Jak być bardziej pewnym siebie?

Jak być bardziej pewnym siebie?

Pewność siebie często może być kwestią, której zbytnio nam brakuje. Jednak jest to aspekt, który w dużym stopniu ułatwia nam życie. Chętniej nawiązujemy nowe kontakty, podejmujemy się ciężkich wyzwań, bardziej doceniamy siebie samych. Utracić ją mogliśmy z wielu powodów, które miały miejsce w naszej przeszłości. Na szczęście jest to kwestia, którą da się odbudować, jeżeli wiemy jak zwiększyć swoją pewność siebie.

Zaakceptuj siebie / bądź sobą

Pewności siebie może nam brakować, jeżeli niekoniecznie cenimy własną osobowość. W naszym umyśle mogliśmy utworzyć idealny obraz siebie samego - którego w żadnym stopniu nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Niekoniecznie mamy wpływ na wszystkie nasze cechy, warto je najzwyczajniej w świecie zaakceptować i nie przepraszać za nie. Należy być dumnym ze swojej osobowości.

Przekraczanie granic strefy komfortu

Pytając jak być pewnym siebie mężczyzną / kobietą warto przekraczać swoją granicę komfortu. Co to znaczy? Często polega to, na wykonywaniu rzeczy, które według nas były nieosiągalne. W wielu sytuacjach sami wytwarzamy sobie granice. Twierdzimy, że nie nadajemy się do danej pracy, nie poradzimy sobie w nowym środowisku, nie będziemy w stanie chodzić regularnie na siłownie... Warto skończyć z ograniczeniami, które sztucznie sami tworzymy. Dokonać czegoś, co dawniej było dla nas niewykonalne.

Asertywność

Niska pewność siebie często idzie w parze z brakiem asertywność. Nie wierzymy, że będziemy w stanie wyrazić swoją opinię. Preferujemy unikania konfliktów, tłumienie swoich emocji natomiast z czasem negatywnie będzie odbijać się na naszej psychice. Umiejętność asertywności ciężko jest zdobyć szybko, dlatego należy podjąć się odpowiedniego treningu. Początkowo możemy na osobności ćwiczyć głośne i wyraźne mówienie, obserwować w lustrze naszą mowę niewerbalną. Z czasem głośmy przed innymi nasze potrzeby oraz opinie. Małymi krokami dojdziemy do swojego celu.

Własna pasja

Zastanawiając się jak być bardziej pewnym siebie - warto odnaleźć własną pasję, której będziemy oddani. Bez znaczenia, czy będzie to sport, czytanie książek, malowanie, gra na instrumencie, czy renowacja starych samochodów - pasja w dużym stopniu udowodni nam, że wykonujemy pewne postępy w danej dziedzinie. Z czasem staniemy się ekspertem, co w dużym stopniu rozwinie naszą pewność siebie.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner