Aloes

Aloes - właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne

Aloes to roślina popularna ze względu na swoje różnorodne właściwości. Znany już w starożytności, aloes stosowany jest w kosmetyce oraz w lecznictwie, może pomóc w zwalczeniu wielu dolegliwości i polepszyć wygląd skóry. Jak działa na nas aloes i jak możemy go stosować?

Aloes to sukulent, a więc należy do roślin, które przystosowały się do życia w warunkach z ograniczonym dostępem do wody. Rośnie głównie na pustyniach i sawannach, lecz łatwo hodować go również w domu – nie wymaga wielkiej pielęgnacji i szybko się rozrasta. Miąższ aloesu zwiera między innymi kwas foliowy, biotynę, sole mineralne i przeciwutleniacze, co sprawia, że jego zastosowanie może być wszechstronne – używa się go jako lekarstwa lub dodatku do kosmetyków, które świetnie wpływają na skórę. Jak korzystać z aloesu? Jak go stosować? Podpowiadamy!

aloes sok

Aloes do picia

Właściwości lecznicze aloesu znano już w starożytności. Sok z aloesu (w formie płynu lub suchej wersji) może korzystnie wpływać na wszelkie dolegliwości układu pokarmowego. Dzięki wysokiej zawartości polisacharydów aloes do picia zadziała kojąco na wrzody, problemy z dwunastnicą, czy syndrom jelita drażliwego. Właściwości przeciwzapalne aloesu spowodują złagodzenie objawów powyższych schorzeń oraz przywrócą ład w funkcjonowaniu systemu trawiennego. Aloes do picia może również wpływać pozytywnie na wątrobę, ponieważ powoduje zwiększoną produkcję żółci w organizmie, a pity regularnie świetnie sprawdzi się jako strażnik poziomu glukozy i cholesterolu.

Aloes na twarz

Aloes znany jest również ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Kremy z wyciągiem z tej rośliny wpływają na skórę łagodząco i kojąco dzięki zawartemu w miąższu aloesu kwasowi salicylowemu. Aloes w formie maseczki na twarz nawilży skórę, doda jej blasku i spowoduje, że będzie ujędrniona. Taką maseczkę można wykonać samemu w domu: żel aloesowy pozyskany z liści rośliny należy nałożyć na skórę i po 15-10 minutach spłukać ciepłą wodą. Żel aloesowy sprawdzi się również świetnie jako naturalna odżywka do włosów, a sok aloesowy może być naturalnym zamiennikiem płynu do demakijażu.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner