Psychologia

wakacje

Czy wiesz, dlaczego prawdziwa opalenizna pojawia się dopiero po około 72 godzinach od momentu zejścia ze słońca? Nasza skóra tyle potrzebuje czasu, aby wytworzyć melatoninę. Wcześniejsze zaczerwienienie, które dostrzegamy, wynika z oksydacji górnych warstw naskórka oraz zwiększonego przepływu krwi. Stąd wrażenie, że już po kilku dłuższych chwilach na słońcu pojawia się “kolorek”. Jak więc utrzymać opaleniznę na dłużej?

Mimo że wakacje są już tylko wspomnieniem, to nadal we wrześniu, jeszcze wielu szczęśliwców wyjedzie na zagraniczne urlopy. Słoneczne, intensywne podróże oraz słona i chlorowana woda mogą stanowić wyzwanie dla zachowania dobrej kondycji włosów. O tym, jak prawidłowo chronić włosy podczas zagranicznych wyjazdów i jak je zregenerować po powrocie opowiada Klaudia Duszyńska,  założycielka sieci salonów przedłużania włosów Hollywood Hair.

Lato stawia przed nami dodatkowe wyzwania związane z pielęgnacją skóry. Nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej możemy wykonywać w lecie. Na co możemy sobie pozwolić i co nam grozi, gdy zdecydujemy się na zabieg z listy zakazanych? Wyjaśnia doświadczony dermatolog, dr n. med. Jacek Zdybski.

Wakacje to czas, kiedy pragniemy oderwać się od codzienności, korzystać ze słońca i odkrywać nowe miejsca. To, czego na pewno nie chcemy, to zbyt ciężka walizka, wypełniona wieloma kosmetykami. Dlatego latem wybieraj kosmetyki 2 w 1! Pozwolą zaoszczędzić ci miejsce w podróży i cieszyć się pełnym zakresem pielęgnacji. Zobacz, co polecamy!

Kiedy wakacyjny urlop pozostaje już tylko wspomnieniem, na pamiątkę po nim często pozostaje nam jeszcze przesuszona i podrażniona skóra. Mimo że lubimy kolor pięknej opalenizny na skórze, to z drugiej strony po urlopie wygląda ona na zmęczoną i suchą. Dlatego nawilżenie skóry po urlopie nierzadko jest koniecznością. Co robić, kiedy skóra woła „wody”? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Natalia Stępa, kosmetolog z Kliniki Hairmitage.

Lato to szczególny czas, kiedy chcemy korzystać jak najbardziej z uroków wakacyjnego słońca. Mimo tego, że wiemy, iż ma ono negatywny wpływ na kondycję skóry, czasem zdarza się, że przesadzamy z korzystaniem z kąpieli słonecznych. Jak zregenerować skórę zmęczoną słońcem? Zapytaliśmy dr. Łukasza Preibisza, dermatologa, lekarza medycyny estetycznej, właściciela warszawskiej kliniki Preibisz SkinDoctors. Przeczytaj, jeśli jesteś już po urlopie lub wakacje last minute jeszcze przed tobą!

Lato powoli dobiega końca, ale pozostało jeszcze trochę czasu, aby zorganizować grilla. Niemal każdy z nas uwielbia ten sposób spędzania wolnych chwil. A może tym razem przygotować coś lżejszego? Na bok odstawić kiełbaski, a w to miejsce zaserwować pyszne, roślinne alternatywy? Zobacz nasze propozycje na roślinnego grilla!

Lato to trudny czas dla dłoni. Podczas wakacji często fundujemy im prawdziwy survival i zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby skutecznie zadbać o skórę dłoni latem. Kosmetolog radzi, jak pielęgnować wrażliwą skórę rąk!

Latem musisz zwrócić szczególną uwagę na prawidłową ochronę skóry przed słońcem. Zaprzyjaźnij się z kremem z wysokim filtrem i bezpiecznie korzystaj z wakacyjnego sezonu! Dzięki tym produktom, twoja skóra będzie nie tylko prawidłowo zabezpieczona przed słońcem, ale także doskonale wypielęgnowana! Co polecamy?

Pakowanie się na wakacyjny wyjazd to zawsze wyzwanie. Trudno jest zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki, których używasz na co dzień. Co oznacza, że pielęgnację na wyjazd musisz dokładnie przemyśleć. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy mowa o wyprawie na camping czy pod namiot. Jak zorganizować swoją kosmetyczkę na wyjazd w ciężkich warunkach? Wyjaśniamy wraz z ekspertem!

Ciekawostki i porady psychologiczne

Psychologia ma ogromne znaczenie w naszym życiu, często możemy nie doceniać kwestii tego - jak funkcjonuje nasz umysł. Zrozumienie praw psychiki to poznawanie samego siebie. Serwis Zatrzymaj Młodość to również portal psychologiczny, który pragnie kompleksowo służyć poradą wszystkim czytelnikom.

Porady psychologiczne pozwolą nam lepiej funkcjonować w codzienności. Za ich sprawą lepiejbędziemy rozumieć innych, łatwiej porozumiewać się z współpracownikami / znajomymi / rodziną, poznamy lepiej samych siebie oraz własne potrzeby.

Nasz portal psychologiczny stanowi swojego rodzaju kompendium wiedzy z zakresu wiedzy o człowieku. Artykuły dedykowane są dla każdego, kto pragnie lepiej poznać samego siebie. Wszelkie treści dostępne w serwisie pozwoliły utworzyć pełnoprawny poradnik psychologiczny. Czytelnicy znajdą tutaj odpowiedź na kwestie odnośnie tego, jak zaakceptować samego siebie, prawidłowo odpoczywać podczas urlopu, radzenia sobie z samotnością, czy wybieraniu samotnego życia.

Portal jest bogaty w różnego rodzaju ciekawostki psychologiczne, za sprawą których nie tylko ułatwimy własne życie, ale dzięki którym również zabłyśniemy przed przyjaciółmi.

Odpowiednie zrozumienie zjawisk psychologicznych pomoże nam przede wszystkim zrozumieć nasze zachowania, interakcje międzyludzkie oraz integracji z otoczeniem. Zatrzymywanie młodości to nie tylko pielęgnacja ciała. To również dbanie o swoje zdrowie psychiczne, czego nie osiągniemy bez odpowiedniego poznania swojego umysłu oraz zachowań.

Facebook

reklama
P - Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
P_Kosmetologia_Holistyczna
reklama
P - PTMEiA
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner