Dojrzała piękność

Dojrzała piękność

Każda kobieta, bez względu na wiek, pragnie wyglądać pięknie i młodo. Także po menopauzie.

Przekwitanie ma niebagatelny wpływ na całe ciało, również na skórę. Spada jej nawilżenia, powstają przebarwienia, zanika tkanka podporowa i powstają zwiotczenia. Jak jej pomóc?

Katarzyna Łukasik-Fąferko – jest właścicielką Dentim clinic, kliniki stomatologicznej i medycyny estetycznej w Katowicach. Specjalizuje się w terapii antycellulitu, rozstępów, mezoterapii.

- Jak ważny jest stan naszej skóry, a w szczególności cery, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jest ona przecież swoistą wizytówką w kontakcie z drugim człowiekiem – mówi Katarzyna Łukasik-Fąferko z Dentim clinic Medycyna Estetyczna w Katowicach i dodaje: – Niestety pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zaobserwować już w wieku 30 lat, kiedy zaczyna trącić swą jędrności. Wszystko, co najgorsze dla skóry nadchodzi jednak wraz z menopauzą – obniża się jej gęstość, skóra traci swą sprężystość i elastyczność. Najwyższa pora, bo zaradzić starzeniu się!

Powrót do przeszłości

W okresie przekwitania na pielęgnację skóry należy poświecić jeszcze więcej czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne gabinety medycyny estetycznej, wyposażone w sprzęt potrafiący, to nie przesada, nie tylko zatrzymać, ale nawet cofnąć czas. Jednym z zabiegów odmładzających, o udowodnionych klinicznie rezultatach, jest CoaxMed.
Zabieg działa przez wytworzenie energii cieplnej w głębokich warstwach skóry. Fale generowane przez agregat RF o wysokich parametrach inicjują strukturalną przemianę kolagenu wewnątrz głęboko położonych tkanek, powodując jego natychmiastowe obkurczenie. Następnym etapem jest wytworzenie nowych włókien kolagenowych, które powodują napięcie tkanek i zmniejszenie wiotkości skóry.
Na skutek tego nieinwazyjnego zabiegu skóra na twarzy zostaje widocznie napięta, zmarszczki wypełnione, a kontury podniesione. Zabieg, w zależności od powierzchni, trwa od 15 do 45 minut. Choć efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, dla uzyskania stabilnej trwałości zaleca się odbycie od 4 do 10 sesji. Koszt jednej to 400 złotych, lecz efekty utrzymują się zazwyczaj około 2 lat.

Kwas nawilżający skórę

Alternatywą może okazać się kwas hialuronowy, będący naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu i odpowiadający za nawilżenie skóry. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie drastycznie maleje, a skóra traci sprężystości i wiotczeje.
Istnieje jednak możliwość wstrzyknięcie do organizmu wypełniacza, którego cząsteczka jest w 99 proc. identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym.
Rozwiązanie to z powodzeniem stosuje się przy poprawie konturu ust, owalu twarzy czy podniesieniu policzków i ich modelowaniu. Rozwiązanie to pozwala na likwidację i zmniejszenie zmarszczek między brwiami, na czole, wokół oczu, tzw. zmarszczek „Marionetki”, fałd nosowo-wargowych. Kwas hialuronowy umożliwia także korektę twarzy, w tym poprawę wyglądu płatków uszu i uniesienie brwi.
Cena takiego zabiegu nie jest jednak mała. Wygładzenie zmarszczek kwasem hialuronowym to koszt około 1000 złotych (cena uzależniona jest od ilości użytego kwasu), lecz efekty bywają powalające. Zaletą zabiegu jest także to, że zaraz po wyjściu z gabinetu możemy wrócić do naszych codziennych obowiązków.

Laser na zmarszczki

Ze zmarszczkami możemy walczyć także za pomocą lasera. – Urządzanie X-lase łączy w sobie technologię laserową oraz CPL, czyli światło pulsacyjne kalibrowane. Wykonywane z pomocą lasera fotoodmładzanie, zwane również termoliftingiem, powoduje silne ujędrnienie skóry oraz redukcję głębokości i ilości zmarszczek. Nie jest także tak drogie jak mogłoby się pozornie wydawać. Koszt zabiegu X-lase w przypadku twarzy to 600 złotych, natomiast zabieg przeprowadzony na dłoni to tylko 200 złotych.

Odmładzający piling

Popularną, nieinwazyjną metodą służącą rozjaśnieniu i odmłodzeniu starzejącej się skóry jest również peeling chemiczny, polegający na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry, wpływją na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Seria takich zabiegów działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się. 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner