Coraz więcej lekarzy interesuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. To obecnie ogromny dział wiedzy medycznej i kosmetologicznej, którego pełne zgłębienie wymaga studiów podyplomowych. Jedną z ciekawszych propozycji jest oferta Centrum Medycyny Estetycznej w Poznaniu.

W lutym 2017 roku uchwałą Senatu Wyższej Szkoły Pedagogii i Administracji w Poznaniu zostało powołane Centrum Medycyny Estetycznej. Jego głównym zadaniem było stworzenie platformy i zaplecza dla rozwoju oferty i bazy dydaktycznej uczelni.
Utworzono nowy kierunek dwuletnich studiów podyplomowych - Medycyna Estetyczna - skierowanych do lekarzy medycyny i lekarzy stomatologii.
Na program składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne - szereg procedur nieinwazyjnych i inwazyjnych - których autorami i wykładowcami są światowe i krajowe autorytety z zakresu medycyny estetycznej. Treść zajęć jest ściśle powiązana z aktualnymi trendami na dynamicznie rozwijającym się rynku komercyjnych usług z zakresu estetyki medycznej.
WSPiA jest jedyną uczelnią w Zachodniej Polsce oferującą studia na tym prestiżowym kierunku.  

Jak mówi Dyrektor Centrum, dr n. med. Krzysztof Wachal, program obejmuje łącznie ok. 300 godzin zajęć, które odbywają w ramach dziewięciu comiesięcznych spotkań w roku akademickim - od października do czerwca, dwa dni w miesiącu (weekend). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie WSPiA i na terenie współpracujących ze szkołą jednostek medycznych.

Wykładowcami Centrum Medycyny Estetycznej przy WSPiA są specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej oraz specjaliści z kierunków medycznych związanych z medycyną estetyczną, także specjaliści z Europy i USA.

Więcej informacji na temat rekrutacji: https://wspia.pl/centrum-medycyny-estetycznej/rekrutacja/

WSPiA Poznań rekrutacja medycyna estetyczna

Dr n. med. Krzysztof Wachal, Dyrektor Centrum Medycyny Estetycznej WSPiA im. Mieszka I w Poznaniu o kształceniu lekarzy, standardach medycyny estetycznej i bezpieczeństwie pacjentów - zobacz: http://zatrzymajmlodosc.pl/medycyna-estetyczna/item/455-medycyna-to-wiedza

 

Podobne artykuły

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Hotel_Bania
reklama
DMK
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner