Medycyna estetyczna

trycholog

Lubisz korzystać z basenu? Jeśli tak, przyjrzyj się dokładniej swoim włosom. Czasem okazuje się, że pod wpływem częstych kąpieli w basenie z chlorowaną wodą, włosy nabierają zielonego koloru. Zdziwiona? Zobacz, dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać? Tłumaczy Anna Mackojć, trycholog i biotechnolog z Instytutu Trychologii.

Kiedy jesienią wypadają ci włosy, zacznij działać! Zmień nawyki i pielęgnację oraz zwróć uwagę na swoją dietę. Ewelina Wysoczańska, trycholog, właścicielka marki Bionigree wyjaśnia, skąd bierze się sezonowe wypadanie włosów i jak mu przeciwdziałać. Przeczytaj!  

Zaburzenia psychiczne mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu,  w tym na wypadanie włosów lub ich wyrywanie. Silny stres i problemy emocjonalne mogą powodować określone zachowania – właśnie w obrębie owłosionej skóry głowy. Martyna Pobuta, psycholog i trycholog z Instytutu Trychologii wyjaśnia, jakie schorzenia mogą się w konsekwencji wiązać z problemami z włosami.

Patrząc w lustro na swoje włosy, zastanawiasz się, dlaczego są matowe i pozbawione połysku? Matowe włosy to jeden z wielu uciążliwych problemów urodowych. Jak uzyskać piękny i mocny połysk? Najpierw poznaj przyczyny pojawienia się matowych włosów, a dopiero później zacznij działać, aby przywrócić im blask!

Zdarza ci się spać z mokrymi włosami? To niestety błąd! Kiedy nie suszysz wystarczająco dobrze swoich włosów na noc, może to doprowadzić do pogorszenia się ich stanu. Z czasem staną się one bardziej podatne na uszkodzenia, łamliwe i matowe. O tym, dlaczego jeszcze nie powinno się spać z wilgotnymi włosami i jak je prawidłowo pielęgnować opowiada Paulina Hanusz, trycholog z Kliniki Hairmitage.

Każda blondynka wie, że o swoje włosy powinna dbać ze szczególną starannością. Dlaczego? Rozjaśnianie to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów na włosy. Przez farbowanie zmienia się ich struktura, dlatego to właśnie blond włosy są szczególnie narażone na przesuszenie, łamliwość i inne uszkodzenia. Jaki zabieg polecamy na blond włosy? Krioterapia włosów!  Na czym polega i jakie daje efekty? Zapytaliśmy trycholożkę i właścicielkę kliniki Wawer Clinic Magdalenę Parzyszek.

Zaobserwowaliśmy ból zęba. Co robimy? Idziemy do dentysty. Oczywiście, jest to prawidłowy odruch. Jednak wizyta u dentysty w tym przypadku odbywa się za późno. Zapomnieliśmy o badaniach profilaktycznych jamy ustnej. Podobnie jest w przypadku schorzeń skóry głowy i włosów, nie można zapominać o badaniach profilaktycznych skóry głowy i włosów. Warto udać się do trychologa, nawet jeśli nie widzimy zauważalnego problemu, aby sprawdzić w badaniu trichoskopowym ich kondycję.

Trychologia jest nauką medyczną, która zajmuje się analizą i rozpoznawaniem schorzeń dotyczących skóry głowy oraz jej wytworów, czyli włosów. Do najczęstszych problemów w tym zakresie należy łysienie, łupież, łojotok, łuszczyca oraz świąd skóry głowy.

Przy wyborze trychologa czy placówki, warto sprawdzić wykształcenie trychologa oraz zapoznać się z oferowanymi zabiegami. Profilaktyka i leczenie problemów ze skórą głowy i włosów ma charakter interdyscyplinarny, jest to połączenie zabiegów wykonywanych w gabinecie oraz kuracji domowej.

Podczas wizyty u trychologa przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem oraz badanie trychoskopowe (nieinwazyjne badanie struktury łodyg włosów oraz skóry głowy). W niektórych przypadkach zalecane jest wykonanie badań analitycznych, morfologicznych lub mikrobiologicznych, aby postawić trafną diagnozę i ustalić plan leczenia. Najlesze efekty osiąga się zwykle poprzez terapię skojarzoną, czyli zabiegi z użyciem aparatury medycznej oraz specjalne produkty lecznicze do stosowania w domu według określonych zasad.

Celem terapii jest poprawa stanu zdrowia skóry głowy pacjenta, wzmożenie mikrokrążenia w naczyniach włosowatych oplatających opuszkę włosową, stymulacja wzrostu nowych włosów, jak również eliminacja przyczyny problemu. Leczenie trychologiczne ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ przyczyn wypadania włosów jest wiele.


Mgr Anna Mackojć

trycholog medyczny,
właścicielka Instytutu Trychologii w Warszawie
www.trychologia.edu.pl

Medycyna estetyczna w trosce o dobrą jakość życia

Medycyna estetyczna - dla kogo i po co?

Medycyna estetyczna to dziedzina zajmująca się dbaniem o wysokość jakość życia osób dojrzałych, które chcą dbać o swój wizerunek. Medycyna estetyczna obejmuje procedury i zabiegi, do których wykonywania uprawnione są odpowiednio przeszkolone osoby. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa i korygowanie niedoskonałości w wyglądzie pacjentów, co przekłada się na ich zadowolenie i wpływa na polepszenie jakości życia. Działania zapobiegawcze, zabiegi medycyny estetycznej oraz szeroko rozumiana farmakologia to zakres medycyny estetycznej. Rynek medyczny zarówno na świecie,  jak i w Polsce, jest bardzo dynamiczny, chłonny na nowe rozwiązania, których cel jest jeden: odmłodzić klientów. Nowoczesna medycyna estetyczna coraz częściej wypiera nie tak dawno temu popularne tradycyjne liftingi i odsysanie tłuszczu.  Zabiegi medycyny estetycznej przestały być również domeną kobiet. Nikogo nie dziwi, gdy mężczyzna opuszcza klinikę medycyny estetycznej. 

Gabinet medycyny estetycznej - najważniejsza decyzja

Najważniejszym kryterium, którym powinny kierować się osoby chcące poprawić swój wygląd jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym poddadzą się zabiegowi. Sprawdzony gabinet medycyny estetycznej to najważniejszy krok w kierunku poprawy wizerunku i bezpieczeństwa. Polecamy sprawdzone i dobre kliniki medycyny estetycznej. Wpisując w wyszukiwarkę frazy: medycyna estetyczna warszawa, medycyna estetyczna kraków czy medycyna estetyczna poznań możesz spodziewać się naszych poleceń. 

 

 

Facebook

reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner