Medycyna estetyczna

Patrzysz w lustro, zaczynasz dostrzegać na twarzy pierwsze oznaki upływającego czasu – tu skóra zaczyna obwisać, tam pojawiła się pierwsza zmarszczka… kondycja twojej cery nie jest już taka, jak kiedyś. Czas na poważnie zainteresować się medycyną estetyczną! Jakie zabiegi w gabinecie będą najlepsze w twoim przypadku? Sprawa wcale nie jest taka prosta! Dlatego podpowiadamy, co wybrać, kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z profesjonalną pielęgnacją gabinetową?

Zabiegi w gabinecie – miej swój plan!

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że właściwy plan odmładzania to jedna z lepszych inwestycji w swoje ciało? Dlatego trzeba to robić mądrze. Zanim zaczniesz korzystać z zabiegów w gabinecie, warto opracować z lekarzem konkretny plan działania – w odpowiedniej kolejności. Przykładowo najpierw lepiej jest wykonywać zabiegi z użyciem wysokiej temperatury (np. termolifting) dla poprawy wyglądu i przebudowy skóry, a dopiero później zastosować toksynę botulinową na zmarszczki. Dlaczego? Gdyż substancja ta „nie lubi” ciepła – wysoka temperatura osłabia jej działanie. Ostrzyknięcie można zatem zrobić po ok. 2 tygodniach od zabiegu, który ma za zadanie podgrzewać tkanki. Kolejność zabiegów w gabinecie jest więc bardzo ważna dla zachowania jak najlepszych efektów zabiegów.

Z drugiej strony niektóre zabiegi w gabinecie wręcz warto wykonywać na zasadzie terapii łączonych. Nieablacyjny laser frakcyjny warto połączyć z zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu uzyskamy jeszcze lepszy efekt stymulacji skóry do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny oraz odbudowy.

Kolejna ważna zasada to fakt, iż nie warto chodzić z miejsca na miejsce na przypadkowe zabiegi. W zamian za to powinnaś opracować wraz z lekarzem konkretne rozwiązania, które sprawią, że twoja skóra będzie w doskonałej kondycji przez długi czas. Dlatego najlepiej jest znaleźć swojego lekarza i klinikę, w której personel będzie doskonale znał twoją skórę i w tym jednym miejscu realizować beauty plan.

Zabiegi w gabinecie – diagnoza kondycji skóry

Każdy z nas starzeje się inaczej i winnym momencie będziemy odczuwać potrzebę skorzystania z zabiegów w gabinecie. Dlatego tak naprawdę nie ma jednej uniwersalnej drogi do rozpoczęcia swojej „przygody” z zabiegami gabinetowymi. Konkretne procedury zawsze trzeba dobierać indywidualnie do aktualnej kondycji skóry. Przykładowo w okolicy 30. roku życia niektóre z nas będą borykały się już z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, a inne będą stawiać na usuwanie przebarwień na twarzy.

Zabiegi w gabinecie – od czego warto zacząć?

Przede wszystkim wszelkie zabiegi w gabinecie należy zacząć od właściwego złuszczania skóry, dzięki temu będzie ona lepiej przyjmowała składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Na tej podstawie możemy dalej budować właściwie opracowaną pielęgnację domową. Peelingi chemiczne będą zatem doskonałym sposobem na oczyszczenie skóry, ale także pomogą rozjaśnić przebarwienia i zniwelować pierwsze, płytkie zmarszczki.

Przebudowę skóry w naturalny sposób zapewnią również zabiegi laserowe, np. laserem tulowym (Lavieen). Jak działa zabieg? Wiązka lasera penetruje w głąb skóry i aktywuje ją do głębokiego remodelingu, sprawiając że staje się ona bardziej napięta i zwarta, jednym słowem wygląda młodziej. Oprócz tego zabieg ten można również zastosować dla poprawy kolorytu skóry. Nie powoduje on długiego wyłączenia z codziennych aktywności. Efekty przebudowy i poprawy elastyczności skóry będą widoczne po ok. 8 tygodniach od wykonania zabiegu w gabinecie. To bezpieczna propozycja dla tych osób, które chcą osiągnąć rozświetlenie skóry bez długotrwałej rekonwalescencji.

Zabiegami w gabinecie, które doskonale odżywią skórę, będą wszelkie procedury autologiczne, czyli np. osocze bogatopłytkowe lub fibryna. Jeśli boisz się, nie chcesz lub masz uczulenie na wypełniacze i inne substancje używane w zabiegach medycyny estetycznej, to wykorzystanie własnych tkanek będzie najlepszym rozwiązaniem. Osocze bogatopłytkowe pobierane z własnej krwi pacjenta, po odpowiednim opracowaniu, zostaje podane w celu stymulacji skóry do odnowy biologicznej. Nie tylko rewitalizuje skórę, ale także spowalnia dalsze procesy starzenia. To małoinwazyjny zabieg, który tak naprawdę nie ma skutków ubocznych. Jest bezpieczny, gdyż organizm nie odrzuci własnych tkanek.

Kolejnym hitem w zakresie zabiegów w gabinecie będzie Dermapen. Zabieg polega na wykonaniu serii dobroczynnych mikronakłóć i wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych. Wskutek działania urządzenia skóra ulega przebudowie, dochodzi do wzmocnienia jej elastyczności, redukcji zmarszczek. Zabieg ten jest polecany zarówno osobom młodym, jak i starszym – nawet skóra naczyniowa nie jest przeciwwskazaniem.

W zestawieniu najlepszych zabiegów gabinetowych, od których warto zacząć korzystanie z medycyny estetycznej nie może zabraknąć oczywiście mezoterapii igłowej. Polega ona na podaniu śródskórnie lub podskórnie małych dawek substancji poprawiających m.in. odżywienie i nawilżenie skóry. Należy wziąć pod uwagę, że dla uzyskania najlepszych efektów, warto wykonać serię zabiegów. Skóra odwdzięczy się młodszym wyglądem – w zależności od wybranego preparatu drobne zmarszczki ulegną spłyceniu, nastąpi wzmocnienie elastyczności i jędrności skóry. To doskonała procedura poprawiająca od wewnątrz ogólną kondycję skóry, dlatego warto ją stosować regularnie.

Zabiegi w gabinecie – co robić, jeśli boję się medycyny estetycznej?

To pytanie, które pojawia się bardzo często. Myśląc o zabiegach gabinetowych, czasem boimy się efektów ubocznych, powikłań i nieestetycznych, przerysowanych rezultatów. Naturalne efekty z pewnością dadzą wszystkie zabiegi opisane powyżej, dlatego nie musisz obawiać się, czy jeszcze zdołasz rozpoznać się w lustrze. Aby zmniejszyć swoje obawy przed medycyną estetyczną, wybieraj tylko sprawdzone gabinety i lekarzy. Możesz zacząć stopniowo od wprowadzania jak najmniej inwazyjnych procedur, a następnie zwiększać ich intensywność. To o czym przede wszystkim musisz pamiętać to profilaktyka – chroń skórę przed promieniami słonecznymi oraz odżywiaj i nawilżaj skórę od środka. Oto przepis na młody wygląd przez lata!

Sprawdź także: Jak starzeje się skóra? Ekspert radzi, jakie zabiegi są najlepsze dla skóry dojrzałej!

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner