Mężczyzna

Dbanie o skórę nie jest niemęskie. Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dbanie o skórę nie jest niemęskie. Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Od zarania dziejów istnieją różnice między kobietami a mężczyznami. Różnice te dotyczą sfer fizycznych, psychicznych, a także anatomicznych. Przeprowadzone badania wykazały również różnice w skórze kobiety i mężczyzny, a także w procesie jej starzenia. Czy męska skóra jest rzeczywiście inna? O tym, jak ważnym segmentem rynku medycyny estetycznej są preparaty dedykowane mężczynom rozmawiamy z Magdaleną Wójcik, Dyrektorem Generalnym Neauvia Poland.

Czy naprawdę istnieje rónica między skórą mężczyzny i kobiety?

Dziś na podstawie badań wiemy, że męska skóra ma podobną budowę, ale jest zdecydowanie, bo aż o 25%, grubsza. Panowie mogą cieszyć się gładszą cerą również dlatego, że brodawki skóry właściwej są u nich większe, dzięki czemu mikrokrążenie krwi jest lepsze, a co za tym idzie skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Na męskiej twarzy wcześniej widać za to zmarszczki mimiczne, a w dodatku są one o wiele głębsze. Dzieje się tak za sprawą aktywności mięśni. Grubsza skóra niestety bardziej poddaje się grawitacji, co skutkuje objawami nasilenia fałdów i ubytków objętościowych. Skóra mężczyzn niestety traci również na objętości, gęstości i elastyczności. Aby zmniejszyć oznaki upływu lat i zachować młody, energiczny, ale wciąż męski, wygląd należy zastosować podejście holistyczne. Świadomość różnic pomiędzy tkankami u mężczyzn i kobiet, jak i ich odmiennych, subiektywnych oczekiwań względem medycyny estetycznej, ukierunkowuje nas na dobór odpowiednich preparatów.

Dlatego zdecydowaliście się na produkt specjalnie dedykowany męskiej skórze?

Hasło „Zrozumieć skórę mężczyzny” leży u podstaw myślenia naszych naukowców od lat. Jako marka Neauvia chcemy zapewnić zarówno kobietom, jak i mężczyzną bezpieczne i skuteczne produkty do zabiegów medycyny estetycznej. Naprawdę skóra męska ma nieco inną budowę, inne potrzeby, inaczej się starzeje. Tkanki podskórne też zachowują się inaczej, wymagają odmiennego podejścia. Dlatego najpowszechniejsze preparaty dedykowane kobietom nie przyniosą tutaj spodziewanych efektów. Nasza linia preparatów dla mężczyzn charakteryzuje się wyższym stężeniem kwasu hialuronowego, żeby łatwiej było lekarzowi zrobić korektę nosa, wymodelować żuchwę, jednym słowem sprostać oczekiwaniom pacjentów.

Wielu dbających o siebie mężczyzn jest dzisiaj bardzo aktywnych fizycznie, ale sportowcom ten wysiłek często odbija się na twarzy… Mówi się już nawet o „twarzy biegacza” – być może ogorzałej, ale pomarszczonej, zapadniętej, wywołującej wrażenie choroby.

Aktywny tryb życia ma ogromne zalety, ale także pewną cenę – gdy tracimy podskórną tkankę tłuszczową wyostrzają się rysy. Mężczyzna ma wysportowane, wymodelowane ciało, ale specjalna dieta czy ekstremalny wysiłek nie służą wyglądowi. Kiedyś o tym nie myślałam, ale mam w domu żywy przykład. Mój mąż jest bardzo aktywny fizycznie od dziecka. Teraz dużo biega, przygotowuje się do Iron Mena. Jest w szczycie formy, ma fantastyczną wydolność, muskulaturę, ale jego twarz wyglądała na chorą. Gdy zaczął tak intensywnie trenować znajomi pytali, co się z nim dzieje, czy nie jest chory?

I co, zdecydował się coś z tym zrobić?

Przyznał, że myślał o tym, ale uznawał, że to niemęskie, nie warte zaangażowania. Zresztą, jest zdrowy, nie miał wskazań do jakichkolwiek poważnych zabiegów. Tak naprawdę nie wiedział jednak, że dzisiaj delikatne poprawie wyglądu, wpływające na naszą samoocenę, na to, jak nas postrzegają inni, jest stosunkowo łatwe. I wcale nie świadczy o przesadnej dbałości. Przecież jeśli dbamy o kondycję, to nie tylko chcemy sobie coś udowodnić, ale także dobrze się czuć i wyglądać. Dlaczego więc nie pomyśleć o tym, by nie psuć końcowego efektu?

 

Dziękujemy za rozmowę

 

Źródło: UiM (11)


Mgr Magdalena Wójcik
Dyrektor Generalny Neauvia Poland.
Ekspert bankowości i finansów.
Autorka projektów „Raiffeisen Beauty''
oraz „FreeMED” – finansowania branży Beauty.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama 8 letniego Wiktora
i 6 letniej Liwii, biegaczka.
Aktywnie wspiera rozwój triathlonu w Polsce.
www.neauvia.pl

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner