Coraz więcej lekarzy interesuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. To obecnie ogromny dział wiedzy medycznej i kosmetologicznej, którego pełne zgłębienie wymaga studiów podyplomowych. Jedną z ciekawszych propozycji jest oferta Centrum Medycyny Estetycznej w Poznaniu.

W lutym 2017 roku uchwałą Senatu Wyższej Szkoły Pedagogii i Administracji w Poznaniu zostało powołane Centrum Medycyny Estetycznej. Jego głównym zadaniem było stworzenie platformy i zaplecza dla rozwoju oferty i bazy dydaktycznej uczelni.
Utworzono nowy kierunek dwuletnich studiów podyplomowych - Medycyna Estetyczna - skierowanych do lekarzy medycyny i lekarzy stomatologii.
Na program składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne - szereg procedur nieinwazyjnych i inwazyjnych - których autorami i wykładowcami są światowe i krajowe autorytety z zakresu medycyny estetycznej. Treść zajęć jest ściśle powiązana z aktualnymi trendami na dynamicznie rozwijającym się rynku komercyjnych usług z zakresu estetyki medycznej.
WSPiA jest jedyną uczelnią w Zachodniej Polsce oferującą studia na tym prestiżowym kierunku.  

Jak mówi Dyrektor Centrum, dr n. med. Krzysztof Wachal, program obejmuje łącznie ok. 300 godzin zajęć, które odbywają w ramach dziewięciu comiesięcznych spotkań w roku akademickim - od października do czerwca, dwa dni w miesiącu (weekend). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie WSPiA i na terenie współpracujących ze szkołą jednostek medycznych.

Wykładowcami Centrum Medycyny Estetycznej przy WSPiA są specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej oraz specjaliści z kierunków medycznych związanych z medycyną estetyczną, także specjaliści z Europy i USA.

Więcej informacji na temat rekrutacji: https://wspia.pl/centrum-medycyny-estetycznej/rekrutacja/

WSPiA Poznań rekrutacja medycyna estetyczna

Dr n. med. Krzysztof Wachal, Dyrektor Centrum Medycyny Estetycznej WSPiA im. Mieszka I w Poznaniu o kształceniu lekarzy, standardach medycyny estetycznej i bezpieczeństwie pacjentów - zobacz: http://zatrzymajmlodosc.pl/medycyna-estetyczna/item/455-medycyna-to-wiedza

 

Podobne artykuły

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner