10 domowych sposobów na zmarszczki

10 domowych sposobów na zmarszczki

Zmarszczki są niewielkimi załamaniami, które powstają w wyniku starzenia się skóry. Razem z utratą kolejnych lat - tracimy kolagen, który jest odpowiedzialny za budowę naszej skóry. Skutkami powstawania zmarszczek może być również ciągłe palenie papierosów, nadmierne opalanie się, nadużywanie alkoholu, narkotyków, źle skomponowana dieta czy zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. Niestety stosowanie odpowiednich kremów bardzo często nie jest wystarczające na pozbycie się zmarszczek, ale istnieje sporo domowych sposób, które pomogą się ich pozbyć. Poniżej przedstawimy Państwu skuteczne metody na pozbycie się zmarszczek nie wychodząc z domu.

Domowe i skuteczne metody na pozbycie się zmarszczek  

1. Delikatny masaż z użyciem oleju kokosowego
Olej kokosowy to składnik, który wiele osób ma w kuchni, ale niewiele z jego posiadaczy zdaje sobie sprawę z tego, że ma on świetny wpływ na redukcję zmarszczek. Wystarczy zaledwie tydzień masowania miejsc, które są narażone na zmarszczki, aby przyniosło to dobre rezultaty.

2. Maseczka z białka jajka
Białko zawiera sporo witamin i dobrych składników, które świetnie nawilża i odżywia skórę. Wystarczy nałożyć białko pod oczy, w efekcie czego skóra w tym miejscu stanie się bardziej napięta, a zmarszczki zostaną w naturalny sposób zredukowany.

3. Ananasowy masaż
Sok z ananasa sprawdzi się świetnie w przypadku lekkich zmarszczek. Wystarczy, że użyjesz przekrojonego plasterka ananasa do masażu skóry, a sok, który zostanie na twarzy zostawisz na niej na około dwadzieścia minut.

4. Zielona winogrona
Od lat są stosowane jako domowe sposoby na zmarszczki. Wystarczy, że rozgnieciesz kilka dojrzałych winogron i nałożysz je na miejsca, w których widzisz zmarszczki.

5. Wymieszany sok z cytryny z olejkiem rycynowym
Również pomoże w znacznym stopniu zniwelować zmarszczki. Wystarczy, że nasączysz taką miksturą wacik bądź płatek kosmetyczny i nałożysz go w odpowiednie miejsce.

6.Kurkuma! 
Lubisz zapach kurkumy? Jeśli tak, to wystarczy, że zmieszasz ją z sokiem z trzciny cukrowej i taką oto mieszankę nałożysz na twarz. Składniki pomogą spowolnić proces starzenia się skóry, a co za tym idzie usunąć zmarszczki.

7. Woda 
Naturalne domowe sposoby na zmarszczki to także picie większej ilości płynów - zwłaszcza wody i ziołowych herbat. Ich wprowadzenie do organizmu dostarczy mu potrzebnych antyoksydantów oraz witamin i minerałów, które są świetnym pomocnikiem w walce ze starzeniem się skóry.

8. Dieta śródziemnomorska
Nie zapominaj także o spożywaniu ryb, warzyw i dobrych owoców. Ryby zawierają kwasy omega-3, które są naturalnym pomocnikiem w walce z niechcianymi zmarszczkami.

9. Gimnastyka mięśni twarzy
To naprawdę świetny sposób na wzmocnienie twarzy. Pomoże to zapobiec nadmiernemu wiotczeniu się skóry, a co za tym idzie buzia będzie wyglądać na smuklejszą i szczuplejszą. Regularnie wykonywane ćwiczenia mięśni twarzą oprócz tego, że wzmacniają skórę nie pozwalają utrwalić się zmarszczkom, które nadają skórze zmęczony i nieatrakcyjny wygląd.

10. Nie stresuj się!
Wbrew pozorom to właśnie nerwowe sytuacje są jednym z czynników, które wpływają na szybsze tworzenie się zmarszczek. Dlatego też domowe sposoby na zmarszczki to także unikanie nerwowych sytuacji.

Zaprezentowaliśmy Państwu dziesięć świetnych propozycji na to jak pozbyć się zmarszczek domowymi sposobami. Wbrew powszechnie panującej opinii - naprawdę da się je dobrze zniwelować. Zmiana diety na bardziej zdrowszą, regularne ćwiczenia i obowiązkowe naturalne maseczki są w stanie dobrze rozprawić się z nieestetycznymi zmarszczkami.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner