kriolipoliza

Kriolipoliza tkanki tłuszczowej - hit bez użycia skalpela?

Kriolipoliza tkanki tłuszczowej to stosunkowo młody zabieg medycyny estetycznej. Narodził się kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, jako odpowiedź na problemy pacjentek, którym w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie pomogły ani ćwiczenia ani dieta. Zazwyczaj termin „amerykańscy naukowcy” wywołuje mieszane uczucia, jednak w tym przypadku zupełnie bezzasadnie!

Kriolipoliza to zabieg polegający na wymrażaniu komórek tłuszczowych. Przed wprowadzeniem do gabinetów kosmetycznych został poprzedzony badaniami, w których udowodniono, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna, niż inne otaczające je tkanki. Co oznacza, że miejscowe chłodzenie skóry, może spowodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Tym samym skóra, mięśnie czy nerwy są całkowicie bezpieczne. Jest to zabieg bezinwazyjny, to znaczy, że w odróżnieniu od liposukcji nie wymaga użycia skalpela.

Kriolipoliza opinie

Jak wygląda zabieg i komu kriolipoliza przyniesie efekty? Najskuteczniej ta metoda poradzi sobie z niewielkimi partiami, gdzie chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najczęściej zabieg wykonuje się na brzuchu, ramionach czy tzw. „boczkach”. Do obszaru, który zdecydujemy się „upiększyć” przykładana jest głowica specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Całość trwa ok. 45 minut do godziny. Maszyna stopniowo zasysa skórę, a następnie ją chłodzi. Nie jest to zabieg bolesny, ale początkowo można odczuwać dyskomfort – zwłaszcza przez zimno i zasysanie skóry. Z tego samego powodu mogą pojawić się na ciele też lekkie zasinienia. Samo zaczerwienienie znika jednak niedługo - zazwyczaj po kilku minutach - od wykonania kriolipolizy.

Kriolipoliza efekty

Dość istotne jest, że nie należy spodziewać się natychmiastowych efektów. Kriolipoliza rozpoczyna proces, który musi potrwać. Pierwsze widoczne zmiany można zaobserwować po 2-3 tygodniach od wykonania wstępnego zabiegu. Uszkodzone komórki przecież nie wyparują z naszego organizmu – muszą zostać usunięte, a proces ten może potrwać nawet do 6 czy 8 tygodni. Mniej więcej wtedy można zaobserwować finalny efekt zabiegu kriolipolizy. Wszystko zależy także od zdolności regeneracyjnych organizmu. Zazwyczaj wymagana jest seria 2-3 zabiegów wykonywanych co również 2-3 miesiące. Po wykonanym komplecie zabiegów można pozbyć się nawet do 7 cm w obwodzie. Efekty powinny utrzymywać się około roku.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner