Miłość sposobem na drugą młodość - jak ją znaleźć?

Miłość sposobem na drugą młodość - jak ją znaleźć?

Nic nie jest wieczne - nawet miłość. Niektóre małżeństwa rozpadają się z biegiem lat lub przez burzliwy kryzys wieku średniego, dla innych kres stanowi nieuleczalna choroba lub śmiertelny wypadek. W efekcie dojrzali już ludzie zostają sami, bez wsparcia, jakie daje dzielenie życiowych radości i smutków z drugą osobą. Czy są skazani na samotność?

Wiele zależy od nich samych, ale warto wiedzieć, że społeczne postrzeganie wchodzenia w nowe związki przez osoby dojrzałe lub starsze drastycznie zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze w latach 80. i 90. nowa miłość po 50-tce była w społeczeństwie tematem rzadko poruszanym, a na osoby, które zdecydowały się szukać swojej drugiej połówki w późnym wieku, patrzono raczej nieprzychylnie. Dziś jest zupełnie inaczej: dojrzałe związki stały się absolutną normą, temat jest zresztą często podnoszony i szeroko komentowany. Nikogo nie dziwią posunięci w latach ludzie, którzy szukają kogoś, kto towarzyszyłby im w podróży przez jesień życia.

Poszukiwania dojrzałej miłości - jak znaleźć partnera?

Na dobry początek uświadom sobie to, co najważniejsze: prawo do szczęścia i miłości ma każdy, niezależnie od wieku. To pozornie trywialne stwierdzenie jest w istocie fundamentem poszukiwań. Jeśli wychodzisz z założenia, że w pewnym wieku nie wypada się już zakochać, odmawiasz sobie tego podstawowego prawa i łatwo przeoczysz podsuniętą przez los szansę. Aby znaleźć miłość musisz zrozumieć, że metryka nie ma tutaj żadnego znaczenia, a związek dojrzałych osób może być równie piękny, co młodzieńcze zauroczenie.

Partner - jaki ma być?

Wraz z wiekiem zmieniają się nasze priorytety i oczekiwania, także względem drugiej połówki. Będąc z długoletnim związku nikt raczej się nie zastanawia nad cechami idealnego partnera, a kryteria ocen z pewnością są inne niż w czasach młodości. Jak znaleźć miłość, gdy nawet nie wiadomo, kogo szukać? Przed przystąpieniem do poszukiwań warto zastanowić się, jakimi cechami powinna wyróżniać się osoba, z którą warto spędzić resztę życia. Osoba bez nałogów, koniecznie posiadająca dzieci, może dzieląca z Tobą pasję do podróży lub gust muzyczny? Nie ma złych kryteriów - uważaj tylko, by nie było ich zbyt dużo. Wówczas może okazać się, że nikt ich nie spełnia.

Portale randkowe

Głównym problemem osób zainteresowanych znalezieniem partnera jest to, gdzie i jak szukać. Chodzić na spacery, przesiadywać w kawiarniach, wypytywać przyjaciół, czy przypadkiem nie znają kogoś, kto również ponownie chce być kochany? Można tymi sposobami, można też prościej. Poznawanie ludzi przez internet bywa obarczone pewnym ryzykiem, ale jednocześnie posiada wiele atutów. Przede wszystkim komunikacja internetowa nie zna ograniczeń. Kto wie, może idealny partner czeka na Ciebie w sąsiedniej miejscowości, a może to po drugiej stronie Polski odnajdziesz upragniona miłość? W późnym wieku także można korzystać z portali randkowych, co więcej - ciągle powstają strony dedykowane właśnie dojrzałym ludziom.

Nic na siłę

Nie ma niczego złego w poszukiwaniach, ale... bez przesady. Uzależnianie jakości dalszego życia od tego, czy będzie się miało partnera, nie jest zdrowe. W ten sposób najłatwiej wplątać się w niekorzystną relację. Jeśli mimo uporczywych prób kolejne randki okazują się klapami, to może po prostu odpuść? Ponoć miłości nie należy szukać, a wtedy przyjdzie sama, z zaskoczenia. A nawet jeśli tak się nie stanie to pamiętaj, że status związku nie jest wyznacznikiem ani w przypadku wartości człowieka, ani w kwestii szczęśliwego życia. Czy można być szczęśliwym i spełnionym singlem w podeszłym wieku? Można! I nie ma w tym nic złego.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner