Najważniejszy kosmetyk pod słońcem

Najważniejszy kosmetyk pod słońcem

Dlaczego krem przeciwsłoneczny to najważniejszy kosmetyk jaki powinnyśmy mieć – nie tylko latem?

Na proces powstawania uszkodzeń w obrębie komórek, degenerację tkanek i znaczące przyspieszenie procesu fotostarzenia wpływa nie tylko promieniowanie UVA czy UVB, ale również promieniowanie IR oraz HEV. Zarówno IR, jak i HEV są częścią promieniowania słonecznego. IR czyli promieniowanie podczerwone penetruje w głąb naskórka i skóry, powoduje zmiany degeneracyjne w obrębie komórek, przyspieszając tym samym proces fotostarzenia. Promieniowanie HEV to światło widzialne, niebieskie, o wysokiej energii i długości fali 435 - 500nm. Promieniowanie HEV jest częścią promieniowania słonecznego, ale jest również emitowane przez nowoczesne źródła światła – oraz wszechobecne dzisiaj ekrany komputerów, tabletów, smartfonów.

Stosując tylko filtry chroniące przed wpływem UVA i UVB nie zapobiegamy negatywnemu wpływowi promieniowania na proces starzenia się skóry i degenerację komórek. Należy mieć świadomość że przebywając w pomieszczeniach zamkniętych również narażamy się na szkodliwe oddziaływanie promieniowania HEV. Dlatego wśród kosmetyków ochronnych należy szukać tych, które posiadają kombinację filtrów UV wraz z substancjami chroniącymi przed promieniowaniem IR i HEV.

Słońce a starzenie

Proces starzenia jest procesem fizjologicznym, nie można go zatrzymać, można jednak go spowolnić i zmniejszyć oznaki starzenia pojawiające się na naszej skórze. Zmiany zachodzące w skórze wraz z zaawansowaniem procesu starzenia to uszkodzenia na poziomie komórkowym i tkankowym, zewnętrznie przejawiają się w postaci utraty elastyczności i jędrności skóry, zmarszczek, bruzd czy przebarwień.

O ile na czynniki endogenne (wewnętrzne) odpowiedzialne za proces starzenia nie mamy większego wpływu, o tyle przed wpływem czynników egzogennych (zewnętrznych) możemy się skutecznie bronić. Promieniowanie słoneczne dociera do naszej skóry przez okrągły rok, a wieloletnie badania wykazały, że długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV znacząco przyspiesza nie tylko proces starzenia skóry, ale również z uwagi na działanie mutagenne może inicjować procesy kancerogenezy.

Dlatego dla młodego wyglądu i zdrowia naszej skóry, niezależnie od pory roku codziennie powinnismy stosować krem fotoprotekcyjny. Idealnie jeśli oprócz filtrów przeciwsłonecznych krem zawiera również antyoksydanty, które dodatkowo wspierają ochronę naszej skóry.

Remedium

Rozwiązanie na powyższe problemy oferuje linia kosmetyków Nimue Skin Technology, gdzie ochrona jest jedną z czterech kluczowych zasadEnvironmental Shield SPF50 master rev 1 terapii skóry - w celu zapobiegania i zmniejszenia oddziaływania szkodliwych skutków stresu środowiskowego, ochrony przed promieniowaniem  UV, IR oraz HEV.

Nowy produkt  Environmental Shield SPF 50 zapewnia najszersze i pełne spektrum ochrony przeciwsłonecznej  (UVA, UVB, IR i HEV) chroni również przed zanieczyszczeniami i smogiem.

Połączenie skutecznych filtrów UV wraz z antyoksydantami zapewnia krem Nimue SPF 40. Dla tych, którzy przykładają szczególną wagę do kompleksowej ochrony skóry - również przed promieniowaniem IR i HEV oraz wszechobecnymi zanieczyszczeniami środowiska polecam Nimue Environmental Shield SPF 50.

 

zdj MAGDA KAŹMIERCZAK

Autor: Magdalena Kaźmierczak

Ekspert Akademii Wiedzy Praktycznej Infinita i marki Nimue. Od ponad 13 lat w branży, wieloletni i ceniony szkoleniowiec i propagatorka kilku czołowych marek z branży medycyny estetycznej i kosmetologii, wykładowca akademicki. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą.

Z wykształcenia doktor nauk biologicznych, znajomość z zakresu biologii komórki wykorzystuje na co dzień w pracy ze skórą.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner