Nie tylko ultrafiolet, czyli jak być bezpiecznym pod słońcem

Nie tylko ultrafiolet, czyli jak być bezpiecznym pod słońcem

Z roku na rok coraz więcej wiemy o ochronie przeciwsłonecznej. Według najnowszych doniesień powinniśmy się chronić nie tylko przed ultrafioletem, ale też przed podczerwienią i światłem widzialnym.

 

Wpływ światła słonecznego na skórę jest badany od wielu lat. Do tej pory zajmowano się głównie ultrafioletem, zwłaszcza promieniowaniem UVB i UVA. Nie poruszano jednak tematu pozostałych rodzajów promieniowania słonecznego, które docierają do naszej skóry, czyli światła widzialnego (VIS) i podczerwonego (IR). Istnieją już jednak jednoznaczne dowody, że cała energia słońca niekorzystnie oddziałuje na skórę. Dostępne do tej pory produkty przeciwsłoneczne chroniły przed promieniowaniem UV, nie zapewniały natomiast ochrony przed światłem widzialnym i podczerwienią, a badania wykazują, że zarówno VIS jak i IR, podobnie jak promieniowanie UV, generują wolne rodniki tlenowe uszkadzające wiele struktur komórkowych, w tym DNA, kolagen i elastynę. 

Światło widzialne a światło podczerwone

VIS, czyli światło widzialne, wywołuje u nas wrażenia wzrokowe. Poszczególnym długościom fal promieniowania widzialnego (in. światła widzialnego) odpowiadają różne barwy światła, począwszy od barwy fiołkowej aż do czerwonej. Światło widzialne przyspiesza procesy starzenia się skóry, generuje przebarwienia i sprawia, że skóra traci swój blask, jest matowa i poszarzała. Przykładem negatywnego wpływu tego promieniowania jest światło emitowane przez źródła sztucznego światła, jak np. monitory, odbiorniki telewizyjne starszej generacji lub oświetlenie wewnętrzne. IR to promieniowanie podczerwone odczuwane przez nas jako uczucie ciepła. Jego wpływ dobrze obrazuje przedwcześnie postarzała skóra przedramion piekarzy (emisja wysokiej temperatury z pieca piekarniczego) vs. skóra na twarzy: promieniowanie IR jest bowiem zamieniane w części na ciepło.

Kompleksowa ochrona

Sun Secure SVR to linia dermokosmetyków przeciwsłonecznych, które, dzięki zastosowaniu technologii Integral Secure, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem: UVB, UVA, światłem widzialnym oraz podczerwienią.  W ich składzie znajduje się fotostabilny system filtrów zawierających, zależnie od produktu, odpowiednią kombinację w 100% organicznych lub w 100% mineralnych filtrów. Zapewniają ochronę biologiczną wewnątrz komórek dzięki połączeniu beta-karotenu oraz detoksofanu. Kompleks zapewnia ochronę antyoksydacyjną, neutralizuje wolne rodniki i pobudza naturalne systemy detoksykacji, hamując w ten sposób proces fotostarzenia. Z kolei niacynamid chroni DNA przed uszkodzeniami powodowanymi promieniami UV oraz aktywuje PARP-1 – enzym uczestniczący w procesie naprawy DNA. Najnowsze dane naukowe potwierdzają, że ma korzystne działanie w profilaktyce raka skóry. Produkty z gamy Sun Secure SVR mają delikatne konsystencje, które nie zostawiają śladów na skórze. Dzięki łatwej aplikacji i zmysłowym zapachom, ochrona przeciwsłoneczna nie jest już przykrym obowiązkiem, a momentem przyjemności. Różnorodne formuły dermokosmetyków z tej linii są odpowiednie zarówno dla miłośników sportów plażowych, zwolenników leżenia na piasku, osób, które szukają lekkich konsystencji lub takich, które sięgają po bardziej odżywcze formuły. 

Instrukcja obsługi kremu

Nie mniej ważna niż skład produktu jest jego właściwa aplikacja. By filtr działał tak jak obiecuje producent kosmetyku, na każdym centymetrze kwadratowym skóry powinno być 2 mg kremu.Co to oznacza w praktyce? Sześć łyżeczek specyfiku na wszystkie odkryte partie ciała. Sięganie po najsilniejsze filtry nie zabezpiecza tak jak dokładna aplikacja. Zużycie o połowę mniejszej dawki kremu nie oznacza, że mamy zapewnioną ochronę połowiczną, lecz zaledwie 10- procentową. Nakładanie kremu ponawiaj co dwie-trzy godziny. Warstwa filtrów nałożona rano tnie wystarczy na cały dzień. Preparaty ochronne scierają się, zmywają w wodzie, a niektóre rozkładają się na słońcu. 

 

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner