Uroda

szyja

Harmonijny wygląd twarzy zależy od jej odpowiednich proporcji. Oprawa oczu, kształt nosa oraz ust, wydatne policzki…wszystkie te elementypowinny tworzyć spójny obraz. Bardzo istotny jest także subtelny, nieprzesadnie zarysowany, szczupły podbródek. Jakie znaczenie ma podbródek dla percepcji naszej twarzy i jakie zabiegi sprawią, że będzie on dobrze wyglądał? Pytamy ekspertkę medycyny estetycznej – dr Olgę Bobowską z Poznania.

Częste korzystanie z telefonu, zapominanie o stosowaniu kremów, brak odpowiedniej fotoprotekcji – oto powody pojawiania się zmarszczek poprzecznych szyi. Niestety, latami same pracujemy na to, aby kondycja skóry szyi była coraz gorsza. Jakie zabiegi na szyję i pielęgnację domową warto stosować? Wyjaśnia dr n. med. Diana Kupczyńska z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Co robić, aby skóra wolniej się starzała? Na to pytanie każdy chciałby znać odpowiedź. Zapytaliśmy dr. n. med. Monikę Kuźmińską, specjalistkę medycyny estetycznej i dyrektora medycznego Instytutu Yonelle o główne problemy skóry dojrzałej. Przeczytaj, jeśli chcesz wiedzieć, jakie procesy zachodzą w skórze, gdy się starzeje i jakie zabiegi sprawdzą się w przypadku szczególnie problematycznej skóry szyi i dłoni?

Jak odmłodzić szyję? To pytanie, które warto zadać sobie przed, niż po fakcie. Jesteśmy coraz lepiej wyedukowani w zakresie dbania o cerę – używamy toników, kremów, serum. Często jednak w zabiegach, jakie fundujemy naszej twarzy, zapominamy o… szyi! Równie delikatna skóra, pomijana podczas pielęgnacji, szybciej się marszczy i mimo późniejszych usilnych zabiegów – zdradza nasz wiek. Jak dbać o szyję?

Jak odmłodzić szyję?

Co ciekawe – skóra na naszej szyi i dekolcie jest znacznie cieńsza niż ta, którą mamy na twarzy. To oznacza, że prędzej niż na czole, zmarszczki pojawią się nam właśnie tam! Już nawet koło 30 roku życia. Jak przywrócić szyi i dekoltowi młody wygląd, bez użycia skalpela? Warto zacząć od regularnego stosowania domowych zabiegów. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, staje się coraz bardziej pomarszczona, spowalnia produkcja kolagenu i elastyny. Trzeba temu przeciwdziałać odpowiednio wcześnie.

Jak odmłodzić szyję domowymi sposobami?

Prostujemy się! Współczesne, nowe technologie nie tylko ułatwiają nam życie, ale także wpływają na nasz wygląd. Niestety – negatywnie. Godziny spędzone przed komputerem, telewizorem lub ze smartfonem w ręku sprawiają, że cierpi na tym nasza sylwetka. Jesteśmy skrzywieni, garbimy się, robi nam się tzw. „druga broda”. Bardzo ważne jest więc, byśmy na sam początek pamiętali o prawidłowej postawie. Plecy trzymamy wyprostowane, brodę lekko uniesioną. Poprawna postawa w naturalny sposób wysmukla naszą szyję i sprzyja niepowstawaniu zmarszczek poprzecznych. Pamięć o prostowaniu pleców, ściąganiu łopatek i trzymania głowy w odpowiedniej pozycji, nie tylko pomoże nam lepiej wyglądać, ale też pozytywnie wpłynie na stan naszego kręgosłupa. Podziękujemy sobie za to w przyszłości, nie tylko z satysfakcją przeglądając się w lustrze.

Kremowanie

Prawidłowe kremowanie – to druga z podstawowych czynności, która wymaga naszej uwagi. Wiele osób przy nakładaniu kremów lub emulsji niepotrzebnie szarpie i rozciąga skórę. Najlepsze dla nas będzie nakładanie kosmetyków z dołu do góry, tj. od obojczyków po linię brody, przy dekolcie – od środka, na boki. Starajmy się smarować naszą skórę delikatnie, można delikatnie palcami wklepywać nadmiar kremu.

Peeling

Nie wystarczy tylko dobry demakijaż. Skórę na szyi i dekolcie również powinniśmy złuszczać. To przywróci jej odpowiedni koloryt i nada blask. Ważne, że przypadku tego delikatnego miejsca, powinniśmy zdecydować się raczej na peeling enzymatyczny, który nie niczego nie podrażni. Oczyszczenie pomoże także lepiej wchłaniać się wszystkim składnikom odżywczym z kremów czy maseczek.

Masowanie

Jeśli w ciągu dnia nie dostarczamy swojemu ciału zbyt dużo ruchu, warto skusić się na krótką i prostą gimnastykę – np. skłony i skręty głowy, przyciąganie brody do piersi. Raz w tygodniu warto zintensyfikować wysiłki naszego karku i wspomóc go masażem. Kostka lodu zawinięta w kawałek bawełnianego materiału to domowy sposób na gimnastykę termiczną skóry. Przesuwamy kostką po szyi, od dołu do góry oraz okrężnymi ruchami. Skóra będzie wyraźnie bardziej napięta i ujędrniona.

Można ją ukryć pod apaszką, albo wcierać w nią kremy i z dumą eksponować. Jeśli chcesz, by szyja stała się twoim atutem musisz o nią dbać, tak samo jak o twarz. Sposoby na piękna i gładką szyję zdradza dermatolog, dr Aleksandra Rymsza.

Szyja trzydziestolatki zdradza już upływ czasu, a po czterdziestce coraz wyraźniej zarysowują się na niej okalające zmarszczki, tzw. "obręcze Wenus". Dzisiaj taką szyję nazywamy też „szyją technologiczną”. Jesteśmy „look down generation”, czyli pokoleniem patrzącym w dół. Ma to związek z pochyleniem głowy podczas korzystania z telefonów czy tabletów. Inne czynniki to nadmierne opalanie, korzystanie z solarium, palenie papierosów i brak ćwiczeń fizycznych korygujących prawidłową postawę ciała. Nieuchronnie działa też upływ czasu. Skóra na szyi powoli wiotczeje, a do tego powiększa się podbródek.

Po pierwsze pielęgnacja

Należy regularnie oczyszczać szyję żelem lub płynem micelarnym i wklepywać w nią kremy (najlepiej te same, którymi smarujemy twarz). Sposób aplikacji kremu ma znaczenie. Ruchy rąk powinny być delikatne i zgodne z kierunkiem przebiegu mięśni, czyli od dołu ku górze, a na dekolcie dodatkowo na boki. Latem obowiązkowo chronimy ją filtrem UV. 

Postawa też ma znaczenie

Nasza szyja nie podda się tak łatwo upływowi czasu, jeśli codziennie będziemy pamiętać o prawidłowej postawie. Starajmy się chodzić z wyprostowanymi plecami. W połączeniu ze ściągniętymi łopatkami i lekko uniesioną brodą to najlepszy sposób na zachowanie jędrnej szyi. Taka postawa w naturalny sposób wysmukla jej linie i zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzecznych. Unikajmy zaciskania mięśni szczęki i ściągania żuchwy do tyłu, co może się przyczynić do powstania podwójnego podbródka. Warto też spać na plecach, z głową na specjalnej poduszce, podpierającej kark.

Wygładzanie zmarszczek 

Rodzaj kuracji gabinetowej trzeba dostosować m.in. do stanu skóry. Jeżeli skóra jest wiotka i na jej powierzchni widać zmarszczki odpowiedni będzie laser frakcyjny, który odświeży skórę, wygładzi jej powierzchnię i delikatnie ją napnie. Aby wzmocnić efekt i przyspieszyć proces gojenia, warto uzupełnić kurację osoczem bogatopłytkowym. Dość trudne do usunięcia są poziome zmarszczki, tzw. „obręcze Wenus”. By je zniwelować wykorzystuje się klasyczny botoks, podawany wzdłuż zmarszczki. Toksyna botulinowa rozprostuje mięsień, na którym znajduje się zagięta skóra. Pamiętajmy jednak, że całkowicie jej nie wygładzimy, możemy jedynie spłycić szpecące bruzdy. Dobrym uzupełnieniem tego zabiegu jest mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego, który dodatkowo nawilży skórę i wypełni zmarszczki. 

Niwelowanie drugiego podbródka

Z wiekiem przebudowuje się kość żuchwy, która się cofa i zanika. Ponadto zanikają także mięśnie i tkanka tłuszczowa, przez co skóra wcześniej okalająca żuchwę zaczyna opadać i tworzyć nieestetycznie wyglądający drugi podbródek. Niekiedy powodem jego powstawania jest z kolei gromadzenie się w tym miejscu tkanki tłuszczowej. W zależności od przyczyn, należy pozbyć się nadmiaru skóry, albo nadmiaru tłuszczu. W tym drugim przypadku sprawdzi się liposukcja lub lipoliza iniekcyjna. Aby wzmocnić skórę można wykonać dodatkowo zabieg poprawiający jej napięcie np. radiofrekwencję mikroigłową. W przypadku wiotkiej skóry warto zastosować zabieg  Ulthera. Zabieg ten, określany jako lifting bez skalpela, wykonuje się przy pomocy urządzenia generującego fale ultradźwiękowe. Skoncentrowana energia ultradźwięków jest dostarczana głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. W rezultacie dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych, w tym m.in. wzmożenia produkcji włókien kolagenowych. Po zabiegu poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Żeby osiągnąć zadowalający efekt, zazwyczaj wystarczy poddać się jednemu zabiegowi.

 

IMG 0244. 2

 

dr Aleksandra Rymsza

Dermatolog

 

Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

ul. Królewicza Jakuba 37

Warszawa

www.drrymsza.pl

Uroda - najlepsze i polecane zabiegi kosmetyczne

Uroda 

Zdrowie i uroda stały we współczesnym świecie wyznacznikami życiowego sukcesu, co skłania wiele osób do poszukiwania skutecznych metod poprawy wyglądu oraz funkcjonowania swojego organizmu. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom na Zatrzymaj Młodość bierzemy pod lupę najlepsze zabiegi kosmetyczne. Jaki salon urody wybrać? Na naszym rynku znajduje się ogromna liczba miejsc, które oferują niezliczoną ilość zabiegów kosmetycznych. Dostarcza to klientom pewnych trudności w wyodrębnianiu bezpiecznych i potrzebnych zabiegów. Nasz portal koncentruje się na wielu obszarach, co zapewnia dostęp do kompletnej wiedzy w zakresie utrzymania dobrego zdrowia i nienagannego wyglądu. Jednym z szeroko poruszanych tematów w naszym serwisie jest problem starzenia się skóry. Nasi eksperci wskazują wiele profesjonalnych i domowych metod, które mają uchronić przed przykrymi konsekwencjami tego procesu.

Zabiegi kosmetyczne

Ilość i różnorodność zabiegów kosmetycznych może przyprawiać o zawrót głowy. Na łamach naszego portalu staramy się przybliżać czytelnikom najważniejsze z zabiegów kosmetycznych, ich właściwości i działanie oraz wyjaśniać, na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na ich wykonanie. Najczęściej wyszukiwane są zabiegi kosmetyczne na twarz i ta dziedzina jest dla nas również bardzo ważna. Zabiegi kosmetyczne na twarz to szeroka gama działań mających na celu polepszenie stanu skóry czy zniwelowanie oznak starzenia. Ważne, by były wykonywane zgodnie z zasadami i w sterylnych warunkach. Równie popularne są zabiegi kosmetyczne na trądzik - coraz więcej dojrzałych osób zmaga się z tym problemem, który do niedawna uważany był za domenę nastolatków. Przekazujemy rzetelne informacje również w tej kwestii i radzimy, jak radzić sobie z problemami skórnymi. 

 

 

Facebook

reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner