Medycyna estetyczna

Zabiegi na skórę wokół oczu, które naprawdę działają

Zabiegi na skórę wokół oczu, które naprawdę działają

Kurze łapki, podkrążone czy podpuchnięte oczy, to problemy, z którymi boryka się wiele kobiet. Kosmetyki mogą jedynie niwelować te defekty. Trwale zlikwidować je można tylko dzięki zabiegom gabinetowym z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Tajniki najskuteczniejszych zabiegów zdradza dr Daria Charytonowicz, chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt oraz Szpitala Klinicznego im. prof. W.Orłowskiego w Warszawie

 

Dlaczego mamy podpuchnięte oczy?

Obrzęki na powiekach spowodowane są najczęściej zaburzeniami cyrkulacji limfy. W odróżnieniu od krwi, limfa płynie powoli. Jej zastoje spowodowane są nieodpowiednią dietą (jemy za dużo słonych i ostrych potraw), zmęczeniem i stresem. Wszystko to sprawia, że produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych, tylko gromadzą się w tkance podskórnej. Dzieje się tak szczególnie nocą, dlatego najczęściej rano widzimy w lustrze „niechciane poduszeczki”. Opuchlizna może być wynikiem różnych schorzeń, takich jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy, cukrzyca, a nawet zaburzenia rytmu serca czy nieprawidłowe funkcjonowanie nerek. Jeśli jednak nasze „worki pod oczami” to poduszeczka tłuszczu, która nie zmniejsza się w ciągu dnia, oznacza to, że mamy do czynienia z przepukliną tłuszczową, która się usytuowała w tym miejscu.

Rozwiązanie:

Najskuteczniejszych rozwiązaniem w przypadku opuchlizny, jest blefaroplastyka. Dzięki niej zyskujemy nowy, młodszy wygląd. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji. Chirurg usuwa nadmiar skóry powiek wraz podskórnymi złogami tłuszczu (jeśli takie występują). Potem zakłada szwy na około 5-7 dni. Aby blizny pooperacyjne były jak najmniej widoczne, szew umieszcza się w załamaniu powieki górnej. Czas gojenia trwa około miesiąc. Po zagojeniu się blizn, nie mamy praktycznie żadnych śladów przebytego zabiegu chirurgicznego. Wtedy też widać pełen efekt, który utrzymuje się trwale.

 

Skąd się biorą kurze łapki?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna. Jej grubość wynosi średnio 0,5 mm, podczas gdy np. na policzkach ok. 2 mm. Jest też pozbawiona gruczołów łojowych, produkujących tłuszczową barierę ochronną, która broniłaby przed słońcem, wiatrem czy niskimi temperaturami. Do tego skóra powiek nieustannie jest rozciągana podczas mrużenia oczu, a to już prosta droga do zmarszczek mimicznych, czyli tzw. kurzych łapek.

Rozwiązanie

Najpopularniejszym i bardzo skutecznym zabiegiem jest zastrzyk z toksyny botulinowej, powszechnie nazywanej botoksem. Wstrzykiwany cienką igłą osłabia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek na okres 4-6 miesięcy. W tym czasie skóra „odpoczywa”, linie się wygładzają, a twarz odzyskuje młody wygląd. Rezultat widoczny jest po około 7 dniach i utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy, a wraz z kolejnymi zabiegami okres ten wydłuża się. Przeciwskazaniem są m.in. niektóre choroby neurologiczne i zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Jak powstają sine podkówki?

Podkrążone oczy to często skutek przemęczenia i niewyspania. Również z wiekiem skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, co sprawia, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne, a to z kolei wpływa na jej barwę. Podkrążeniom sprzyja również palenie papierosów, picie dużych ilości kawy, nadużywanie alkoholu i życie w stresie. Czasem skłonność do podkrążonych oczu mamy przekazaną w genach. Inna przyczyną może być też np. niedoczynność tarczycy 

Rozwiązanie

1. W wygładzeniu i rozświetleniu skóry wokół oczu pomaga mezoterapia Light Eyes. Preparat, który jest wstrzykiwany  w skórę to rodzaj koktajlu regenerującego, stanowiącego połączenie takich substancji jak: ruszczyk, jagoda, rozmaryn, witamina C czy heksapeptydy. Ten koktajl jest w stanie poradzić sobie z cieniami pod oczami. Poprawia też mikrokrążenie oraz elastyczność skóry. Efekt jest widoczny po kilku dniach. Najczęściej zaleca się od 3 do 5 zabiegów, co 10-14 dni. 

2. Podobnie jak w przypadku wiotkiej skóry najskuteczniejszym, a przy tym trwałym rozwiązaniem jest plastyka - w tym wypadku powiek dolnych.

 

 H4Z0814bb

 

Dr n. med. Daria Charytonowicz

Chirurg plastyczny, Lekarz medycyny estetycznej

Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

Szpital Kliniczny im. prof. W.Orłowskiego w Warszawie

 

 

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner