Zabiegi łączone. Czy dają lepsze efekty? Tak - mówi dr Radziejewska.

Zabiegi łączone. Czy dają lepsze efekty? Tak - mówi dr Radziejewska.

Decydując się na zabieg estetyczny oczekujemy jak najlepszego efektu. Ale często jedna procedura nie jest w stanie spełnić naszych oczekiwań. Nowy trend to zabiegi łączone, wykorzystujące różne substancje, urządzenia i protokoły. Co poleca znany ekspert – dr Radziejewska?

Medycyna estetyczna jest dziedziną w której niemal każdy dzień przynosi nowe rozwiązania terapeutyczne. Lekarze stale poszerzają swoją wiedzę i oferują pacjentom nowatorskie zabiegi. Najnowszym trendem jest łączenie kilku procedur, pozwalające na osiągnięcie spektakularnych efektów.
Dobranie odpowiednich do potrzeb konkretnego pacjenta preparatów i technologii pozwala prowadzić skuteczne terapie odmładzające, a nawet wznieść je na nowy, nieznany dotąd, poziom. Które zabiegi warto wybierać i jak je ze sobą łączyć? Oto rekomendacje dr Iwony Radziejewskiej-Chomy z Saska Clinic Dr Radziejewska w Warszawie.

Dr Radziejewska stawia na Endolift

Ten stosunkowo nowy, ale zdobywający coraz większą popularność, zabieg liftingujący pozwala w nieinwazyjny i do tego szybki sposób poprawić owal twarzy oraz uniesienie tkanek. To niechirurgiczny zabieg, który stymuluje przebudowę struktury skóry, redukuje jej wiotkość oraz - kiedy jest taka potrzeba - usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy i ciele. Skóra staje się naturalnie zagęszczona i jędrna.
Już po jednym zabiegu pacjent wychodzi z gabinetu z widocznym efektem napięcia skóry. Ale jej przebudowa i efekty estetyczne narastają w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. Dzieje się tak dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenu oraz elastyny.
Endolift daje świetne efekty w liftingu środkowej i dolnej części twarzy, podkreślaniu konturu żuchwy, ujędrnieniu skóry szyi i dekoltu oraz redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka. Doskonale sprawdza się również przy modelowaniu ramion, brzucha, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud oraz okolicy kolan.
Po zabiegu na skórze nie pozostają żadne blizny, ponieważ nie wymaga on użycia skalpela, a w rezultacie - przechodzenia uciążliwego procesu rekonwalescencji. Bezpośrednio po wizycie może pojawić się jedynie niewielki obrzęk, który zniknie w ciągu kilku dni.

Dr Radziejewska Endolift efektyEfekt zabiegu Endolift

- Nasi pacjenci poszukują rozwiązań dających maksymalny efekt, ale oczekują jak najkrótszego wyłączenia z codziennego funkcjonowania. Ten warunek spełnia właśnie Endolift, dla którego alternatywą jest tylko lifting chirurgiczny, za pomocą skalpela, na który nie każdy chce i może sobie pozwolić – podkreśla dr Radziejewska.

reklama
Art2 - Sunekos

Jakie technologie łączy dr Radziejewska?

Jeżeli chcemy za jednym zamachem poprawić nie tylko kształt twarzy, ale także wygląd skóry, wygładzić drobne zmarszczki i zmniejszyć przebarwienia czy widoczność porów, warto wykorzystać Light Scan - nieablacyjny laser frakcyjny, który powoduje kontrolowane podgrzanie tkanek. W efekcie naturalnego procesu regeneracyjnego dochodzi do zastąpienia starej, uszkodzonej tkanki, zdrową, lepszej jakości.
Pierwsze efekty pojawiają się już kilka dni po zabiegu i narastają przez kolejne 4-6 miesięcy, kiedy to w skórze dochodzi do produkcji nowego kolagenu i tym samym polepszenia jej kondycji, gęstości oraz wyrównania kolorytu i zmniejszenia widoczności porów.
Zabieg ten stosuje się też przy leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych. Świetnie sprawdzi się również w redukcji rozstępów. Jest doskonałym rozwiązaniem w terapii anti-aging trudnej i wymagającej okolicy oka, znakomicie zadziała w redukcji cieni i „worków” pod oczami, jak również wygładzeniu zmarszczek na tym delikatnym obszarze.
- To świetny zabieg samodzielny, ale stosuję go także jako uzupełnienie innych terapii. Proponujemy go pacjentom, którzy chcieliby wzmocnić efekty modelowania i osiągnąć pogłębione rezultaty poprawy kondycji i napięcia skóry. Polecam go zwłaszcza pacjentom z problemem zmarszczek, cieni lub obrzęków pod oczami. Jest to wyjątkowo trudny obszar do korekcji, a zabieg Light Scan daje tutaj świetne efekty – dodaje dr Iwona Radziejewska-Choma.

Dr Radziejewska Light Scan efektyEfekt zabiegu LightScan

Dopełnienie terapii z Linerase

Jeśli chcesz wzmocnienia efektów regeneracji i odmłodzenia skóry zdecyduj się na preparat Linerase. Nowej generacji ateloKOLAGEN Linerase podaje się do skóry za pomocą iniekcji. To przełomowa terapia przeznaczona do delikatnych okolic twarzy oraz ciała. Ta wyjątkowa biostymulacja tworzy optymalne warunki odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych, tak potrzebnych skórze dla pięknego, zdrowego i młodego wyglądu. Po zabiegu zauważamy napięcie, ujędrnienie i poprawę tekstury skóry, odzyskuje ona swoją gęstość i sprężystość.
- Zabieg ten może być wykonywany bez względu na wiek. Pełni funkcję stymulatora rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Bardzo często wykonujemy go jako procedurę przygotowawczą przed zabiegiem Endolift czy Light Scan. Następnie kontynuujemy terapię, aby uzyskać jak najlepsze efekty pozabiegowe w postaci poprawy elastyczności, napięcia i blasku skóry. Jest więc doskonałym uzupełnieniem innych terapii, jak i samodzielnym zabiegiem - podkreśla dr Radziejewska.
Jeśli więc myślisz o kompleksowej terapii przeciwstarzeniowej poproś swego lekarza o opracowanie planu zabiegowego dostosowanego do twoich potrzeb i oczekiwań estetycznych. Łączenie kilku technologii pomoże osiągnąć lepsze efekty i, najpewniej, okaże się także korzystne ze względów finansowych. Pozwoli też skrócić czas przeznaczony na zabiegi i rekonwalescencję. Dobrze dobrane zabiegi łączone pozwalają wynieść regenerację skóry na wyższy poziom!

dr Radziejewska
Lek. med. Iwona Radziejewska-Choma - flebolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej oraz anti-aging. Właścicielka Saska Clinic Dr Radziejewska w Warszawie.
www.radziejewska.pl 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner