Skóra wie najlepiej!

Skóra wie najlepiej!

Z tego, że skóra to największy organ naszego ciała pewnie większość z nas zdaje sobie sprawę. Także z tego, że nie tylko chroni nas ona przed światem zewnętrznym, ale stanowi istotną część układu odpornościowego. Ale bakterie na skórze tradycyjnie uznajemy za wroga. Tymczasem mikrobiota skóry to fascynujący świat, którego znaczenie dla naszego wyglądu i zdrowia dopiero zaczynamy odkrywać.

Nasza skóra jest domem dla milionów dobroczynnych mikroorganizmów, które pomagają zachować jej zdrowie, młodość i naturalną barierę ochronną. Musimy pamiętać o tym podczas codziennej pielęgnacji, szczególnie teraz, w czasach wszechobecnej dezynfekcji. Warto więc dowiedzieć się i nauczyć, jak dbać o swój unikalny mikrobiom.
Im zdrowszy mikrobiom skóry, tym piękniejsza, zdrowsza i lepiej nawilżona cera!
Prawdę tę odkrywają, dzięki najnowszym badaniom naukowym, Alain Géloën i Alexandra Raillan w książce „Mikrobiom skóry. Przewodnik po świecie naturalnej i zrównoważonej pielęgnacji skóry”.
Kiedy pojawiają się przebarwienia, podrażnienia i inne problemy skórne, szukamy skutecznych, lecz często skomplikowanych rozwiązań – poważnych zabiegów i drogich kosmetyków. Tymczasem dbanie o ładną i zdrową cerę jest prostsze, niż myślimy.
Autorzy przekonują nas, że można zapomnieć o niezliczonych kremach, tonikach i innych wynalazkach kosmetycznego marketingu. Pomagają nam zrobić pierwszy krok na drodze do zmiany podejścia do pielęgnacji skóry i pozbycia się parabenów, SLS-ów i produktów ropopochodnych, które serwujemy swojemu mikrobiomowi pod pozorem troski o jego stan.

Mikrobiom skory
Dzięki tej książce dowiemy się:
• jak działa mikrobiom i jak o niego dbać,
• czym jest kosmebiotyka i co może nam zaoferować,
• które olejki eteryczne pomogą leczyć skórę,
• czym są postbiotyki i jak stosować je z pożytkiem dla swojej cery.
Prosta prawda brzmi: wszystko, czego potrzebujemy do zdrowego życia, natura daje nam za darmo. Wystarczy tylko odpowiednio wykorzystać te dary i zmienić swoje podejście do codziennej pielęgnacji.
Paul Valéry, francuski poeta i prozaik, powiedział kiedyś: Tym, co najgłębsze w człowieku jest skóra. Odkryjmy ją więc na nowo!

Alexandra Raillan – francuska dziennikarka pisząca o zdrowiu, kosmetykach i urodzie. Najnowsze badania i osiągnięcia kosmetologii pomogły jej zrozumieć, że naturalne sposoby pielęgnacji są drogą do osiągnięcia równowagi mikrobiologicznej skóry i najskuteczniejszym środkiem w walce o piękną i zdrową cerę.
Alain Géloën – biolog, dyrektor badawczy we francuskim Centre National de la Recherche Scientifique, pracuje także jako konsultant naukowy.

Wydawnictwo Znak, Kraków 2021.
www.znak.com.pl 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner