Rewitalizacja; dr Iwona Radziejewska

Przełom w rewitalizacji skóry

Mezoterapia, która pozwala odżywić i poprawić wygląd skóry, cieszy się nieustającą popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Problem jest tylko jeden: krótkotrwały efekt. Aby uzyskać dobre rezultaty zabiegi tego typu trzeba powtarzać: najpierw co 2-3 tygodnie, a potem – dla podtrzymania efektu – jeszcze co kolejne trzy miesiące.

Allergan, światowa firma farmaceutyczna, zaproponowała nowy produkt na bazie kwasu hialuronowego - Juvéderm® VOLITE. To pierwszy preparat do iniekcji opracowany specjalnie z myślą o poprawie jakości skóry, tak, aby efekt utrzymywał się nawet do 9 miesięcy po jednym zabiegu. Jak dotąd nie ma na rynku porównywalnego pod tym względem preparatu.

Zabieg poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz wypełnia siatkę drobnych zmarszczek. Jest to możliwe dzięki opatentowanej przez Allergan technologii VYCROSS™, która łączy nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, tworząc ściśle usieciowany żel o intensywnym działaniu. Skuteczność Juvéderm VOLITE docenili już polscy lekarze, o czym świadczy przyznany w 2017 r. tytuł Perły Dermatologii, w kategorii „Zabieg roku”.

Preparat podaje się w iniekcjach śródskórnych. Można go stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Juvéderm® VOLITE zawiera lidokainę – środek znieczulający, który zwiększa komfort pacjenta. Po zabiegu skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, emanuje naturalnym blaskiem, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność.

46b556a0095c11e7872f258473e8f88e Volite packshot 1024x10242x

Zabieg trwa ok. pół godziny. Efekty widoczne są tuż po zabiegu i utrzymują się nawet do 9 miesięcy. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, mogą pojawić się małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które znikają w ciągu 7 dni.

Zabieg nie powinien być wykonywany jednocześnie z leczeniem laserowym, głębokim peelingiem chemicznym lub dermabrazją. Nie należy stosować preparatu w miejscach, gdzie występują problemy skórne typu zapalenia i/lub infekcja (trądzik, opryszczka itp.). W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych.

Cena pojedynczego zabiegu to ok. 1 500 zł.

Można go wykonać np. w Saska Clinik w Warszawie, www.radziejewska.pl 
i Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie, www.bella-derm.pl

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner