Opadające policzki, rozmyty kontur twarzy, widoczne oznaki wiotczenia skóry? To wskazania do zabiegów wolumetrycznych. Są one świetną alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Pozwalają skorygować kształt i rysy twarzy, a przez to wyraźnie ją odmłodzić. Czy warto stosować zabiegi wolumetryczne? Jakie dają efekty? Wyjaśniamy!

Zabiegi wolumetryczne i trójkąt młodości

Jakie są idealne proporcje twarzy? Od lat uważa się, że powinny one przypominać literę „V”, czyli tzw. trójkąt młodości. Ma on symbolizować doskonałe proporcje młodzieńczej twarzy – szerszej na górze (wydatne policzki) i węższej na dole (drobniejsza broda). Naturalny, młody owal twarzy tak właśnie wygląda. Skóra jest jędrna i sprężysta. Tkanki napięte, policzki wypukłe, a linia żuchwy doskonale zarysowana. Jednakże wraz z upływem lat, postępującym procesem starzenia oraz siłą grawitacji, proporcje twarzy się zmieniają. Policzki zaczynają opadać, tworzą się tzw. chomiczki (linia żuchwy nie jest już tak wyrazista). Twarz zaczyna być coraz szersza w jej dolnej części. W takich przypadkach przychodzą z pomocą zabiegi wolumetryczne, które pozwolą odzyskać twarzy młodzieńczy owal.

reklama
Art2 - Sunekos

Czym są zabiegi wolumetryczne?

To grupa procedur modelujących twarz, które polegają na nadaniu jej objętości. Stosuje się do nich kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas l-polimlekowy, poliprolakton lub własny tłuszcz. W jakim celu wykonuje się zabiegi wolumetryczne? Przede wszystkim, aby nadać twarzy odpowiednie proporcje, a przez to ją odmłodzić. Tego typu procedury polegają na wypełnieniu ubytków w tkankach, dodaniu objętości w wybranych fragmentach twarzy, podniesieniu i uwydatnieniu konturu, korekcji asymetrii, zniwelowaniu zmarszczek i po prostu odmłodzeniu twarzy.

Kto powinien się zdecydować na zabiegi wolumetryczne?

Jest to grupa zabiegów przeznaczonych dla osób, które chciałyby odmłodzić twarz i nadać jej pożądane proporcje, ale w mniej inwazyjny sposób niż np. korzystając z chirurgii plastycznej. Nie wymagają one przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne od razu i utrzymują się kilka miesięcy. Nie istnieje granica wiekowa, wskazująca na to, kto powinien skorzystać z tego typu procedur. Wskazaniem do wizyty w gabinecie będą pojawiające się oznaki starzenia i wiotczenia skóry lub ubytki w tkankach. Dlatego do gabinetów medycyny estetycznej na wolumetrię twarzy zgłaszają się zarówno osoby w okolicach 30. roku życia, jak i  starsze, po 60. Młode osoby dzięki zastosowaniu wolumetrii twarzy uzyskują naturalny efekt uwydatnienia policzków, dzięki czemu twarz wygląda świeżo. Natomiast starsze, często korzystają z uzupełnienia tkanek (np. w okolicy skroni) lub uwydatnienia linii żuchwy, w ich przypadku zabiegi te pomagają również naturalnie unieść opadającą skórę. Co warto podkreślić, zabiegi wolumetryczne pozwalają osiągać efekt wymodelowania twarzy w taki sposób, w jaki nie byłoby to możliwe za pomocą urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej. 

Czy zabiegi wolumetryczne są bezpieczne?

Tak, są to bezpieczne i skuteczne metody odmładzania, o ile wykonywane są w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Dlatego zawsze idąc na zabieg modelowania twarzy, należy pamiętać, aby zgłaszać się do wykwalifikowanego lekarza. Jednak jak każde procedury medyczne mogą nieść za sobą powikłania. Istnieją również przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Nie mogą poddać się im osoby z aktywną opryszczką, które mają skłonności do powstawania blizn oraz, które cierpią na choroby immunologiczne lub mają uczulenie na którykolwiek ze składników preparatów wypełniających. Aby efekty zabiegu były prawidłowe należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim zachować odpowiednią higienę: bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu i nie dotykać twarzy, aby nie doszło do pojawienia się niespodziewanego zakażenia. Nocą spać tak, aby nie powodować nacisku, ani pocierania miejsca, w które wstrzyknięto preparat wypełniający. Przez 2-3 dni nie powinno się również korzystać z sauny i basenu oraz nie uprawiać ćwiczeń fizycznych.

Zabiegi wolumetryczne dla mężczyzn

Warto zwrócić uwagę, że modelowanie twarzy cieszy się dużą popularnością także wśród mężczyzn. W ich przypadku zabiegi wolumetryczne pozwalają najczęściej precyzyjnie zarysować i uwydatnić linię żuchwy. Szeroka, kwadratowa, wyraźnie wykonturowana i zdefiniowana linia żuchwy jest jednym z najbardziej pożądanych efektów, jakich poszukują panowie w gabinecie medycyny estetycznej. Wolumetria twarzy zapewnia uzyskanie właśnie takich wyraźnych kątów.

Ile kosztują zabiegi wolumetryczne twarzy?

Cena tego typu zabiegu zależy od obszaru oraz rodzaju preparatu. Najniższy koszt przy wykonaniu niewielkich nakłuć to ok.  500 zł,  do ok. 3000-4000 zł przy konieczności podania większej ilości wypełniacza.

Sprawdź także: Top 5 zabiegów dla mężczyzn

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner