O tym, że kształt nosa może być prawdziwym problemem, wie każdy, kto boryka się ze zbyt dużym, zadartym, asymetrycznym lub garbatym nosem. Na szczęście kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oferują wiele zabiegów korekcji nosa, które potrafią diametralnie odmienić jego wygląd. Jaki zabieg wybrać? Podpowiadamy!

Korekta nosa bez operacji

Co pierwsze przychodzi ci na myśl, kiedy myślisz o poprawie wyglądu nosa? Najpewniej pomyślisz o operacji plastycznej. Nie ma w tym nic dziwnego, to jedna z najczęściej wykonywanych procedur! Chirurgiczna korekta nosa sprawdzi się, gdy chcesz odmienić jego wygląd na stałe. Niestety tego typu zabieg wiążę się z pewnymi niedogodnościami. Jeśli nie możesz lub nie chcesz decydować się na operację plastyczną nosa, masz do wyboru także zabiegi o wiele mniej inwazyjne, które nie wymagają przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Ich efekt będzie widoczny od razu. Wybór metody zabiegu będzie zależał od tego, jaki masz nos i jaki efekt chcesz uzyskać.

reklama
Art2 - Sunekos

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym to jedna z najpopularniejszych metod jego metamorfozy. Zabieg sprawdza się, gdy nos jest garbaty, ma wzgórki na grzbiecie, opadający czubek lub nieestetycznie rozdzieloną chrząstkę. Podczas wizyty w gabinecie lekarz podaje w odpowiedni sposób wypełniacz i kształtuje w ten sposób pożądany wygląd nosa. Efekty zabiegu będą widoczne natychmiastowo. Niestety będą utrzymywać się tylko przez jakiś czas. Po kilku miesiącach kwas hialuronowy samoistnie się wchłonie.

Korekta nosa nićmi

Brzmi abstrakcyjnie? Być może, ale działa! Okazuje się, że da się zmniejszyć nos bez operacji. Nowoczesne kliniki medycyny estetycznej mają w swojej ofercie możliwość korekty nosa nićmi liftingującymi. Lekarz przez końcówkę nosa wprowadza nici i poprzez odpowiedni ich poprowadzenie formuje kształt nosa. Jest to zabieg małoinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 40-60 minut. Stosuje się go, aby skorygować asymetrię nosa lub jego opuszczony czubek oraz gdy nos jest zbyt szeroki, lub zbyt długi. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiastowo i utrzymują się ok. 4-5 lat, a w przypadku nici rozpuszczalnych do ok. 1,5 roku.

Chirurgiczna korekta nosa

Jeśli chcesz odmienić swój nos na stałe, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegu chirurgicznego. Taka operacja plastyczna pozwoli przede wszystkim uzyskać trwały efekt, bez konieczności powtarzania zabiegów. W niektórych, bardziej skomplikowanych przypadkach, będzie to tak naprawdę jedyne wyjście, aby uzyskać upragniony wygląd nosa. Zabieg chirurgiczny wiąże się jednak z koniecznością przejścia rekonwalescencji. Jej czas i przebieg będzie zawsze zależał od indywidualnego przypadku pacjenta, będzie się wiązał z pewnymi niedogodnościami. Na finalny efekt operacji plastycznej nosa należy niestety poczekać kilka miesięcy.

Korekcja części chrzęstnej nosa

W zależności od wskazań możliwe jest wykonanie korekcji chrzęstnej części nosa. Jest to zabieg pozwalający na zmianę kształtu nosa, gdy pacjent ma zbyt szeroki lub długi czubek nosa oraz nierówne skrzydełka. Jak sama nazwa wskazuje, chirurg podczas tego zabiegu zajmuje się tylko chrzęstną częścią nosa w ustalonym zakresie. Operację tę można wykonać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ostateczny efekt będzie widoczny po ok. 4-6 miesiącach.

Korekcja kostnej część nosa

Plastyka nosa kostnego będzie dotyczyć jego części kostnej. Jest to zabieg, który potrafi dać naprawdę duże i wyraźne zmiany w wyglądzie nosa. Stosuje się go w przypadku występowania garbka, gdy nos ma wgłębienie, jest bardzo niesymetryczny oraz przekrzywiony. Oprócz względów estetycznych technikę tę stosuje się także, gdy nos uległ zniekształceniu przez złamanie lub uraz. Jest to już bardziej skomplikowana operacja, dlatego wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Wymaga ona przejścia rekonwalescencji. Po zabiegu nos umieszcza się w specjalnym gipsie, usuwany jest on zazwyczaj po 7 dniach. Następnie należy nosić specjalny gips, ale już tylko na noc. Na początku pojawia się opuchlizna i siniaki. Śluzówka nosa staje się wysuszona, dlatego należy nawilżać ją roztworem soli fizjologicznej. Bardzo ważne jest, aby w czasie rekonwalescencji wyjątkowo dbać o nos. Nie narażać go na wychłodzenie i przegrzewanie, starać się nie kichać i nie wydmuchiwać go gwałtownie. Warto też unikać wszelkich sportów kontaktowych, a nawet zabaw z dzieckiem lub psem. Dlaczego? Każda tego typu aktywność może zakończyć się urazem nosa, co byłoby bardzo niekorzystne w momencie jego gojenia. Ostateczny efekt operacji plastycznej nosa może być widoczny czasem nawet po około roku od wykonania operacji.

Ile kosztuje korekcja nosa?

O tym, jaki będzie koszt korekcji nosa będzie decydować: metoda, na którą się zdecydujesz, stopień rozległości problemu, miasto, klinika oraz doświadczenie lekarza wykonującego zabieg. Korekcja nosa kwasem hialuronowym to zabieg, który może kosztować od 800 zł do 2000 zł. Lifting nosa nićmi będzie kształtował się w okolicach 500-1000 zł. Operacja nosa chrzęstnego to koszt od 4000 zł do 15000 zł. Natomiast operacja nosa kostnego od 5500 zł do 20000 zł.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner