Endolift to innowacyjna procedura medyczna przywracająca skórze zagęszczenie, napięcie i redukująca nadmiar tkanki tłuszczowej. I to wszystko bez bólu i skalpela!

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Z upływem lat na twarzy przybywa zmarszczek i bruzd, a skóra całego ciała traci jędrność. Towarzyszy temu trudny do usunięcia nadmiar tkanki tłuszczowej. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na przywrócenie młodzieńczego wyglądu twarzy i pożądanych kształtów ciała były operacje chirurgiczne, wiążące się z bólem i długim czasem rekonwalescencji. Dzisiaj prosta procedura pozwala zastąpić skalpel i osiągnąć doskonałe rezultaty. 

Skuteczny światłowód

Medycyna estetyczna jest jedną z dziedzin medycyny, w której postęp technologiczny jest najszybszy. Niemal codziennie pojawiają się nowe, alternatywne zabiegi. Jednym z najnowszych osiągnięć jest światłowodowa procedura laserowa Endolift.
Efektem zabiegu jest zagęszczenie skóry, jej napięcie i, przede wszystkim – usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykonywany jest on za pomocą lasera diodowego LASEmaR 1500, o niewykorzystywanej dotąd długości fali 1470 nm.

Dr Ricardo Forte Zabieg EndoliftDr Ricardo Forte prezentuje zabieg Endolift

reklama
Art2 - Sunekos

Endolift - jak wygląda zabieg?

LASEmaR 1500, opracowany przez firmę Eufoton, emituje energię, która dostarczana jest do tkanek za pomocą nowej generacji światłowodów - mikrowłókien optycznych FTF. Ten nieco grubszy od ludzkiego włosa światłowód wprowadzany jest pod skórę. Dzięki stożkowemu zakończeniu aplikacja jest łatwa i nie wymaga znieczulenia. Nie pozostawia również śladu na skórze. Laser emituje energię która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki temu Endolift jednocześnie redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej.
Co ważne – zabieg można wykonać także u pacjentów z bardzo cienką, delikatną skórą, u których nie ma nadmiaru tłuszczu, a jedynie wiotkość, np. w okolicy dolnej powieki, podbródka czy szyi.

Endolift efekty zabiegu kontur zuchwyEndolift - efekty zabiegu: kontur żuchwy - przed / po (fot. Eufoton)

Endolift - długotrwałe efekty

Ogromną zaletą Endolift jest to, że jest to procedura jednorazowa - do uzyskania pożądanych efektów wystarczy jeden zabieg. Pierwsze efekty są natychmiastowe, widoczne gołym okiem, tuż po zabiegu. Dzięki retrakcji włókien kolagenowych skóra staje się napięta. Kolejnym efektem jest redukcja komórek tłuszczowych. Jest to proces nieodwracalny - obawy o powrót depozytów tłuszczowych w tym miejscu są nieuzasadnione. Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po 3-6 miesiącach.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Minimalny okres rekonwalescencji sprawia, że tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych aktywności.

Endolift - gdzie zrobisz zabieg?

Redukcja tkanki tłuszczowej

Dr Ewa RybickaDr Ewa Rybicka, Klinika Estetica Nova, Warszawa 
Wielu pacjentów odwiedza naszą klinikę w poszukiwaniu zabiegów pozwalających w szybki sposób pozbyć się niechcianego tłuszczyku, który zniekształca sylwetkę, gromadząc się w strategicznych miejscach, m.in. na brzuchu, boczkach, na ramionach, nad kolanami. Poszukują skutecznych terapii, zapewniających trwałe efekty, które nie wyłączają z codziennych aktywności i nie niosą ze sobą ryzyka powstania blizn.
Wreszcie mogę zaproponować im coś, co spełni wszystkie te oczekiwania i da widoczne rezultaty bez konieczności przeprowadzania serii zabiegów.
Endolift sprawdza się nie tylko w ujędrnianiu ciała. Dzięki niemu pozbędziemy się także „chomiczków”, drugiego podbródka i worków pod oczami oraz wykonturujemy owal twarzy. To jeden z tych zabiegów, które bardzo lubię wykonywać, bo od razu widzę nie tylko efekty wizualne, ale także zadowolenie pacjenta po wykonanej procedurze.
www.esteticanova.com.pl 

Endolift podbrodek przed poEndolift - podbródek - przed / po

Lifting twarzy


Dr Iwona Radziejewska ChomaDr Iwona Radziejewska-Choma, Saska Clinic, Warszawa
Największą zaletą Endolift jest to, że bardzo skutecznie, ale bezpiecznie i mało inwazyjnie, niweluje niedoskonałości najtrudniejszych obszarów twarzy oraz całego ciała. Na przykład chomiki, czyli opadająca skóra z depozytami tłuszczu na policzkach, z którymi niemal każda kobieta po 40. zaczyna mieć problem, czy „podwójny podbródek”, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na podbródku, który często pojawia się nawet u młodych kobiet.
Procedura nie wymaga żadnego nacięcia. Pod skórę wprowadzany jest jedynie cienki światłowód, który nie pozostawia śladu. Zdarza się, że po zabiegu pojawi się obrzęk czy siniak, ale większość pacjentek po wyjściu z gabinetu wraca do codziennych aktywności.
Co więcej Endolift jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu, że działamy podskórnie, nie boimy się, że przy dużym nasłonecznieniu pojawi się zwiększone ryzyko powstawania przebarwień. Niemniej jednak po każdym zabiegu zalecam stosowanie kremów z filtrem.
www.radziejewska.pl  

Endolift efekty zabiegu twarzEndolift - twarz - przed / po

Ujędrnienie skóry


Dr Marcin WolfingerDr Marcin Wolfinger, Dr Wolfinger Clinic, Kraków
Wykonując zabieg Endolift bardzo dobre efekty uzyskujemy na różnych obszarach ciała, szczególnie likwidując tłuszcz i wiotką skórę na brzuchu (częsty problem po ciąży), lub pojawiającą się z wiekiem wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ud, w okolicy kolan, czy ramion (tzw. pelikany).
Sekret tkwi w ultracieniutkim światłowodzie, za pomocą którego lekarz równomiernie podaje energię, która bezpowrotnie niszczy komórki tłuszczowe i stymuluje wiotką skórę do regeneracji.
Efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest od razu po zabiegu, ale dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, wzrasta przez kolejne tygodnie, powodując jeszcze bardziej spektakularne odmłodzenie, ujędrnienie i lifting skóry.
W odróżnieniu od operacyjnych metod wyszczuplania, procedura nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie ma potrzeby odstawiania leków, czy wykonywania badań. Nie jest konieczne znieczulenie, z wyjątkiem nadmuchu schłodzonego powietrza. Po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania - nie jesteśmy ograniczeni żadnymi wskazaniami pozabiegowymi.
www.drwolfingerclinic.pl  

Endolift efekty zabiegu brzuchEndolift - brzuch - przed / po
Więcej informacji: www.endolift.pl  

Materiał informacyjny Partnera.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner