medycyna estetyczna

Co stanowi przyszłość branży beauty? Jakie znaczenie dla organizmu mają komórki macierzyste? Jakie jest ich obecne zastosowanie i jaki mają potencjał? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce „Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie i kosmetologii”, autorstwa Claudii Musiał. Najnowsza publikacja PZWL Wydawnictwo Lekarskie to przegląd najważniejszych podstaw naukowych i technologii wykorzystania komórek macierzystych. Sięgając po nią, zdobędziesz rozszerzoną wiedzę o funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu komórek macierzystych.

Jak dziś dbamy o zdrowie i urodę? Zależy nam na tym, aby terapie były zaplanowane w kompleksowy sposób, dążymy do tego, aby lekarze podchodzili do nas indywidualnie i holistycznie – patrząc na stan naszego zdrowia oraz potrzeby skóry. Mamy mało czasu i jesteśmy zabiegani. Dlatego, aby utrzymać jak najdłużej młodość potrzeba nam konkretnego planu zabiegowego. Jak zadziałać holistycznie? Wyjaśniamy!

Czy zauważyłaś, że wraz z wiekiem twoja skóra straciła swoją elastyczność i jędrność? Nic w tym dziwnego, wiotka skóra pojawia się wskutek naturalnych procesów starzenia, nadmiernego schudnięcia, nieodpowiedniej diety czy stylu życia. O tym, jakie zabiegi pozwolą uporać się z wiotką skórą i czy da się z nią walczyć jedynie kosmetykami lub domowymi sposobami opowiada Rafał Pacholski, właściciel LaBeaute Clinique w Warszawie.

Unijne przepisy dotyczące wyrobów medycznych zmierzają do regulacji m.in. rynku medycyny estetycznej. Zarówno unijne regulacje, jak i obowiązująca ustawa o wyrobach medycznych, w tym wchodzące wkrótce w życie zasady reklamy, rewolucjonizują funkcjonowanie branży. Wiele zapisów budzi wątpliwości, a ich interpretacja – gorące dyskusje. O przybliżenie aktualnego stanu prawnego poprosiliśmy Mec. Celinę Bujalska i Mec. Agnieszkę Majkę z kancelarii NGL Wiater w Warszawie.

Zimą możemy bezpiecznie wykonywać wiele zabiegów. To najlepszy czas na laseroterapię! Według wielu ekspertów to must have wśród zabiegów odmładzających i przeciwstarzeniowych. Czym różni się ablacyjny i nieablacyjny laser frakcyjny? Jakie zalety mają zabiegi laserowe? Zapytaliśmy o to dr. Marka Wasiluka, założyciela warszawskiej kliniki L’experta.

Chcemy wyglądać młodo i pięknie… i najlepiej bez wyrzeczeń. Czy to możliwe? I tak, i nie – zależy od potrzeb twojej skóry, planu zabiegowego i celu, jaki chcesz uzyskać. Dermatologia estetyczna pozwala osiągać znakomite efekty odmłodzenia i poprawy jakości skóry, nie zawsze musi się to wiązać z koniecznością przechodzenia długiej rekonwalescencji. Jakie zabiegi dadzą minimum dyskomfortu? Poleca dr n. med. Maciej Krajewski, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Krajewski w Warszawie.

Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, trzeba pamiętać, że powinny one iść w parze ze zdrowym stylem życia. Nie można liczyć na to, że zabiegi w gabinecie załatwią wszystko”, a my nadal będziemy palić papierosy i liczyć na to, że skóra będzie wyglądać dobrze! O tym, jak styl życia wpływa na stan skóry opowiada Sebastian Tatarek, konsultant branży Beauty & Health, współpracujący z NEWLOOK's Institute w Warszawie.

Nieważne czy podczas Sylwestra będziemy na wielkim balu, czy spędzimy go z sąsiadami. Poczujmy się tego dnia wyjątkowo, aby magia dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu udzieliła się na cały rok. Jakie zabiegi przed Sylwestrem warto wykonać? Radzi dr Marzena Lorkowska-Precht z warszawskiej kliniki ARTISMED.

Częste korzystanie z telefonu, zapominanie o stosowaniu kremów, brak odpowiedniej fotoprotekcji – oto powody pojawiania się zmarszczek poprzecznych szyi. Niestety, latami same pracujemy na to, aby kondycja skóry szyi była coraz gorsza. Jakie zabiegi na szyję i pielęgnację domową warto stosować? Wyjaśnia dr n. med. Diana Kupczyńska z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Marzysz o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, ale masz Hashimoto? To może być problem, bo choroba ta jest przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów. Co więc robić, gdy borykasz się z Hashimoto, a chcesz zadbać o urodę? Wyjaśnia dr Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej z warszawskiej kliniki L’experta.

Medycyna estetyczna w trosce o dobrą jakość życia

Medycyna estetyczna - dla kogo i po co?

Medycyna estetyczna to dziedzina zajmująca się dbaniem o wysokość jakość życia osób dojrzałych, które chcą dbać o swój wizerunek. Medycyna estetyczna obejmuje procedury i zabiegi, do których wykonywania uprawnione są odpowiednio przeszkolone osoby. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa i korygowanie niedoskonałości w wyglądzie pacjentów, co przekłada się na ich zadowolenie i wpływa na polepszenie jakości życia. Działania zapobiegawcze, zabiegi medycyny estetycznej oraz szeroko rozumiana farmakologia to zakres medycyny estetycznej. Rynek medyczny zarówno na świecie,  jak i w Polsce, jest bardzo dynamiczny, chłonny na nowe rozwiązania, których cel jest jeden: odmłodzić klientów. Nowoczesna medycyna estetyczna coraz częściej wypiera nie tak dawno temu popularne tradycyjne liftingi i odsysanie tłuszczu.  Zabiegi medycyny estetycznej przestały być również domeną kobiet. Nikogo nie dziwi, gdy mężczyzna opuszcza klinikę medycyny estetycznej. 

Gabinet medycyny estetycznej - najważniejsza decyzja

Najważniejszym kryterium, którym powinny kierować się osoby chcące poprawić swój wygląd jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym poddadzą się zabiegowi. Sprawdzony gabinet medycyny estetycznej to najważniejszy krok w kierunku poprawy wizerunku i bezpieczeństwa. Polecamy sprawdzone i dobre kliniki medycyny estetycznej. Wpisując w wyszukiwarkę frazy: medycyna estetyczna warszawa, medycyna estetyczna kraków czy medycyna estetyczna poznań możesz spodziewać się naszych poleceń. 

 

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner