Uroda

Skóra, neurony i japońska technologia

Skóra, neurony i japońska technologia

Wydaje ci się, że twoje kosmetyki nie działają jak dawniej? By zwiększyć ich skuteczność należy usprawnić komunikację naszej skóry z mózgiem. Jest to już możliwe dzięki najnowszym technologiom stosowanym w kremach.

Zestresowana i podlegająca procesom starzenia skóra traci powoli zdolność do interakcji z mózgiem. Nie jest już tak receptywna jak dawniej i coraz słabiej reaguje na zewnętrzne i wewnętrzne bodźce. W rezultacie przyswaja mniej aktywnych składników kosmetyków, co wyjaśnia dlaczego nasza codzienna pielęgnacja staje się coraz mniej skuteczna.

BNF SS19 Wrinkle Smoothing Cream front 768614149538 RGB Web 2000px 300dpiNeurobiologia dla skóry

Poprawy komunikacji między skórą, a mózgiem podjęła się marka Shiseido tworząc ekskluzywną linię kremów Benefiance. Została w niej wykorzystana technologia ReNeura+™, która optymalizuje wychwytywanie sygnałów, które są przekazywane ze skóry poprzez receptory czuciowe, za pośrednictwem neuronów do mózgu. Dzięki temu staje się ona bardziej receptywna i coraz lepiej reaguje na bodźce. W składzie kremów jest m.in. japońska roślina lecznicza Ashitaba, która chroni energetyczne centra komórek- mitochondria przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, by produkowały wystarczającą ilość energii ATP. Dzięki temu „paliwu” transmisja sygnałów przebiega bez zakłóceń. Ważną funkcję w recepturze Benefiance pełni Active Response Powder, który stymuluje receptory czuciowe i sprawia, że zaraz po aplikacji skóra staje się bardziej miękka i gotowa do odbioru sygnałów. Kolejny składnik - japońska roślina Natsume hamuje zakłócenia w przesyłaniu informacji do skóry. To wszystko sprawia, że nasza skóra o wiele lepiej reaguje na składniki zawarte w substancjach pielęgnacyjnych.

Nawilżenie i wygładzanie zmarszczekBNF SS19 Wrinkle Smoothing Cream Enriched front 768614149545 RGB Web 2000px 300dpi

Zawarty w formule gamy Benefiance specjalny kompleks Kombu-Bounce, złożony z trzech typów japońskich alg: zielonych, brązowych i czerwonych, wspomaga wypełnianie zmarszczek od środka. Dzięki niemu komórki naskórka produkują więcej lepszej jakości keratynocytów, które chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami. Stymulują również produkcję kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za utrzymanie nawilżenia i wypełnienie skóry. Shiseido dodatkowo połączyło w gamie Benefiance trzy roślinne składniki aktywne – mukurossi, kurkumę i chlorellę, by zmniejszyć uszkodzenia włókien elastycznych skóry, spowodowane promieniowaniem UV. 

Zmysłowa przyjemność

Wrinkle Smoothing Cream charakteryzuje się lekką, odżywczą konsystencją. W wersji wzbogaconej krem jest jeszcze bardziej aksamitny, a przy tym nie ciężki. Zgodnie z zasadami aromakologii (badań wpływu olejków eterycznych na umysł i ciało), nowe kremy Benefiance emanują zielono-kwiatowym zapachem, z delikatnymi nutami słodkiej pomarańczy,  co wzmacnia ich relaksujące właściwości. Esencja tego owocu wpływa bowiem na poprawę naszego samopoczucia i wspomaga łagodzenie stresu.
Opakowanie w kolorze delikatnego różowego złota występuje w 16 różniących się od siebie wersjach, zaprojektowanych wg japońskiej zasady Wabi-sabi, zgodnie z którą emocje rodzą się z niedoskonałości.

www.douglas.pl

www.sephora.pl

Facebook

reklama
P - Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
P_Kosmetologia_Holistyczna
reklama
P - PTMEiA
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner