Medycyna estetyczna

Kriolipoliza – odchudzanie przez zamrażanie

Kriolipoliza – odchudzanie przez zamrażanie

Szukasz alternatywy dla liposukcji? Oto i ona. Kriolipoliza, bo o niej mowa, pomoże wymodelować sylwetkę i to bez konieczności przeprowadzania operacji oraz ryzyka powikłań. Co więcej, dzięki niej stracisz kilka centymetrów w obwodzie wybranej partii ciała. Jeśli więc pragniesz zawalczyć o lepszą wersję siebie ten zabieg będzie dobrą propozycją...

Kriolipoliza – co to jest? Na czym polega?

Kriolipoliza, czyli odchudzanie przez zamrażanie, to innowacyjny, a zarazem bezpieczny zabieg, polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych, dzięki czemu dochodzi do ich rozpadu. W tym celu do skóry przykłada się specjalną głowicę, która schładza wybraną okolicę ciała do temperatury od 5 do nawet -10℃. Zimno niszczy błony komórek tłuszczowych, które rozpadają się, obumierają, a następnie trafiają do krwiobiegu i drogą naturalną usuwane są z organizmu.
Jedno takie przyłożenie głowicy może trwać nawet 60 minut. Aby zwiększyć skuteczność kriolipolizy, często stosuje się kilka głowic naraz. Wówczas można zabieg przeprowadzić od razu na kilku różnych partiach ciała.

Kriolipoliza – dla kogo jest wskazana? Efekty

Zabieg kriolipolizy dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej z takich partii ciała jak: talia, brzuch, pośladki, kark, boczki, plecy, uda, ramiona. Szczególnie polecana jest tym osobom, którym nie udało się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez aktywność fizyczną lub zmianę jadłospisu.
Wymrażanie tłuszczu pozwala odpowiednio wymodelować ciało. Polecane jest również w przypadku walki z cellulitem. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to zabieg przeznaczony dla osób z dużą nadwagą i otyłością. Mogą mu się poddawać osoby, które mają prawidłową wagę, ale nie są w stanie samodzielnie pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonego, newralgicznego obszaru.

Kiedy widać efekty kriolipolizy?

Efekty kriolipolizy można zaobserwować 2 miesiące od pierwszego zabiegu, bo organizm potrzebuje czasu, by usunąć zamrożone, zniszczone komórki. Jednak podczas jednej sesji można pozbyć się aż do 40% tkanki tłuszczowej. Pełna terapia kończy się zazwyczaj po czterech miesiącach. Uzyskane rezultaty utrzymują się przynajmniej przez pół roku. Ważne jest to, że jeżeli po tym okresie znowu przytyjesz, ryzyko pojawienia się tkanki tłuszczowej na obszarze, który wcześniej poddałaś kriolipolizie, jest niewielkie.

Ile zabiegów kriolipolizy wykonać? Jak często je powtarzać?

Zazwyczaj protokoły przewidują wykonania maksymalnie 3 zabiegi na jedną partię ciała. W przypadku dużego nagromadzenia komórek tłuszczowych rekomenduje się powtarzanie kriolipolizy w odstępach dwumiesięcznych. Inną okolicą zabiegową można zająć się po około 2-3 tygodniach.

Czy kriolipoliza boli? Czego można oczekiwać po zabiegu?

Jeśli zastanawiasz się, czy kriolipoliza boli, odpowiedź brzmi: nie. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny. Na obszarze, na którym głowica będzie zasysać skórę, możesz odczuwać jedynie niewielki dyskomfort, napięcie i zimno. Po zakończeniu zabiegu możesz zauważyć niewielkich rozmiarów siniaki, zaczerwienienia lub obrzęki, powinny one jednak zniknąć w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zamrażaniu tkanki tłuszczowej

Po przeprowadzeniu kriolipolizy można od razu wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka dni po zabiegu nie należy przyjmować pokarmów wysokotłuszczowych, wysokobiałkowych oraz wysokoenergetycznych – mogą one niepotrzebnie obciążać wątrobę. Zamiast tego należy spożywać posiłki lekkostrawne. Wskazane jest również picie minimum 2 l wody dziennie. Trzeba też unikać gorących kąpieli, sauny oraz solarium. Skórę w miejscach, które zostały poddane kriolipolizie należy dodatkowo odpowiednio i regularnie nawilżać.

Cena kriolipolizy

Cena kriolipolizy zależy od wielu czynników: obszaru, który pragniesz wyszczuplić, liczby zastosowanych głowic (im więcej, tym szybsze efekty na różnych obszarach) oraz czasu trwania zabiegu. Pojedynczy zabieg kosztuje od 150 do nawet 2200 zł. Jednak większość gabinetów oferuje odpowiednie pakiety – wówczas cena jednostkowego zabiegu jest niższa.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner