cera dojrzała

Cera dojrzała - kiedy zacząć stosowanie odpowiedniej pielęgnacji?

Cera dojrzała, czyli jaka? Czy dojrzałość skóry wyznacza nasza metryka? W końcu nie do końca wiek, ale geny i wcześniejsza pielęgnacja (bądź jej brak) determinują tempo, w którym starzeje się nasza skóra. Pierwsze zmarszczki, ubytki kolagenu, skłonność do przesuszeń czy widoczne przebarwienia. Jak zatroszczyć się o swoją skórę i odjąć jej lat?

Cera dojrzała charakterystyka

Dojrzałość skóry jest inną cechą niż jej wrażliwość czy tłustość. Dojrzałą skórę będzie miał w końcu każdy – jedni wcześniej, inni później. To raczej jej stan, a nie rodzaj, który jednak wymaga dobrej i konsekwentnej pielęgnacji. Jak ją rozpoznać? Cerze dojrzałej wyraźnie brakuje kolagenu, elastyny oraz wody. Sprawia to, że widoczne stają się zmarszczki na czole, w okolicach oczu (tzw. kurze łapki) i ust a także na policzkach. To efekty. Proces starzenia zaczyna się bowiem w środku. To w skórze właściwej niszczeją m.in. włókna kolagenowe. Wraz z wiekiem spowalnia także metabolizm, przez co tkance skórnej dostarczana jest mniejsza ilość składników odżywczych. Ten niedobór powoduje z kolei jej wolniejszą regenerację. Zmiany te wpływają także na koloryt cery i jej niewystarczające nawilżenie. Często uszkodzeniu ulegają także ściany naczyń krwionośnych przez co pogarsza się ukrwienie skóry. Przy zauważeniu tych objawów można jednak załamywać rąk a podjąć odpowiednie działanie.

Cera dojrzała pielęgnacja

To co możemy zrobić od razu, choćby prewencyjnie to zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Z upływem lat zmienia się jej zdolność do regeneracji, więc tym bardziej należy zadbać o to, by zabezpieczyć się przed niepotrzebną ekspozycją na słońce. Promienie UV powodują bowiem przyspieszony rozpad kolagenu, co prowadzi do utraty jędrności i zmarszczek. Słońce wysusza i przyczynia się także do powstawania przebarwień. Rada? Wystarczy dobry krem pielęgnacyjny z wysokim filtrem.

Tak jak w koreańskiej pielęgnacji w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej bardzo istotne jest także złuszczanie i nawilżanie. Usuwać martwe komórki należy systematycznie – w domu lub w salonach kosmetycznych. Nie tylko pozwoli to usunąć lub zminimalizować płytkie zmarszczki, ale także przygotuje cerę pod odżywiające kremy bądź serum. Nawilżanie z kolei jest niezbędne – twarzy, okolic oczu a także szyi, której w tym przypadku nie należy również pomijać. Warto sięgnąć po kosmetyki z aktywnymi składnikami lub np. kolagenem.

Przyjemne i pomocne będą także masaże twarzy – tu też skorzystać można z pomocy profesjonalisty w gabinetach kosmetycznych bądź zaopatrzyć się w wszelkiego rodzaju rollery i tak wmasowywać esencje lub serum. Masaż można wykonywać także palcami – kulistymi ruchami na zewnątrz i ku górze.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner