SPA&Wellness

Sopotorium już niedługo na zdrowotnej mapie Polski!

Sopotorium już niedługo na zdrowotnej mapie Polski!

Urokliwy nadbałtycki kurort zachęca do przyjazdu nie tylko ze względu na szerokie piaszczyste plaże i najdłuższe drewniane molo w Europie, ale również z uwagi na swoje walory kuracyjne.

Kurort z tradycją

O tym, że Sopot jest idealnym miejscem, by zadbać o swoje zdrowie wiadomo od co najmniej 200 lat. W 1819 roku małej rybackiej wiosce, składającej się z kilku glinianych chat, powstał pierwszy Warmbad, czyli zakład kąpielowy. Wyposażony był w dwie drewniane wanny, do których wodę morską donoszono wiadrami, a następnie podgrzewano. Z leczniczych kąpieli chętnie korzystali mieszczanie z pobliskiego Gdańska. Popularność Sopotu szybko rosła, a wraz z nią w kolejnych latach powstawały nowe obiekty kuracyjne m.in. Kurhaus, czyli dom zdrojowy, zbudowany z inicjatywy Jeana Georga Haffnera, francuskiego lekarza uchodzącego za założyciela nadmorskiego kurortu.

Czyste powietrze i lecznicze wody

Miasto do dziś zachowało swoje uzdrowiskowe cechy. Współczesny Sopot należy do liderów rankingów czystości powietrza. Tym zdecydowanie wyróżnia się wśród polskich uzdrowisk, które w większości zlokalizowane są w regionach, gdzie zwłaszcza w okresie zimowym jakość powietrza jest fatalna. A w Sopocie powietrze nie dość, że wyjątkowo czyste to jeszcze wzbogacone dobroczynnym jodowym aerozolem. W XX wieku oferta kuracyjna miasta wzbogaciła się o Zdrój Św. Wojciecha, z którego wydobywana jest solanka bromkowa o unikalnych leczniczych właściwościach - zwłaszcza w odniesieniu do chorób reumatycznych i dolegliwości skórnych.

Nowa kuracyjna jakość

Z tego źródła solankę czerpać będzie również SOPOTORIUM Medical Resort, najnowszy projekt spółki Millenium Inwestycje, twórcy unikalnego Osiedla Bażantowo i właściciela największego na Śląsku centrum sportowego z zakładem rehabilitacji. Sopotorium w założeniu ma ambicję nawiązać do najlepszych tradycji sopockich zakładów balneologicznych.

- Chcemy zerwać ze stereotypem pobytu kuracyjnego w siermiężnych warunkach sanatoryjnych molochów, ale nie zamierzamy też być kolejnym luksusowym hotelem z paraleczniczą ofertą. - mówi Lucjan Lewandowski, dyrektor SOPOTORIUM Medical Resort. - Nasi goście będą mieli możliwość realnie poprawić stan zdrowia i kondycję psychofizyczną w komfortowych warunkach czterogwiazdkowego hotelu dysponującego nowoczesną, wielospecjalistyczną bazą zabiegową. W przyjaznej atmosferze kuracjusze będą otoczeni opieką najlepszych specjalistów z zakresu balneologii i fizjoterapii. A to wszystko zaledwie kilka kroków od plaży, w bezpośrednim sąsiedztwie sopockich błoni. To zupełnie nowa jakość w sektorze turystyki medycznej i kuracyjnej w Polsce - dodaje Lewandowski. 

SOPOTORIUM Medical Resort przyjmie pierwszych gości wiosną 2020 roku. Baza zabiegowa w zakresie balneoterapii będzie wykorzystywała sopocką solankę. Kuracjusze wypoczywający w SOPOTORIUM, mieszkańcy i goście Sopotu będą mogli korzystać m.in. z hydroterapii, fizjoterapii, fizykoterapii, fitoterapii i porad dietetyka. Obiekt będzie specjalizował się w profilaktyce i leczeniu chorób narządu ruchu, układu krążenia/nadciśnienia, górnych dróg oddechowych, obciążeń cywilizacyjnych, optymalizacji masy ciała, zaburzeń endokrynologicznych i alergologicznych. Nad holistycznym podejściem do kuracjusza będzie czuwał wyspecjalizowany zespół terapeutyczny składający się z lekarzy, rehabilitantów, dietetyka i psychologa.

Źródło: mat prasowe

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner