Styl życia

coach

Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie - jak zmotywować się do pracy? Czy będąc zmęczonym da się odnaleźć w sobie siłę, która sprawi, że nawet żmudna praca upłynie nam w miłej atmosferze? Jak sprawić, żeby zajęcie, które wykonujemy nie przyprawiało nas na samą myśl o ból głowy i dreszcze?

Istnieje wiele sposób na to, aby skutecznie zmotywować się do pracy i ogólnie do działania. Co zatem motywuje do pracy?

Przedstawiamy siedem sposobów na to, jak się skutecznie zmotywować do pracy

1. Rozplanuj wszystko co musisz zrobić.
Jeżeli masz do wykonania kilka rzeczy, nie rób ich wszystkich na raz. Takie działanie sprawi jedynie, że każdy z Twoich obowiązków będzie wykonany nieefektywnie. Rozplanuj dobrze to, co musisz zrobić - zacznij od załatwiania spraw, które są najpilniejsze a na sam koniec zostaw te, które mogą trochę poczekać.

2. Dbaj o dobre relacje ze swoimi znajomymi w pracy.
Na samą myśl o swoich współpracownikach, nie masz ochoty iść do pracy? Nie poznałeś dobrze swoich znajomych, ale z góry zakładasz, że byście się nie polubili? Zmień to! Rozmowa ze współpracownikami i zmniejszenie dystansu do nich sprawi, że chętniej będziesz przebywać w swoim miejscu pracy. W końcu każdy z nas preferuje otaczanie się ludźmi, których lubimy.

3. Odłóż na bok rzeczy, które Cię rozpraszają.
Jest oczywiste, że skupienie się na pracy czy nawet na nauce, jeśli mamy pod ręką telefon, tablet, albo uruchomione portale społecznościowe może być trudne. O ile to możliwe - odłóż na bok telefon i wszystko to co Cię rozprasza. Gdy masz do zrobienia coś ważnego, postaraj się, aby w pobliżu nie było żadnych przedmiotów, które odrywałyby Cię od pracy.

4. Nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę.
Wiele osób uważa, że najlepsza motywacja to taka, która przewiduje nagrodę za dobrze wykonaną pracę. Coś w tym jest! Jeżeli masz na głowie naprawdę sporo obowiązków, zaplanuj dla siebie po ich wykonaniu jakąś fajną nagrodę. Może radość sprawi Ci nowa książka, albo płyta ulubionego zespołu?

5. Wyznacz sobie określony czas na pracę oraz określony czas na przyjemności.
Spędzasz wyjątkowo cały dzień w domu? W takim razie dobrym pomysłem jest ustalenie sobie, w których godzinach pracujesz, a w których spędzasz czas w inny sposób. Harmonogram pozwoli Ci uporządkować dzień, a przy okazji nie będziesz mieć ciągle wrażenia, że masz jeszcze coś do zrobienia.

6. Pamiętaj o przerwach!
Nie pozwól, aby praca zajmowała Ci cały dzień, alb kilka godzin pod rząd. Czynniki, które motywują do pracy to także myśl o tym, że już za jakiś czas czeka nas miła przerwa. Odejdź od komputera, przespaceruj się, rozciągnij mięśnie. Gwarantujemy, że nawet pięciominutowe rozluźnienie mięśni sprawi, że będziesz miał więcej ochoty do pracy niż gdybyś ciągle siedział na swoim stanowisku.

7. Myśl pozytywnie.
Nasza ostatnia rada to oczywiście niekierunkowanie naszych myśli na te pozytywne tory. Duża motywacja do pracy znajduje się właśnie w nas samych! Nie zakładaj, że obowiązki, które masz do wykonania będą żmudne i trudne. Może akurat dzisiaj pójdzie Ci bardzo szybko? Twoje myślenie w dużym stopniu przekłada się na efektywność Twojej pracy.

Jak zmobilizować się do pracy? Przede wszystkim zmienić do niej stosunek - nawet najżmudniejsza praca, ma szansę stać się bardziej przyjemną, jeśli dasz jej na to szanse. Wprowadzenie w życie naszych rad sprawi, że Twoje codzienne zajęcia będą przebiegać w milszej atmosferze.

Coaching stał się obecnie niezwykle popularną dziedziną. Nic w tym dziwnego. Dzięki temu ludzie mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w najróżniejszych aspektach. Ogromna różnorodność pozwala więc łatwo znaleźć osobę, która pomoże rozwikłać problem, z którym możemy się zmagać. Jest w tym jednak pułapka. Wybór jest tak duży, że dobrze się jest zastanowić jak znaleźć najlepszego coacha.

Od czego zacząć w poszukiwaniu najlepszego coacha?

W pierwszej kolejności warto zabrać informacje na temat coachingu. Dowiedz się, jakie są możliwości. Musisz również dokładnie zdefiniować czego oczekujesz, jakie cele chcesz osiągnąć i skonkretyzować oczekiwane rezultaty. Jest to konieczne, ponieważ musisz dobrze rozpoznać problem, żeby się nim zająć z pomocą odpowiedniego coacha. Kiedy masz już określony typ coachingu możesz zacząć szukać odpowiedniej osoby. W takim razie jak wybrać dobrego coacha z całej listy propozycji?

Kwalifikacje i Akredytacje

Problem z wyborem polega na tym, że nawet niewykształceni ludzie mogą tytułować się coachem. Jak to możliwe? Nie jest to zawód regulowany. Z tego powodu osoba może skorzystać z parodniowego kursu i teoretycznie już może udzielać porad w charakterze coacha. W praktyce wiąże się to z dużym ryzykiem. Coach bez odpowiedniego przeszkolenia może bagatelizować nasz problem, wykonywać błędne analizy, udzielać niepraktycznych lub wręcz szkodliwych rad. Bardzo ważne więc jest dokładne przyjrzenie się osobie z którą mamy współpracować pod względem rzetelności.

Coacha należy sprawdzić w kilku kwestiach: akredytacji, kwalifikacji, umiejętności oraz referencji. Czym są akredytacje? Jest to potwierdzenie posiadanych umiejętności udzielane przez odpowiednie stowarzyszenia. Dobry coach powinien posiadać akredytację (np. w formie certyfikatu) udzieloną przez ICF (International Coach Federation), ICC (International Coaching Community), IIC (International Institute of Coaching) lub PSC (Polskie Stowarzyszenie Coachingu). Istotne jest jednak rozróżnienie między członkostwem, a potwierdzeniem kompetencji. Członkostwo oznacza tylko tyle, że osoba opłaciła składkę wymaganą przez dane stowarzyszenie.

Umiejętności to nie wszystko. Najlepszy coach może pochwalić się różnorodnymi referencjami. To klienci, z którymi pracowała dana osoba powiedzą nam najwięcej. Dowiemy się jakie efekty osiągnęli oraz czy praca przebiegała komfortowo i sprawnie. To najlepsze źródło, które pomaga określić poziom profesjonalizmu coacha.

Skorzystaj z darmowej sesji

Pierwsza sesja u coacha powinna być darmowa. Jest to standard - sprawdź więc czy jest ona w ofercie. Pomoże ci ona dowiedzieć się o warunkach współpracy oraz rozwieje ewentualne wątpliwości. Ponadto sprawdzisz, czy twój osobisty mentor będzie umiał nawiązać z tobą pewien rodzaj więzi. Przecież nawet najbardziej profesjonalny coach nie zdoła ci pomóc, jeśli nie będziesz potrafił mu swobodnie powiedzieć o swoich problemach. Możesz umówić się nawet z kilkoma coachami. Wtedy już nie będziesz się zastanawiał jak znaleźć dobrego coacha, tylko który lepiej potrafi mi doradzić w mojej sprawie.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to coś więcej niż modne hasła w telewizji, markowy strój na siłownię czy obco brzmiące nazwy produktów spożywczych. Zdrowy styl życia to równowaga psychiczna, która stanowi tak samo istotną część naszego funkcjonowania, jak zdrowie fizyczne, aktywność sportowa oraz prawidłowa dieta. Dopiero połączenie tych wszystkich składowych daje odpowiedź na pytanie: jak prowadzić zdrowy styl życia?

Bombardowani natłokiem informacji, często gubimy się w tym, co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie. W takiej sytuacji przydatne mogą się okazać porady dietetyczne lub konsultacje z trenerem personalnym. Często istnieje możliwość darmowych spotkań w ramach organizowanych spotkań dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Nawet mała wskazówka i porada eksperta może spowodować wzrost motywacji i początek wspaniałej drogi do lepszego życia.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Jak już wcześniej wspomniano, podstawą jest połączenie trzech elementów: skuteczna dieta, aktywność fizyczna oraz równowaga psychiczna. Dobrze zbilansowana dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, pozbawiona jednak cukru, przetworzonej żywności, napojów gazowanych czy nadmiaru alkoholu. Sport powinien stanowić część naszych codziennych aktywności, wpisany w regularny grafik. Dopiero systematyczność przynosi pożądane efekty. Często pomijany spokój psychiczny, redukcja stresu i znalezienie własnej metody na relaks, stanowią istotny czynnik na drodze prowadzenia zdrowego stylu życia. Tak niewiele potrzeba!

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner