Stosowanie terapii łączonych wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry. Dzięki nim możemy osiągać jeszcze lepsze rezultaty: szybciej i skuteczniej! O tym, dlaczego trzeba stosować terapie łączone w przemyślany sposób, jakich zabiegów ze sobą nie łączyć i dlaczego w tym przypadku czasem dwa plus dwa nie równa się cztery, opowiadają Gabriela Maguza i Dorota Siwek, kosmetolożki z Ideal Beauty Clinic w Warszawie.

Dlaczego warto stosować terapie łączone?

W dzisiejszych czasach wszystkim zależy na szybkich i jak najlepszych efektach zabiegowych. Jednak często pacjenci borykają się z problemami, które mają bardzo złożone przyczyny. Jak im pomóc?
– Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie terapii łączonych, które mogą zdecydowanie przyspieszyć i pogłębić efektywność zabiegów. Kluczem do sukcesu jest stworzenie indywidualnych planów zabiegowych, dostosowanych do potrzeb skóry pacjenta, dobranie odpowiednich preparatów i technologii, które będą się uzupełniać i potęgować efekty terapii. Układając taki Beauty Plan, bierzemy pod uwagę: nawilżenie skóry, wiotkość, grubość, obecność rumienia, głębokość zmarszczek, przebarwienia, zaskórniki i blizny. W ten sposób możemy wypracować lepsze i długotrwałe efekty – tłumaczy Dorota Siwek.

reklama
Art2 - Sunekos

Jakie terapie łączone stosować dla odmłodzenia twarzy?

Zabiegi odmładzające na twarz warto wykonywać w specjalnie opracowanych planach. Jakich?
 – Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi mezoterapii, w połączeniu z zabiegami termicznymi, takimi jak fala radiowa Alma Spadeep lub Zaffiro, a na koniec pogłębienie ich za pomocą stymulatorów tkankowych. Dzieje się tak ponieważ w odpowiednio nawodnionych tkankach ilość wytworzonego ciepła jest większa niż w tkankach o słabym uwodnieniu. Dodatkowo, zabiegi z wykorzystaniem aparatury high-tech prowadzą do uwrażliwienia komórek na działanie innych bodźców. Dlatego podanie stymulatorów tkankowych do tak uwrażliwionych tkanek przyniesie lepsze rezultaty niż wykorzystanie tych zabiegów osobno –
wyjaśnia.

Najlepiej stworzyć plan oparty na kilku technologiach i metodach, wykonywanych w określonej kolejności i odstępach czasowych. Dzięki temu realnie wpływamy na:

- Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje ujędrnienie i zagęszczenie skóry;
- Poprawę owalu twarzy;
- Wypłycenie zmarszczek;
- Nawilżenie i rozświetlenie skóry;
- Redukcję przebarwień;
- Zwężenie porów.

Jakie terapie łączone stosować na ciało?

Lepsze efekty zabiegów łączonych dotyczą także procedur na ciało. Warto je stosować np. w celu wyszczuplania i redukcji cellulitu. Terapie łączone na bazie nowoczesnych technologii muszą być przede wszystkim dostosowane indywidualnie do potrzeb skóry i stanu zdrowia pacjenta, ponieważ odpowiednio dobrane mogą być nierzadko alternatywą dla niektórych zabiegów inwazyjnych.
– Dzisiejsze technologie dają realne możliwości szybkiej i skutecznej redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki. Podstawą terapii łączonej w zabiegach na ciało jest przede wszystkim Endermologia LPG Alliance - masaż podciśnieniowy, który opracowuje tkankę łączną i podskórną. Stymuluje metabolizm komórkowy, drenuje i pobudza mikrokrążenie, działając na oporną tkankę tłuszczową, cellulit i skórę pozbawioną jędrności. Najczęściej endermologię łączymy z falą akustyczną Storz D-Actor, która wpływa na rozluźnienie połączeń między komórkami tłuszczowymi, przyspieszenie metabolizmu komórkowego, usprawnienie przepływu w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, oraz pobudzenie tworzenia się włókien kolagenowych i elastynowych
mówi Dorota Siwek.

Powyższe technologie zastosowane w terapii łączonej pozwalają nie tylko skutecznie walczyć z cellulitem, ale także ujędrnić skórę oraz niwelować nadmierną tkankę tłuszczową.

Jeśli jest taka potrzeba możemy dołączyć zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej Alma Spadeep. Szczególnie u osób z utratą jędrności skóry – najczęściej u kobiet po ciąży, bądź u osób, które bardzo szybko zgubiły zbędne kilogramy i zmagają się z obwisłą skórą. Możemy te zabiegi łączyć również z kriolipolizą CoolTech. Jest to bardzo popularny zabieg, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. W bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy (obumierania komórek tłuszczowych) i znacznie zmniejsza ich ilość, dzięki czemu następuje wymodelowanie i wyszczuplenie partii ciała objętych zabiegiem. Już po pierwszej wizycie w gabinecie możemy spodziewać się utraty kilku centymetrów w obwodzie – tłumaczy.

Jakich zabiegów nie wolno ze sobą łączyć?

Terapie łączone to jedno. Z drugiej strony istnieje lista zabiegów, których nie powinno się łączyć wcale, lub trzeba zachować określony odstęp albo kolejność ich wykonywania. Dlatego terapie łączone muszą być opracowywane „z głową" przez eksperta i stosowane w określonej kolejności.
Wśród zabiegów na ciało możemy wymienić te o mniejszej i większej inwazyjności. O ile Endermologia czy zabieg falą akustyczną Storz Medical polegają głównie na drenażu i masażu mechanicznym tkanek, o tyle zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej lub chłodzące (kriolipoliza Cooltech), wpływają znacznie intensywniej na metabolizm całego organizmu. Najprostszą zasadą jest niełączenie zabiegów cieplnych i chłodzących bezpośrednio w jednej procedurze. Należy zawsze zrobić minimum 7-10 dni odstępu.
Endermologię czy falę akustyczną wykonujemy co 2-3 dni i w każdym momencie możemy dołączyć do nich falę radiową (np. Alma SpaDeep). Z kolei włączając do terapii zabieg kriolipolizy, warto zrobić przed i po nim kilkudniową przerwę od masażu mechanicznego. Wyjątkiem jest moment bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy, kiedy możemy wykonać zabieg fali akustycznej lub Endermologii w celu rozmasowania zmrożonej skóry –
tłumaczy Gabriela Maguza.

Terapie łączone – w domu i w gabinecie

Oprócz starannie opracowanej terapii łączonej w gabinecie, bardzo ważna jest też sama współpraca eksperta z gabinetu (lekarza lub kosmetologa) z pacjentem. To sam pacjent, w domowym zaciszu, powinien dbać o skórę, aby nie zaprzepaścić efektów zabiegów.
W przygotowywaniu każdego planu zabiegowego najważniejsze jest, aby pacjent był gotowy na wdrożenie zaleconej pielęgnacji domowej. Bez niej osiągniemy zaledwie część sukcesu. Dodatkowo istotne jest zbudowanie w pacjentach świadomości, jak ważne jest regularne dbanie o skórę, właściwe oczyszczanie, nawilżanie. Warto zawsze wytłumaczyć kolejność oraz istotę używania konkretnych produktów, po dobraniu ich do potrzeb skóry pacjenta. Obecnie usługa konsultacji kosmetologicznej nie ogranicza się tylko do wypełnienia karty i analizy cery - powinna być wzbogacona o badanie diagnostyczne wszystkich warstw skóry i dokładne określenie ewentualnych problemów skórnych – mówi Gabriela Maguza.

Terapie łączone na jesień

Czas przejść od teorii do praktyki i na własnej skórze wypróbować terapie łączone w gabinecie. Co warto wybrać jesienią?
Okres jesienny w kosmetologii charakteryzuje się włączaniem do pielęgnacji gabinetowej bardziej inwazyjnych zabiegów: Dermapena, laserów, bardziej złuszczających kwasów, czy retinolu. Ważne jest, aby solidnie przygotować do tego skórę. W letnich miesiącach skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, częstą zmianę klimatu. To wpływa na pogorszenie jej kondycji, wysuszenie i większe uwrażliwienie na zabiegi oraz kosmetyki. Pielęgnacja w sezonie jesiennym będzie zatem polegała na stosowaniu takich terapii łączonych, które w pierwszej kolejności zregenerują skórę po sezonie letnim, a następnie ją przebudowują. W ten sposób zapewnimy skórze optymalne przygotowanie do zabiegów inwazyjnych, jednocześnie wpływając na szybszą rekonwalescencję. Topowymi zabiegami, które warto rozpocząć jesienią są: Dermapen 4.0, łączony z odpowiednimi koktajlami lub preparatami na bazie kwasów oraz mocno złuszczające peelingi chemiczne. Przed ich wykonaniem zalecamy skorzystanie z serii mezoterapii igłowej lub zabiegów terapeutycznych Pro XN, aby odpowiednio nawilżyć i odżywić skórę – tłumaczy Gabriela Maguza.

Gabriela MazugaGabriela Maguza – kosmetolog, Ideal Beauty Clinic

 

 

 

 

 

Dorota SiwekDorota Siwek – kosmetolog, Ideal Beauty Clinic

 

 

 

 

Sprawdź także: Zabiegi na odmładzanie okolicy oka. Co wybrać?

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner