peeling

Być może robisz to nieświadomie, ale pewnymi codziennymi zachowaniami możesz przyczyniać się do pogorszenia kondycji lub wyglądu swojej skóry. Brudne pędzle do makijażu, zapominanie o czyszczeniu telefonu, zbyt rzadka zmiana ręcznika, brak peelingowania skóry – brzmi znajomo? Istnieją pewne błędy w pielęgnacji, którym możemy łatwo zaradzić, a w ten sposób wpłynąć na stan swojej skóry. Jakie są najczęstsze pomyłki w pielęgnacji, jak ich unikać? Odpowiedzi na te pytania udzieliła Dagmara Nowak-Barańska, założycielka i kosmetolog krakowskiej marki Beauty Lounge.

Pieczenie, swędzenie, uczucie ściągnięcia – to częste objawy suchej skóry. Niestety, nic przyjemnego! Posiadaczki tego typu cery szybciej dostrzegają na swojej twarzy pojawianie się oznak starzenia – zmarszczki, obwisłości, ziemisty koloryt. Dlatego tak naprawdę nawilżanie suchej skóry to podstawa, aby na długo zachować ją w doskonałej kondycji i opóźnić pojawianie się niekorzystnych zmian na twarzy. Jakie czynniki wpływają na suchość skóry? Jak ją pielęgnować? Oto 6 sprawdzonych sposobów!

Stosowanie terapii łączonych wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry. Dzięki nim możemy osiągać jeszcze lepsze rezultaty: szybciej i skuteczniej! O tym, dlaczego trzeba stosować terapie łączone w przemyślany sposób, jakich zabiegów ze sobą nie łączyć i dlaczego w tym przypadku czasem dwa plus dwa nie równa się cztery, opowiadają Gabriela Maguza i Dorota Siwek, kosmetolożki z Ideal Beauty Clinic w Warszawie.

Jesień to dobry czas na zadbanie o skórę, często zmęczoną po wakacyjnych, słonecznych przygodach. Mezoterapia? A może peeling, lub zabieg laserowy? Lista dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jest długa. Które z nich warto wybrać? Radzi doświadczony lekarz medycyny estetycznej, doktor Przemysław Styczeń.

Dłonie są tą częścią ciała, którą często zaniedbujemy w pielęgnacji. Nie dość, że nie nawilżamy ich wystarczająco, to również zapominamy o ich odpowiedniej ochronie w postaci kremu z SPF. Regeneracja skóry dłoni czy to po wakacjach, czy na co dzień jest istotna, jeśli chcemy, aby nie zdradzały one zbyt szybko oznak starzenia. Przeczytaj nasze rady! Jak zadbać o suche i zniszczone dłonie?

Plecy to wbrew pozorom ta część ciała, która również wymaga starannej pielęgnacji. Lato nadal trwa i wciąż możemy cieszyć się słonecznymi, ciepłymi dniami, dlatego z chęcią odsłaniamy plecy w zwiewnych, kobiecych sukienkach z dekoltami z tyłu. Jak poprawić wygląd pleców nie tylko w domu, ale i w gabinecie, żeby wyglądały pięknie? Podpowiadamy!

Skoro skóra składa się w 65 procentach z wody, dlaczego przemysł kosmetyczny ma taką obsesję na punkcie kremów nawilżających? I co to nawilżanie tak naprawdę oznacza? Bo przecież, o ile nie mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry, ichtiozą, nadczynnością tarczycy, lub cukrzycą, sucha skóra nie jest chorobą. Jak więc działa „krem nawilżający” i jak powinniśmy dbać o równowagę wodną skóry?

Zbliża się ślub, czyli jeden z najważniejszych dni w twoim życiu? Podczas tej wyjątkowej uroczystości chcesz wyglądać i czuć się świetnie! Dlatego warto odpowiednio wcześnie zaplanować zabiegi w gabinecie, dzięki którym będziesz olśniewać wyglądem. Przygotowaliśmy zestawienie zabiegów, które sprawią, że tego dnia każda panna młoda poczuje się wyjątkowo!

Piękne ciało to nie określony rozmiar i waga, ale przede wszystkim kształt, harmonijne proporcje i gładka, jędrna skóra. Aby to osiągnąć, trzeba połączyć zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i odpowiednią pielęgnację, w tym specjalistyczne zabiegi. Idealna figura to ideał, ale można się do niego zbliżyć. Oto cztery strategie zabiegowe dopasowane do twoich potrzeb.

Czujesz już nową, wiosenną energię? Za chwilę zachwyci nas feeria barw odnawiającego się życia. Ale skóra, jakby wbrew naturze, wcale nie wygląda kwitnąco. Szara, szorstka i zmęczona, wyraźnie wymaga regeneracji po zimie. To nic nowego. Ale ten rok różnił się od poprzednich, dlatego potrzeby skóry także się zmieniły. Jak jej pomóc? Podpowiada Anna Jojko, kosmetolog i biotechnolog.

Medycyna estetyczna w trosce o dobrą jakość życia

Medycyna estetyczna - dla kogo i po co?

Medycyna estetyczna to dziedzina zajmująca się dbaniem o wysokość jakość życia osób dojrzałych, które chcą dbać o swój wizerunek. Medycyna estetyczna obejmuje procedury i zabiegi, do których wykonywania uprawnione są odpowiednio przeszkolone osoby. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa i korygowanie niedoskonałości w wyglądzie pacjentów, co przekłada się na ich zadowolenie i wpływa na polepszenie jakości życia. Działania zapobiegawcze, zabiegi medycyny estetycznej oraz szeroko rozumiana farmakologia to zakres medycyny estetycznej. Rynek medyczny zarówno na świecie,  jak i w Polsce, jest bardzo dynamiczny, chłonny na nowe rozwiązania, których cel jest jeden: odmłodzić klientów. Nowoczesna medycyna estetyczna coraz częściej wypiera nie tak dawno temu popularne tradycyjne liftingi i odsysanie tłuszczu.  Zabiegi medycyny estetycznej przestały być również domeną kobiet. Nikogo nie dziwi, gdy mężczyzna opuszcza klinikę medycyny estetycznej. 

Gabinet medycyny estetycznej - najważniejsza decyzja

Najważniejszym kryterium, którym powinny kierować się osoby chcące poprawić swój wygląd jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym poddadzą się zabiegowi. Sprawdzony gabinet medycyny estetycznej to najważniejszy krok w kierunku poprawy wizerunku i bezpieczeństwa. Polecamy sprawdzone i dobre kliniki medycyny estetycznej. Wpisując w wyszukiwarkę frazy: medycyna estetyczna warszawa, medycyna estetyczna kraków czy medycyna estetyczna poznań możesz spodziewać się naszych poleceń. 

 

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner