Jak wspomóc skórę, by wzmocnić i przedłużyć efekty zabiegów estetycznych? W czym tkwi sekret formuły preparatów zawierających wyjątkowy zestaw aminokwasów?

Wiele osób marzy o tym, aby móc osiągać efekty zabiegów medycyny estetycznej stosując pielęgnację domową. Dla uzyskania spektakularnych efektów warto jednak oddać się w ręce specjalisty. To co możemy zrobić sami w domowym zaciszu to przedłużanie i wzmacnianie efektów zabiegów. 
Naprzeciw takim oczekiwaniom wyszedł producent preparatu Sunekos do gabinetowych zabiegów bioregenerujacych skórę, które podbiły serca lekarzy i pacjentów. Stworzył gamę produktów do holistycznej pielęgnacji domowej Nutrakos. Linia ta zawiera tę samą opatentowaną formułę, która zastosowana jest w preparatach iniekcyjnych, zwaną „sekretnym patentem na piękno”. Co to za formuła i w jaki sposób działa?

PLAAT FORM - patent na piękno

Włoska firma Professional Dietetics z Mediolanu, która od blisko 30. lat specjalizuje się w stosowaniu aminokwasów w medycynie estetycznej i posiada w tym zakresie kilkadziesiąt patentów, opracowała formułę łączącą 6 wyselekcjonowanych aminokwasów i kwas hialuronowy, którą wykorzystała w preparatach do zabiegów iniekcyjnych Sunekos.
Sunekos pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Charakteryzuje się doskonałymi efektami bioregenerującymi, powodując dogłębne nawilżenie, odmłodzenie, ujędrnienie, napięcie, wyrównanie kolorytu, a także doskonałe efekty odmłodzenia okolicy oka – rozjaśnianie cieni pod oczami i wygładzanie zmarszczek. A wszystko to w sposób naturalny i z naturalnym efektem! Nic więc dziwnego, że zabiegi z wykorzystaniem preparatów Sunekos 200 i 1200 odniosły światowy sukces i zdobyły uznanie lekarzy i pacjentów.
W Polsce Sunekos 200 otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej, przyznaną przez lekarzy dermatologów w kategorii „Magnetyczne spojrzenie”, jako najlepszy preparat do odmładzania okolicy oka.
Zainspirowani spektakularnymi efektami zabiegów iniekcyjnych preparatem Sunekos eksperci z Professional Dietetics postanowili wykorzystać opatentowaną formułę PLAAT FORM również w produktach do pielęgnacji oraz suplementacji domowej.

reklama
Art2 - Sunekos

Dlaczego PLAAT FORM bazuje na aminokwasach?

Widoczne efekty starzenia się skóry są spowodowane zmniejszaniem się wraz z wiekiem ilości i jakości włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Dzieje się tak dlatego, że zwykle już po 25. roku życia zmniejsza się ilość i aktywność odpowiedzialnych za ich wytwarzanie fibroblastów. Aby zachować młodą skórę należy pobudzić fibroblasty w skórze do działania i produkcji kolagenu i elastyny. A to właśnie aminokwasy mają taką moc, gdyż stanowią dla nich swoiste pożywienie - tłumaczy Lena Zielińska, trycholog, Key Account Manager BD Aesthetic, specjalista marki Nutrakos Home Care.

Nutrakos Home Care

Wyjątkowy skład Nutrakos Home Care

Aby osiągnąć efekt poprawy jakości skóry, w tym jej zagęszczenia, nawilżenia, czy zredukowania drobnych zmarszczek, aminokwasy muszą być podawane w głąb skóry w odpowiednich proporcjach. Nie wszyscy producenci preparatów czy kosmetyków z aminokwasami biorą pod uwagę najnowsze badania dotyczące ich działania. Przykładowo alanina jest odpowiedzialna za 20 - 25% produkcji kolagenu, w tym również tego będącego „rusztowaniem” w głębokich warstwach skóry, czyli kolagenu typu IV, ale tylko wtedy, gdy współdziała z innymi aminokwasami w odpowiednich proporcjach względem siebie. Informacje te wykorzystuje Professional Dietetics, tworząc produkty pielęgnacyjne Nutrakos Home Care o doskonale zbalansowanych (na podstawie badań naukowych) ilościach poszczególnych aminokwasów, tak, aby ich działanie było zmaksymalizowane i przynosiło najlepsze możliwe efekty – wyjaśnia Lena Zielińska.
W produktach Nutrakos Home Care przeznaczonych do pielęgnacji domowej, w przeciwieństwie do wielu innych tego typu preparatów na rynku, znajdują się wyłącznie aminokwasy biologicznie dostępne. Ich stężenie to 3-4% i jest to maksymalna ilość jaką może zaabsorbować skóra.
Również zawartość kwasu hialuronowego w produktach Nutrakos jest wyższa nawet dziesięcio-, lub nawet dwudziestokrotnie, od tej, którą można znaleźć w popularnych produktach dostępnych na rynku. Ale znów - nie ilość a jakość odgrywa tu kluczową rolę. Kwas hialuronowy o zbyt dużych cząsteczkach, aplikowany na skórę zostanie na jej powierzchni nie przynosząc oczekiwanych efektów. Kluczową kwestią jest wykorzystanie kwasu o niskiej masie cząsteczkowej, zdolnego do przenikania do głębszych warstw skóry, zarówno w celu bezpośredniego ich nawilżenia, jak i aktywowania niektórych specyficznych receptorów fibroblastów. Kwas hialuronowy jest tu również nośnikiem aminokwasów, dlatego jego zdolności przenikania są kluczowe.

Nutrakos Home Care – holistyczna pielęgnacja

W skład gamy Nutrakos Home Care, zawierającej formułę PLAAT FORM, wchodzą produkty tworzące komplementarną pielęgnację domową - nawilżającą, zagęszczającą, odmładzającą i bioregenerującą skórę. To jednak nie wszystko. Dzięki doustnemu suplementowi Nutrakos Aminoshots możemy wspierać organizm od środka oraz wzmacniać włosy i paznokcie.
Podczas porannej pielęgnacji warto postawić na serum o wysokim stężeniu aminokwasów, które z łatwością wnika w głąb skóry dzięki swoim właściwościom penetracyjnym. Sprawdza się ono również bardzo dobrze jako baza pod makijaż.
Jeśli skóra jest sucha i potrzebuje mocnego porannego odżywienia, można również użyć kremu, który ma bogatszą, bardziej „tłustą” konsystencję. Jego specjalizacją jest jednak regeneracja nocna, tak jak żelu do konturowania oczu. Wysokie stężenie aminokwasów i specyficzna formuła żelu bardzo dobrze oddziałuje na skórę okolicy oczu, która najszybciej traci elastynę. Żel stymuluje komórki do jej produkcji, zwiększając gęstość skóry i wygładzając zmarszczki okolicy oka.
Produktem do zadań specjalnych jest natomiast maska o silnym działaniu biostymulującym, polecana do stosowania 1 lub 2 razy w tygodniu. Zawiera wysokie stężenie aminokwasów, zarówno procentowe, jak i w całkowitej ilość produktu na aplikację - aż 5 ml.

NUTRAKOS DRINKABLE

Dopełnieniem pielęgnacji „zewnętrznej” jest wsparcie organizmu od środka, możliwe dzięki suplementowi Nutrakos Aminoshots, którego regularne stosowanie wzmacnia efekty zabiegów Sunekos, pielęgnacji Nutrakos, jak również wpływa na ogólną dobrą kondycję organizmu.
To prosty i skuteczny sposób zachowania naturalnego piękna w warunkach domowych. Ale także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie rezygnują z bardziej inwazyjnych zabiegów u specjalistów, a chciałby wzmocnić ich efekty i przyspieszyć gojenie.
Co więcej, Nutrakos Aminoshot można zamówić online, bez wychodzenia z domu. Także jako dowód troski o zdrowie i urodę - prezent od serca dla siebie, czy kogoś bliskiego!

Materiał promocyjny Partnera

Tu kupisz produkty Sunekos i Nutrakos.
Wyłączny dystrybutor w Polsce: www.bdaesthetic.com  
BDAesthetic logo 2

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner