Medycyna estetyczna

osocze bogatoplytkowe

Zima to dobry czas na zabiegi nieco mocniejsze, stymulujące skórę do regeneracji. Peelingi, lasery, radiofrekwencja, osocze bogatopłytkowe i wiele innych procedur zmusza skórę do odbudowy i czyni ją młodszą. Oto zabiegi polecane przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej.

Patrzysz w lustro, zaczynasz dostrzegać na twarzy pierwsze oznaki upływającego czasu – tu skóra zaczyna obwisać, tam pojawiła się pierwsza zmarszczka… kondycja twojej cery nie jest już taka, jak kiedyś. Czas na poważnie zainteresować się medycyną estetyczną! Jakie zabiegi w gabinecie będą najlepsze w twoim przypadku? Sprawa wcale nie jest taka prosta! Dlatego podpowiadamy, co wybrać, kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z profesjonalną pielęgnacją gabinetową?

Cienie i worki pod oczami mogą sprawiać, że wyglądamy na bardziej zmęczonych i starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Aby się ich pozbyć, niestety nie wystarczą zimne kompresy i płatki pod oczy. Na szczęście skuteczne usuwanie cieni i worków pod oczami umożliwia nowoczesna medycyna estetyczna. Jakie zabiegi wybrać? Podpowiadamy!  

Osoby dbające o wygląd skupiają się zazwyczaj na twarzy, dekolcie, różnych okolicach ciała. Nie wiedzą jak ważne jest odmładzanie dłoni. A to one zazwyczaj zdradzają nasz prawdziwy wiek. Dlatego warto skorzystać ze skutecznych zabiegów odmładzania rąk, dzięki którym odzyskają one blask i młodzieńczy wygląd.

Oczyszczanie – nawilżanie – rewitalizacja. Jak dobrać skuteczne zabiegi na twarz i ciało radzi dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog, specjalistka medycyny estetycznej, właścicielka Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie.

Popatrz na skórę swojej twarzy, szyi, rąk i powiedz jaki wiek ma twoja skóra? Czy pasuje do wieku, który chcesz przedstawiać światu? A jeśli nie, czy wiesz co można zrobić ze starzeniem się skóry?

Po wakacjach niezbędne mogą się okazać zabiegi regenerujące i intensywnie nawilżające skórę. Warto w ten sposób zadbać nie tylko o twarz, ale także szyję, dekolt i ręce. Właśnie teraz jest odpowiedni czas na terapie, których, ze względu na intensywne nasłonecznienie, nie powinniśmy wykonywać w lecie. Spośród jakich zabiegów medycyny estetycznej możemy wybierać?

Osocze bogatopłytkowe, choć sama nazwa brzmi groźnie, to jeden bardziej naturalnych i najbezpieczniejszych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe rewitalizuje skórę, zwiększa jej elastyczność i przywraca blask. Sprawdź, na czym polega zabieg, czy jest bolesny i jakie daje efekty. O szczegółach zabiegów z osoczem bogatopłytkowym opowiada dermatolog dr Aleksandra Rymsza z kliniki Dr Szczyt.

1. Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting – brzmi co najmniej groźnie. Na czym polega ten zabieg?

Osocze bogatopłytkowe to nowoczesna procedura przeciwstarzeniowa ma na celu stymulowanie odnowy własnych procesów naszego organizmu. Zabiegi wykonuje się u osób z oznakami starzenia się skóry, jak również w leczeniu wypadania włosów, a także redukcji blizn i rozstępów. Osocze bogatopłytkowe to dobra alternatywa dla botoksu, zwłaszcza dla kobiet, które boją się efektu sztucznie naciągniętej skóry.

2. Osocze bogatopłytkowe po zabiegu. Jakich efektów możemy się spodziewać?

Dzięki zabiegom z osoczem bogatopłytkowym możemy spodziewać się poprawy elastyczności, kolorytu, spoistości i gęstości skóry. Będzie ona ona lepiej ukrwiona i w efekcie stanie się gładsza i bardziej napięta. W przypadku włosów najszybciej zaobserwujemy zahamowanie wypadania włosów, a potem pobudzenie ich wzrostu. Z czasem włosy staną się również mocniejsze.

3. Zabieg osoczem bogatopłytkowym - jak przebiega?

Do zabiegu konieczne jest pobranie krwi od pacjenta, którą następnie poddajemy odwirowaniu za pomocą specjalnych systemów separujących. Uzyskujemy w ten sposób koncentrat płytek krwi, które uwalniają tzw. czynniki wzrostu, które są w stanie pobudzać różnego rodzaju tkanki, w tym skórę, do odnowy. Osocze bogatopłytkowe, czyli otrzymany preparat wstrzykiwany jest następnie do skóry za pomocą igły, dlatego obszar objęty leczeniem znieczulamy za pomocą kremu, w innym przypadku zabieg byłby bolesny.

4. Osocze bogatopłytkowe opinie o zabiegu

Zestawy do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego różnią się od siebie przede wszystkim zdolnością do zagęszczania płytek krwi. Jedne zagęszczają płytki 2-3 - krotnie, inne 8 - krotnie lub nawet więcej. Uważa się, że zabieg będzie skuteczny, jeśli stężenie płytek krwi w 1 mm3 wyniesie co najmniej 1 milion. Zdrowy człowiek posiada od 150 tysięcy do 450 tysięcy płytek w 1 mm3 krwi. To oznacza, że stosując zestawy zagęszczające płytki 2-3 - krotnie, nie zawsze możemy uzyskać produkt, który będzie spełniał te kryteria. Tak będzie w przypadku pacjentów z niższymi wartościami płytek krwi. Jeżeli natomiast stosujemy separatory, które zagęszczają płytki 8-krotnie lub więcej, to niezależnie od wyników badań, w każdym przypadku otrzymamy odpowiednią koncentrację, co przełoży się na lepszy efekt zabiegu.

5. Zabieg osoczem bogatopytkowym wymaga rekonwalescencji?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, pacjent może od razu funkcjonować normalnie.

6. Jak długo będziemy czekać na efekty po zabiegu?

Pierwsze efekty rozświetlenia i rewitalizacji skóry pojawiają się po około miesiącu.

7. Zabieg osoczem bogatopłytkowym wymaga powtórzeń? Jak często należy je robić?

To zależy od rodzaju użytego separatora, który wyodrębnia nam osocze bogatopłytkowe. Mniejsze stężenia płytek krwi i – co za tym idzie – mniejsze stężenia czynników wzrostu mają znacznie mniejszą skuteczność w porównaniu do preparatów bardziej zagęszczonych, dlatego wykonuje się je zwykle w seriach 3-4 zabiegów w odstępach 2 - tygodniowych. Zabiegi, w których uzyskujemy stężenie płytek powyżej 1 miliona/mm3, wykonujemy raz na pół roku.

8. Osocze bogatopłytkowe a przeciwwskazania. Czy są powody, dla których nie powinno się go wykonywać?

Zabiegu osoczem nie wykonujemy u kobiet w ciąży, u osób z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz osób z czynną chorobą nowotworową.

9. Osocze bogatopłytkowe po zabiegu - czy są jakieś wytyczne, których należy przestrzegać?

Nie ma tu szczególnych zaleceń. Wystarczy przestrzegać zasad codziennej pielęgnacji.

10. Osocze bogatopłytkowe skutki uboczne - to częsta myśl u potencjalnych pacjentek. Czy mają powody do takich obaw?

Osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny, czyli własny, dlatego stosowanie osocza jest bezpieczne i nie niesie ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych ani innych powikłań. Po zabiegu osocza bogatopłytkowego mogą pojawić się miejscowe odczyny związane z iniekcją, takie jak bolesność, obrzęk, delikatne zaczerwienienie, czy też drobne siniaki w miejscach wkłuć, które szybko mijają.

 

 img-0244-2.jpg

dr Aleksandra Rymsza
Dermatolog

Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt
ul. Królewicza Jakuba 37
Warszawa

www.drrymsza.pl

 

 

 

Zależy ci, żeby dbać o swój wygląd naturalnymi metodami? Chcesz uniknąć wstrzykiwania preparatów, których twój organizm sam nie produkuje? Wypróbuj zabiegi medycyny regeneracyjnej. O trendzie w odmładzaniu, który wykorzystuje nasze własne tkanki, by pobudzić skórę do odnowy opowiada dr Aleksandra Rymsza z kliniki Dr Szczyt.

 

Zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej wykorzystywane są do poprawy jakości skóry lub pobudzania wzrostu włosów. Dają bardzo dobre i naturalne efekty, a do tego są bezpieczne, nie powodują alergii i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. 

Najpopularniejszy jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Konieczne jest do niego pobranie krwi od pacjenta, która następnie jest poddana odwirowaniu za pomocą specjalnych systemów separujących, które pozwalają nam uzyskać koncentrat płytek krwi. Wydzielają one tzw. czynniki wzrostu, które są w stanie pobudzać różnego rodzaju tkanki, w tym skórę, do odnowy.

Ostatnio wzrasta również zainteresowanie tzw. komórkami macierzystymi (mezenchymalnymi). Posiadają one bardzo duże możliwości regeneracji i są w stanie zastąpić uszkodzone komórki danej tkanki. Są też bardziej skuteczne niż osocze bogatopłytkowe, dlatego wykonuje się je rzadziej, zwykle raz w roku lub raz na 3 lata, w zależności od rodzaju zabiegu. Pozyskujemy je najczęściej z tkanki tłuszczowej, która jest łatwo dostępna. Pobrana tkanka poddana jest następnie obróbce podczas której dojrzałe komórki tłuszczowe zostają zniszczone, a pozostają tylko komórki wykazujące duże możliwości regeneracji tkanek. Uzyskany preparat wprowadzany jest w skórę za pomocą igły, tak jak w mezoterapii. 

 Możemy również pozyskać tego typu komórki ze skóry. Zabieg wykorzystujemy zwykle w leczeniu łysienia typu męskiego. Polega on na tym, że pobieramy 3 niewielkie wycinki skóry z okolicy potylicznej, czyli z tyłu głowy.  Pobrane wycinki poddajemy następnie w specjalnym urządzeniu fragmentacji, czyli rozdrobnieniu oraz filtracji. Uzyskana zawiesina, jest wstrzykiwana w skórę głowy, w okolice wymagające leczenia.  

Zabiegi medycyny regeneracyjnej nie wymagają rekonwalescencji, są małoinwazyjne. W przypadku osocza bogatopłytkowego nie ma szczególnych zaleceń. Jeżeli chodzi o komórki mezanchymalne pozyskiwane z tłuszczu lub skóry, to należy dbać o miejsce pobrania tkanki, bo tylko tam może dojść do ewentualnych powikłań, takich jak krwiak, czy zakażenie.  W przypadku pobrania tkanki tłuszczowej zalecamy zwykle unikanie wysiłku fizycznego przez okres około tygodnia. Przy pobraniu wycinków skóry, zaleca się nie myć głowy przez okres 24 godzin oraz nie zrywać strupków. Efekty poprawy jakości skóry pojawiają się już po około miesiącu. W przypadku leczenia łysienia, ten czas może być dłuższy, nawet do pół roku. 

Tak, jak przy każdym zabiegu tu również istnieją przeciwwskazania. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży i u osób, które mają infekcję ogólnoustrojową. Przeciwwskazaniem jest również czynna opryszczka oraz zmiany ropne na skórze poddawanej leczeniu. Nie przeprowadza się go u osób ze skazą naczyniową, zaburzeniami krzepliwości krwi oraz nieuregulowaną cukrzycą.

IMG_0244._2.jpg 

dr Aleksandra Rymsza

dermatolog

Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

ul. Królewicza Jakuba 37

Warszawa

www.drrymsza.pl

Medycyna estetyczna w trosce o dobrą jakość życia

Medycyna estetyczna - dla kogo i po co?

Medycyna estetyczna to dziedzina zajmująca się dbaniem o wysokość jakość życia osób dojrzałych, które chcą dbać o swój wizerunek. Medycyna estetyczna obejmuje procedury i zabiegi, do których wykonywania uprawnione są odpowiednio przeszkolone osoby. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa i korygowanie niedoskonałości w wyglądzie pacjentów, co przekłada się na ich zadowolenie i wpływa na polepszenie jakości życia. Działania zapobiegawcze, zabiegi medycyny estetycznej oraz szeroko rozumiana farmakologia to zakres medycyny estetycznej. Rynek medyczny zarówno na świecie,  jak i w Polsce, jest bardzo dynamiczny, chłonny na nowe rozwiązania, których cel jest jeden: odmłodzić klientów. Nowoczesna medycyna estetyczna coraz częściej wypiera nie tak dawno temu popularne tradycyjne liftingi i odsysanie tłuszczu.  Zabiegi medycyny estetycznej przestały być również domeną kobiet. Nikogo nie dziwi, gdy mężczyzna opuszcza klinikę medycyny estetycznej. 

Gabinet medycyny estetycznej - najważniejsza decyzja

Najważniejszym kryterium, którym powinny kierować się osoby chcące poprawić swój wygląd jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym poddadzą się zabiegowi. Sprawdzony gabinet medycyny estetycznej to najważniejszy krok w kierunku poprawy wizerunku i bezpieczeństwa. Polecamy sprawdzone i dobre kliniki medycyny estetycznej. Wpisując w wyszukiwarkę frazy: medycyna estetyczna warszawa, medycyna estetyczna kraków czy medycyna estetyczna poznań możesz spodziewać się naszych poleceń. 

 

 

Facebook

reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner