzywno-owocowa wg dr Ewy Dąbrowskiej - czy jest zdrowa?

Oczyszczająca dieta warzywno-owocowa wg dr Ewy Dąbrowskiej - czy jest zdrowa?

Wiele kobiet chcących schudnąć szybko i skutecznie szuka w Internecie specjalnych diet. Wśród całej masy dostępnych na rynku propozycji, w ostatnim czasie dużą popularność zyskała dieta dr. Dąbrowskiej. To tak zwany dwuetapowy program odchudzania. Jej celem jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie mu spokojnej równowagi wewnętrznej. Ale jak w zasadzie ona działa?

Czy dieta oczyszczająca dr Ewy Dąbrowskiej daje efekty?

Dieta owocowo-warzywna, którą oferuje dr Dąbrowska polega na dwóch etapach. Pierwszym z nich jest lecznicza głodówka, która trwa kilka, albo kilkanaście dni. Jej długość zależy od indywidualnych potrzeb. Po zakończonej głodówce drugim etapem jest zdrowa dieta - jej bazę stanowią produkty, które są mało przetworzone i typowe dla naszej szerokości geograficznej. Dieta oczyszczająca czyli tak zwana głodówka lecznica ma oczyścić i wzmocnić prawidłowe działanie organizmu. Pierwszy etap jest nazywany kuracją odtruwającą, a drugi dietą, która jest oparta na ziarnach, roślinach strączkowych, owocach oraz warzywach. Dr Ewa Dąbrowska mówi, że dieta oczyszczająca to cudowna dieta, która - tak jak nazwa wskazuje - pozwala organizmowi się oczyścić, a przy tym przywrócić organizmowi zdolności samoleczenia. Skutki uboczne to właśnie utrata zbędnych kilogramów, na której zależy tak wielu osobom.

Czy dieta warzywno-owocowa to dieta cud?

Pierwszy etap diety czyli głodówka uruchamia trawienie wewnętrzne (endogenne) - w momencie gdy odstawiamy węglowodany, białka i tłuszcze organizm szukając pożywienia pozbywa się złogów, zdegenerowanych tkanek i to właśnie je wykorzystuje jako źródło energii. Trawi nadmiar tkanki tłuszczowej, schorowane komórki i skumulowane przez lata w organizmie toksyny wraz z metalami ciężkimi. Głodówka jest jedyny skutecznym sposobem na doprowadzenie organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli chcą Państwo oczyścić organizm, a jednocześnie szukają diety, która nie jest uciążliwa to doskonałym wyborem jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Efekty są zauważalne praktycznie od samego jej początku - podczas oczyszczającej głodówki można jeść tylko warzywa nisko-skrobiowe takie jak marchewki, kalafior, brokuły, cebula, ogórki, sałata, zioła oraz niskocukrowe owoce takie jak jabłka, grejpfruty, cytryny czy jagody. Najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie ich na surowo. Skutki uboczne, które mogą się pojawić w pierwszym etapie diety to krótkotrwałe kryzysy, które są efektem odtruwania organizmu. Mowa tutaj o osłabieniu, nudnościach, wymiotach czy uporczywym bólu głowy. Po dokładnym oczyszczeniu organizmu można przejść już na zbilansowaną dietę, której podstawą będą nie tylko warzywa i owoce, ale także chleb razowy, produkty mleczne, kasze i ziarna. Zakazane jest oczywiście spożywanie żółtego sera, mięsa, kiełbasy, dżemów, słodyczy, picie alkoholu czy napojów gazowanych.

Dieta oczywiście nie jest odpowiednia dla kobiet w ciążu oraz kobiet karmiących, a także dla dzieci i młodzieży oraz osób z niedowagą. Nie może być również stosowana przez osoby, które chorują na cukrzycę, nowotwory, nadczynność tarczycy, depresję, anoreksję czy bulimię. Przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z lekarzem, który może ocenić to, czy jesteśmy gotowi na takie ograniczenie spożywanych przez nas posiłków. Konsultacja z lekarzem jest konieczna zwłaszcza wtedy, gdy na stałe przyjmujemy jakieś leki, a niedobór składników odżywczych mógłby w jakikolwiek sposób zaburzyć ich działanie.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner