Jak przygotować skórę na lato, do morskich i słonecznych kąpieli? Zwykle o rewitalizacji skóry myślimy wiosną, ale niektóre zabiegi warto wykonać także w lecie.

Skóra nie ma z nami łatwo. Jako najbardziej zewnętrzna struktura naszego organizmu, o bardzo dużej powierzchni, przyjmuje najwięcej ciosów. Zimą narażona jest nie tylko na niekorzystne działanie mrozu, zimnego wiatru i smogu, ale również na suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.
Niestety, lato również nie jest jej ulubioną porą roku – po urlopie, na którym chętnie korzystamy z uroków słońca, często wracamy z przesuszoną skórą i nowymi zmarszczkami.

Wiosenna rewitalizacja skóry

Zwykle wiosną staramy się zregenerować skórę po zimie i przygotować do lata. Planujemy wizytę u specjalisty, wybieramy zabiegi. W tym roku jednak, ze względu na pandemię, nie było nam to dane. Z jej powodu w okres letni wchodzimy z jednym jeszcze problemem - przez kilka miesięcy zakrywaliśmy twarz maseczką, co również negatywnie odbiło się na stanie skóry. Jak jej pomóc kiedy lato w pełni, słońce świeci i nie chcemy rezygnować z uroków wakacyjnego życia? Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja.
O rewitalizacji skóry i jej właściwym przygotowaniu do lata opowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Medispa YONELLE Beauty Institute w Warszawie.

reklama
Art2 - Sunekos


Domowa rewitalizacja skóry


Do utrzymania skóry w dobrej kondycji kluczowe jest właściwe pielęgnowanie jej w warunkach domowych. Jest kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, by móc cieszyć się piękną i młodą skórą jak najdłużej.
Po pierwsze – stosowane przez nas kosmetyki powinny być dobrane do potrzeb skóry. Może zdarzyć się tak, że „strefa T” będzie miała inne zapotrzebowanie niż np. policzki. W takiej sytuacji nie bójmy się stosować dwóch różnych kremów! Po drugie – nie zapominajmy o właściwej pielęgnacji przeciwsłonecznej! Krem z wysokim SPF jest niezbędny nie tylko na plaży, ale również w mieście. Po trzecie – regularnie złuszczajmy naskórek. Raz w tygodniu zafundujmy skórze delikatny peeling. Po czwarte – odpowiedni demakijaż to podstawa! Dokładnie zmywajmy makijaż i tonizujmy skórę. To tylko pięć minut w ciągu dnia, za które nasza skóra będzie nam bardzo wdzięczna. I po piąte wreszcie – pijmy dużo wody! To szczególnie ważne latem! Skóra nawilżona od wewnątrz ma naturalny blask, jest jędrna i elastyczna.

 

Rewitalizacja skóry u specjalisty


Warto zrewitalizować skórę i zapewnić jej energetyczny „zastrzyk”, który odpowiednio zabezpieczy ją i przygotuje do sezonu urlopowego. Z pomocą przychodzi tu medycyna estetyczna z szerokim wachlarzem zabiegów. Na co warto zwrócić uwagę? Oto najlepsze zabiegi, które spokojnie można wykonać również gdy jest gorąco i świeci słońce!


• MEZOTERAPIA JUVÉDERM® VOLITE
Juvéderm® Volite to innowacyjny zabieg mezoterapii znanej i cenionej na całym świecie firmy Allergan, w którym zastosowano unikalną technologię VYCROSS. Głębsza mezoterapia z wykorzystaniem nowego usieciowanego kwasu hialuronowego pod postacią żelu zapewnia znakomitą poprawę jakości skóry poprzez jej wygładzenie (brak zmarszczek), nawilżenie, a także zwiększenie elastyczności.
Preparat podawany jest po uprzednim „mapowaniu” obszaru tak, by podawać go w miejsca najbardziej potrzebujące. Wstrzykiwany jest głębiej niż inne preparaty do mezoterapii, wszystko po to, by nie tworzyć na wierzchu grudek, a stworzyć swoiste rusztowanie dla skóry. Dzięki temu uzyskujemy znakomity efekt zwiększonego napięcia. To doskonały zabieg pozwalający odświeżyć, napiąć, ujędrnić skórę i poprawić jej jakość.
Dodatkowym plusem tego rodzaju mezoterapii jest to, że wykonuje się ją raz na kilka miesięcy, zabieg zabezpieczy naszą skórę aż do zimy.


• OXYBRAZJA
OXYBRAZJA to odmiana mikrodemabrazji mechanicznej, wykonywana za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. Ponieważ przy okazji chłodzi, cudownie działa w upały! W odróżnieniu od innych mikrodermabrazji, zabieg wykonywany jest na zimno i mokro, dzięki czemu nie daje efektu podrażnienia. Dodatkowo, łagodząco działa sam tlen, którym skóra zostaje dosłownie „zbombardowana”. Zabieg może być wykonany intensywniej lub łagodniej, w zależności od potrzeb. Polecany jest również osobom ze skórą naczyniową. Częstotliwość oraz ilość zabiegów ustalane są przez lekarza indywidualnie.


• SkinBooster PRX-T33
PRX-T33 to małoinwazyjny zabieg chemicznej biorewitalizacji skóry. Preparat oparty jest na kwasie trójchlorooctowym, nadtlenku wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz pięcioprocentowym kwasie kojowym. Co niezwykle istotne – zabieg może być wykonywany również latem. Bardzo często łączony jest z zabiegami mezoterapii, nici liftingujących, a także wypełnianiem kwasem hialuronowym. Zabieg jest szybki, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.


• Mezoterapia DERMAPEN™
Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele zabiegów, w których wykorzystywane są dobroczynne właściwości mikronakłuwania. DERMAPEN™ ma jednak znaczną przewagę nad derma-roller’ami i zabiegami mezoterapii – osoba przeprowadzająca zabieg ma pełną kontrolę nad głębokością iniekcji. Urządzenie działa od 0,2 mm do 3 mm. Dzięki takiej precyzji można idealnie spersonalizować zabieg, dostosowując go do problemów skóry pacjenta. Co ciekawe – zabiegi z użyciem DERMAPENU można wykonywać nie tylko w na twarzy (nawet w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i ust), ale również szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, czy skórze głowy.
Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdza się w przypadku wielu problemów skórnych. Zwykle do zabiegów rewitalizacji skóry nie trzeba działać głęboko, wystarczy 0,5-0,7 mm, w połączeniu np. z mieszanką peptydową Jalupro, co daje znakomite rezultaty przy minimalnym odczynie. Zabieg stosowany jest również w celu zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych, spłycenia zmarszczek i poprawienia jakości skóry. Sprawdza się też w przypadku widocznych porów, rozstępów, blizn oparzeniowych, a nawet w procesie leczenia łysienia.

Jędrność i blask dzięki rewitalizacji skóry


Okazuje się więc, że latem też możemy skutecznie i bezpiecznie pielęgnować skórę i nie musi być to dla niej kolejne wyzwanie. Pielęgnacja domowa, w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej, to kombinacja idealna, która pomoże utrzymać skórę w świetnej kondycji. Jaki zabieg wybrać? Wszystko zależy od stanu i potrzeb skóry. Kluczowa jest tu konsultacja, podczas której lekarz dobierze odpowiednie procedury. A nasza skóra z pewnością odwdzięczy się młodym wyglądem i pięknym blaskiem!

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner