Nowości

Davines Detoxifying Mud

Kosmetyki anti-pollution w walce ze smogiem. Błoto marki Davines ochroni skórę głowy i włosy

Smog to od kilku lat wielki problem mieszkańców miast w Polsce. Zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy gdy tylko robi się zimno, niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe i cerę. Jak oddziałuje na włosy i skórę głowy? Opowiada o tym fryzjer Radek Galiński. 

Od kilku lat już nie tylko ciepła czapka i rękawiczki to niezbędne rekwizyty osób dbających o zdrowie w okresie jesieni i zimy. Zanieszczyszczone powietrze w wielu miastach w Polsce zmusza mieszkańców do noszenia masek antysmogowych, które pomagają chronić płuca i drogi oddechowe przed destrukcyjnym działaniem smogu. Zastanawialiście się jednak, jak smog wpływa na włosy i skórę głowy? 

Smog, czyli mieszanka gazów, pyłów oraz pary wodnej, to – obok ubogiej w składniki odżywcze diety, stresującego trybu życia oraz dymu papierosowego – jeden z czynników negatywnie oddziałujących na włosy. Chrom, rtęć, dwutlenek siarki w bezpośrednim kontakcie ze skórą głowy mogą przyczynić się do pojawienia się podrażnień i stanów zapalnych. Nadmierne nagromadzenie zanieczyszczeń atmosferycznych na skalpie często skutkuje zablokowaniem mieszków włosów, a to zaś może prowadzić nawet do utraty włosów. - mówi Radek Galiński, fryzjer oraz ekspert marki Davines. 

Jak powinniśmy pielęgnować włosy w czasie nasilonego działania smogu i innych zanieczyszczeń? 

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka ze skóry głowy. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju peelingi mechaniczne (zawierające drobinki soli, cukru lub zmielonej kawy), ale także enzymatyczne, które działają głębiej, odblokowując ujścia mieszków włosowych. W codziennej pielęgnacji domowej nie zapominajmy o dokładnym oczyszczaniu skóry włosów i skóry głowy. Warto wykorzystać produkty bogate w glinkę i węgiel aktywny. Atrakcyjną alternatywę dla masek i odżywek stanowi oczyszczające błoto Detoxifying Mud od Davines, które dzięki właściwościom absorbującym usuwa osadzające się na włosach cząstki pyłu. Produkt wykazuje także silne działanie odświeżające - radzi Radek Galiński. 

Ekspert dodaje, że warto również wykonać kilka zabiegów, które dodatkowo ochronią włosy i skórę głowy zimą. Zimą dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi detoksyfikujące, podczas których fryzjer dogłębnie oczyszcza włosy i skórę głowy. W celu uniknięcia podrażnień związanych z negatywnym działaniem smogu profilaktycznie zaleca się również stosowanie serum łagodzących. Niezależnie od sezonu i panujących warunków atmosferycznych warto skorzystać w salonie z intensywnego odżywienia włosów. Specjalista dobierze odpowiednią pielęgnację, uwzględniając także potrzeby skóry. Pamiętajmy, że zdrowa skóra głowy to zdrowe, piękne włosy.

Błoto oczyszczające Davines Detoxifying Mud

Davines Detoxifying Mud

• oczyszcza skórę głowy z toksyn i napięcia wywołanego zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego
• zawiera glinkę, która dzięki właściwościom absorbującym zapewnia skuteczne usuwanie osadzających się na włosach cząstek pyłu i smogu
• zawiera fitoceutyki z karczocha, bogate w polifenole o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner