Uroda

Uroda i Ekologia to zgrany duet

Uroda i Ekologia to zgrany duet

Coraz częściej wybierając kosmetyki zastanawiamy się nad ich składem oraz nad tym, jak zostały wyprodukowane. Na popularności zyskują produkty ekologiczne , vegan, fair trade. Jak jednak dokonać świadomego wyboru?

Każdego dnia bombardowani jesteśmy tak dużą ilością informacji i reklam, że w pełni świadomy wybór jest niemal niemożliwy. Mimo to, ilość kosmetyków ekologicznych na półkach rośnie lawinowo. Sięgamy po nie coraz chętniej, bo informacje na temat składu i pochodzenia produktów są dla nas coraz ważniejsze. Zaangażowanie marek ekologicznych w to, by informacja o ich produktach była jak najbardziej przejrzysta, opłaciła się.

Ekologiczne, czyli jakie?

Główna różnica między kosmetykami ekologicznymi a innymi tkwi w składnikach – sposobie ich pozyskiwania i produkcji. Kosmetyki naturalne i ekologiczne oznaczane są certyfikatami, np. Ecocert.

Podstawowe wymagania, które trzeba spełnić, by produkt mógł być uznany za ekologiczny to:
- nie może być testowany na zwierzętach;
- nie może zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników;
- nie może zawierać pochodnych ropy naftowej (parafiny, PEG itp.) ani olejów silikonowych lub pochodnych;
- musi być wolny od promieniowania (zarówno w składnikach, jak i w gotowym produkcie);
- nie może zawierać składników modyfikowanych genetycznie (zgodnie z przepisami UE);
- proces produkcji (w tym pozyskiwania składników) musi być jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

Postawmy na ekologię

Jedną z marek, które od początku dbają o to by ich produkty były przyjazne naturze i ekologiczne jest niemiecka firma Dr. Belter (www.belter.pl). Marka ta zrezygnowała ze składników pochodzenia zwierzęcego oraz stara się, by proces produkcji był zgodny z zasadami fair trade w światowym handlu. Firma postanowiła także wycofać ze swoich kosmetyków olej palmowy, by mieć swój realny wkład w ochronę lasów deszczowych i żyjących w nich zwierząt. Kosmetyki Dr. Belter dostępne są w 33 krajach. Zaopatrują się w nie gabinety kosmetyczne, kliniki oraz salony SPA.

Stimula do demakijażu

Przykładem takiego ekologicznego preparatu jest oliwka do demakijażu z serii Stimula. Oleista formuła rozpuszczalna w wodzie sprawia, że zmyje ona nawet najmocniejszy makijaż, pozostawiając skórę idealnie czystą, i gładką. Zawiera oleje organiczne, tj. olej abisyński, olej z awokado, czy z pestek Chia oraz nawilżające Belisomy Aqua (liposomy). 
Nie wysusza, chroni naturalny płaszcz ochronny skóry, a w dodatku nie zawiera konserwantów i jest w 100% WEGAŃSKA. Po umyciu skóra jest idealnie odświeżona, oczyszczona i miękka w dotyku. Stosowana dłuższy czas odżywia rzęsy. Ma zniewalający zapach i jest wydajna (pojemność opakowania to aż 200 ml).

Więcej: www.skinmania.pl

 stimula oliwka

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner