Dieta

Jak się przygotować do odchudzania?

Jak się przygotować do odchudzania?

Podejdź do odchudzania jak do projektu. Wyznacz sobie cele oraz sposoby ich osiągnięcia, zaplanuj kolejne kroki i zadania. Nie podejmuj decyzji pod wpływem nastroju chwili czy impulsu, ponieważ jest to prosta droga do porażki. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które warto uwzględnić w każdym planie zrzucania wagi.

 

Krok 1. Idź do lekarza 

 

Warto jest sprawdzić czy otyłość nie jest wynikiem postępującej choroby, a nie tylko rezultatem niewłaściwych nawyków żywieniowych i stylu życia. Jeśli przyczyną jest choroba to bez wyleczenia lub kontrolowania jej nie osiągniemy zadowalających, długotrwałych rezultatów. Podczas wizyty trzeba poinformować lekarza o zamiarze odchudzania, wówczas powinien on skierować nas na szereg badań analitycznych wykluczających poważne choroby, takie jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy.

 

Krok 2. Zadbaj o wsparcie psychologiczne

 

Uzyskanie wsparcia psychologicznego podczas odchudzania ze strony otoczenia, tj. rodziny, przyjaciół czy współpracowników jest ważne, lecz z reguły niewystarczające, ponieważ otyłość jest często oznaką nierozwiązanych problemów emocjonalnych. Jeśli nie zadbamy o ten aspekt, to nadprogramowe kilogramy będą wracać jak bumerang, atakując nas z coraz większą siłą. Dlatego warto zwrócić się do specjalisty psychodietetyka lub coacha zdrowia specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania, który nie tylko będzie nas motywował i wspierał w bieżących kryzysach, lecz również pomoże nam dotrzeć do istoty problemu.

 

Krok 3. Wybierz swój styl odżywiania

 

Chodzi tu o styl odżywiania, a nie dietę. Diety stanowią krótkotrwałe rozwiązanie, natomiast zmiana stylu odżywiania gwarantuje długotrwałe rezultaty bez efektu jo-jo. Nie istnieje jeden styl odżywiania pasujący wszystkim, tak jak nie istnieje cudowna dieta. Nasz nowy styl odżywiania powinien być dostosowany do naszego stanu zdrowia, wieku, typu otyłości, preferencji żywnościowych, trybu życia oraz możliwości finansowych. W tym celu również niezbędna będzie pomoc specjalisty, który tworząc dla nas styl odżywiania uwzględni te wszystkie parametry.

 

Krok 4. Zaplanuj zabiegi dodatkowe

 

Warto zaplanować również zabiegi dodatkowe z zakresu medycyny estetycznej lub też medycyny komplementarnej. Pomogą one szybko wrócić do formy oraz przywrócić dobry wygląd, poprawią też nastrój. Szczególnie polecam zabiegi z zakresu akupunktury, w tym akupunktury kosmetycznej, które będą zarówno wspierać leczenie istniejących już problemów zdrowotnych i emocjonalnych, jak też będą zapobiegać napadom niekontrolowanego głodu czy łaknienia na niewskazane pokarmy. Są one doskonałym uzupełnieniem leczenia uzależnień, w tym uzależnienia od jedzenia, alkoholu czy papierosów. Zabiegi akupunktury usprawniają wszystkie procesy fizjologiczne, wspierają eliminację toksyn z organizmu, co przyspiesza tempo chudnięcia. Co ważne, poprawiają też wygląd skóry i uspokajają umysł. 

zdjecie-iwona-preciuk-1.jpg

 

mgr Iwona Pręciuk
Terapeuta, praktyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej ze specjalizacją w zakresie akupunktury, ziołolecznictwa i dietetyki.

Klinika Zdrowia i Urody SaskaMed.pl

https://www.saskamed.pl/

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner