Sezon weselny w pełni! Jak przetrwać całą noc w szpilkach?

Sezon weselny w pełni! Jak przetrwać całą noc w szpilkach?

Wybierasz się w najbliższym czasie na ślub i wesele? To okazja, na którą warto założyć efektowne szpilki! Niestety, buty na wysokim obcasie w połączeniu z kilkugodzinną zabawą to duże obciążenie dla stóp. Otarcia, pęcherze, ból… która z nas nie zna tego uczucia? Jak chronić stopy, aby przetrwać całą noc w szpilkach? Dzięki tym produktom przetańczysz całą noc bez bólu!

Jak uchronić stopy w szpilkach przed bólem?

Odpowiednio dopasowane buty to podstawa, ale bywa, że nawet najwygodniejsze obuwie nie ochroni stóp przed otarciami podczas weselnej zabawy. Wysokie, letnie temperatury przyczyniają się do pojawienia się opuchlizny. Gdy skaczesz i tańczysz na szpilkach to właśnie stopy przyjmują na siebie większość obciążeń. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i zapewnieniu stopom ochrony, ból nie będzie w stanie zatrzymać Cię przed taneczną zabawą. Co powinno znaleźć się w Twoim weselnym niezbędniku? Samoprzylepne poduszki ochronne, które redukują ucisk wywołany niewygodnym obuwiem, a także chronią skórę przed otarciami i odciskami. Poduszki ochronne można przylepić zarówno na śródstopie, jak i na piętę. Taki produkt oferuje np. polska marka odciążeń – Podohelp.

Sezon weselny w pelni Jak przetrwac cala noc w szpilkach Podohelp Samoprzylepne poduszki ochronne

Podohelp, Samoprzylepne poduszki ochronne, 15,99 zł, futopia.pl

reklama
Art2 - Sunekos

Nieodpowiedni rozmiar buta. Co zrobić?

Nie przetestowałaś butów przed zabawą i masz problem z rozmiarem? Zastosuj wkładki lub wypróbuj zapiętki, które nie tylko chronią skórę przed otarciami, ale także wypełniają wolne miejsce w zbyt dużym bucie! Zapiętki mogą pomóc w sytuacji, gdy but jest za duży nawet o pół rozmiaru! Kolejną zaletą zapiętek jest fakt, że doskonale stabilizują piętę i są transparentne, a co za tym idzie – niemalże niewidoczne. Możesz stosować je zarówno w zamkniętych, jak i odkrytych butach!

Sezon weselny w pelni Jak przetrwac cala noc w szpilkach Podohelp Samoprzylepne zapietki ochronne do butow

Podohelp, Samoprzylepne zapiętki ochronne do butów, 28 zł, futopia.pl

Profilaktyczne działania mają moc!

Wiele osób cierpiących z powodu palucha koślawego wie, że ból potrafi zepsuć nawet najlepszą weselną zabawę. Zastanawiasz się, jak zapomnieć o bólu? Kup pierścionek żelowy na haluksa z separatorem. Wielka ulga za niewielki koszt. Produkt od marki Podohelp utrzymuje palce stopy w odpowiedniej pozycji, czyli takiej, aby duży paluch i palec sąsiadujący nie nachodziły na siebie. Dzięki profilaktyce i regularnemu stosowaniu problem hallux valgus nie pogłębia się. Zaletą pierścionka jest także to, że założony raz na palec pozostaje w odpowiednim miejscu. To dobre rozwiązanie dla osób, które podejrzewają u siebie początki problemów z haluksami lub wiedzą, że są genetycznie obciążone predyspozycją do jego pojawiania się.

Sezon weselny w pelni Jak przetrwac cała noc w szpilkach Podohelp Pierscionek zelowy na haluksa z separaoterem

Podohelp, Pierścionek żelowy na haluksa z separaoterem, 15 zł, futopia.pl

Ratunek po całonocnej zabawie!

Po całonocnej zabawie w butach na wysokich obcasach na stopach mogą pojawić się pęcherze lub bolesne odciski spowodowane ciągłym naciskiem. Skóra obumiera przez ciągłe tarcie powierzchni i tworzy się tam rogowa warstwa, która narasta i powoduje dyskomfort. Powstawaniu pęcherzy sprzyja noszenie szpilek, za ciasnych butów lub luźnego obuwia, które powoduje otarcia. Nagniotków, modzeli, odcisków możesz pozbyć się na wizycie u specjalisty w gabinecie podologicznym, ale planując wyjątkowy strój na wesele – pamiętaj także o ochronie stóp i ciesz się ich doskonałą kondycją!

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner