Masaż na rozgrzewkę

Masaż na rozgrzewkę

Na chłody polecamy masaż rozgrzewający

W walce z zimowym chłodem niezwykle pomocny jest masaż. Prócz relaksu i ogólnego odprężenia, rozgrzewające właściwości masażu wzmacniają naszą odporność i poprawiają samopoczucie. Na zabieg możemy oczywiście udać się do profesjonalisty, ale z powodzeniem można też poddać się masażowi w zaciszu domowym. Warto wybrać przyjemny dla nas zapach, z szerokiej gamy olejków relaksacyjnych oraz wspomóc się popularną maścią rozgrzewającą. Po masażu najlepiej wygrzać się parę godzin pod kołdrą

Masaż rozgrzewający z powodzeniem wykonamy w domu. Jest możliwy do zrobienia samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby. Bez znaczenia na sposób masażu, który został przez nas wybrany, należy poznać odpowiednie techniki masażu. Równie pomocny okaże się rozgrzewający olejek.

Jak zrobić masaż rozgrzewający?

W przypadku, gdy masaż wykonywany jest przez nas samodzielnie, należy się skupić na partiach ciałach o najgrubszej skórze. Będą to: brzuch, łydki, uda oraz pośladki. Obszary te wymagają szczególnej opieki. Wybrany przez nas olejek lub kosmetyk najpierw musi być rozprowadzony po dłoniach oraz rozgrzany. Gdy to wykonamy, ciało może być masowane. Rękoma należy kierować się zawsze ku górze na całym ciele. Celem pobudzenia krążenia, olejek lub kosmetyk powinien być nakładany energicznymi i kulistymi ruchami. Wcześniej wspomniane partie ciała, które posiadają grubszą skórę muszą być masowane intensywniej.

Brzuch oraz piersi są znacznie delikatniejszymi częściami ciała. Masaż należy wykonywać wyłącznie za sprawą opuszków palców. Do samodzielnego masowania pomocna okaże się przeznaczona do tego rękawica oraz szczotka o przeznaczeniu antycellulitowym.

Efektywniejszym sposobem na rozgrzanie jest masaż przy pomocy drugiej osoby. Wcześniej należy się upewnić, ze partner zna techniki dobrego masażu. Należy go zapoznać z ruchami, które powinny być wykonywane oraz zwrócić uwagę, które części ciała potrzebują intensywnego masażu, a które delikatniejszego. Rozgrzewanie przyniesie najlepsze skutki, jeśli partner będzie masować całe ciało, zaczynając od stóp, powoli przechodząc do górnych partii ciała, a skończywszy na plecach oraz łopatkach.

Jak zrobić rozgrzewający olejek do masażu?

W sklepach znajdziemy ogrom kosmetyków oraz olejków, które są przeznaczone do masażu. Warto zainteresować się domowym wykonaniem olejku. Wcześniej przygotujmy:

  • 240-300 ml olejku migdałowego (czystego),
  • 50 - 70 ml czarnej herbaty,
  • przekrojona na pół laska wanilii,
  • pałeczki cynamonu,
  • ziarna kardamonu,
  • ziele angielskie,
  • goździki.

Olejek migdałowy należy lekko podgrzać, następnie dodać do niego czarną herbatę wraz z przyprawami. Następnie ogień powinien być zmniejszony. Całość powinna być gotowana przez około godzinę oraz mieszana co 10 - 15 minut. Po pozostawieniu do ostygnięcia, olejek należy przecedzić przy pomocy sitka. Przechowywany powinien być w ciemnej butelce oraz w chłodnym miejscu bez dostępu do światła.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner