AGNES - precyzja i skuteczność w odmładzaniu

AGNES - precyzja i skuteczność w odmładzaniu

AGNES to jeden z najbardziej innowacyjnych i precyzyjnych systemów wykorzystujących energię fal radiowych (RF) w zabiegach medycyny estetycznej. Urządzenie wyposażone jest w specjalne, opatentowane, mikroizolowane igły, które aplikują w głąb skóry bardzo selektywnie i precyzyjnie skoncentrowaną energię RF.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa? Impuls o częstotliwości fali radiowej wysyłany przez igłę urządzenia pobudza skórę właściwą do przebudowy struktur kolagenowych, co wpływa na ujędrnienie i poprawę jej elastyczności. To właśnie podgrzanie skóry na odpowiedniej głębokości, do odpowiedniej temperatury (ok 60o C), wywołuje proces rekonstrukcji kolagenu i daje efekt widocznego odmłodzenia.

Wykorzystywane w tym samym zabiegu mikronakłuwanie tkanek to nic innego jak mechaniczne uszkodzenie, mające na celu wywołanie naturalnych procesów regeneracji komórek. Na co dzień obserwujemy je po skaleczeniu, kiedy ciało automatycznie naprawia uszkodzenia, budując nową, młodą tkankę. W ten sposób możemy sztucznie wywołać proces naprawczy. Dzięki nakłuwaniu skóry mikroizolowaną igłą fala radiowa może też łatwiej i szybciej przepływać na pożądanej głębokości, bez podgrzewania naskórka, co przeciwdziała infekcjom.

AGNES 3 xl hrWygładza zmarszczki, ujędrnia skórę

Z wiekiem włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej (ubywa ich ok. 1 procent rocznie). Ulegają one rozciągnięciu, ich struktura staje się nieuporządkowana. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje ponowne napięcie włókien kolagenowych oraz stymulację fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Rozszerza też naczynia krwionośne, przez co poprawia się odżywienie i natlenowanie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

AGNES znajduje zastosowanie w następujących problemach: poprawa owalu twarzy, podwójny podbródek, zmarszczki (również wokół oczu); trądzik młodzieńczy i dorosłych; worki pod oczami.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem należy zdjąć wszelkie metalowe rzeczy (biżuteria, pasek z klamrą). Po oczyszczeniu skóry nakłada się, na około 30 minut, preparat znieczulający.  Następnie lekarz nakłuwa skórę co pół centymetra odpowiednio dobraną do problemu igłą i wyzwala falę radiową, która działa dokładnie w miejscu wkłucia.

Zwykle wykonuje się 3-5 zabiegów, w odstępach 4 tygodni. Zabieg trwa od 5 do kilkudziesięciu minut. Może po nim wystąpić delikatny obrzęk, utrzymujący się do dwóch dni. Niewielkie siniaki i zaczerwienienie mogą utrzymywać się kilka dni. Między 3 a 7 dniem po zabiegu skóra może się delikatnie złuszczać. Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża, cukrzyca, infekcje, choroby serca / rozrusznik, metalowe implanty w okolicy zabiegu. Sugerowana cena zabiegu: 500 do 2000 zł (w zależności od okolicy i problemu).

Zdaniem Eksperta

- Na rynku nie ma alternatywy dla tego zabiegu - mówi dr Wioletta Szewczyk z Kliniki Medycyna Młodości w Warszawie - Po stosowaniu innych urządzeń okres rekonwalescencji wynosi minimum 7-10 dni, a efekty nie są tak zadowalające. Natomiast po zabiegu AGNES pacjentka może zrobić makijaż i pójść następnego dnia do pracy. AGNES sprawdza się także w przypadkach, gdy inne zabiegi nie dają oczekiwanych rezultatów w wygładzeniu zmarszczek w okolicy oczu (botoks, wypełniacze, HIFU).

Dystrybutor: www.infinita.co

 

Wioletta Szewczyk

dr Wioletta Szewczyk

Klinika Medycyna Młodości

www.medycynamlodosci.com

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner