×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 213.

makijaż permanentny

Makijaż permanentny - odpowiadamy na podstawowe pytania

 

Makijaż permanentny, inaczej nazywany mikropigmentacją, to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetyki estetycznej. Jak znaleźć odpowiednie miejsce, by wykonać makijaż parmanentny, jak powinien wyglądać zabieg, kiedy go zrobić i jak o niego dbać? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań dotyczących makijażu permanentnego.

 

Makijaż permanentny – kto może i powinien go wykonać?

Najważniejszą zasadą w przypadku makijażu permanentnego, podobnie jak podczas robienia innych zabiegów kosmetyki czy medycyny estetycznej, jest wybranie odpowiedniego miejsca. Makijaż permenentny może wykonać przeszkolona do tego osoba - linergistka. Choć nie ma jednej szkoły, która uczy tego zawodu, to istnieją kursy i szkolenia, więc zawsze warto sprawdzić, czy gabinet do którego się wybieramy ma odpowiednio przeszkolony personel. Profesjonalna pigmentacja wymaga odpowiednich umiejętności, jak również wyczucia estetycznego. Makijaż permanentny ma wyglądać w jak największym stopniu naturalnie, więc warto, by osoba, która go wykonuje miała odpowiednie wyczucie estetyki i umiejętność dobierania odpowiednich kolorów i środków. Nie bójmy się pytać – dokumenty poświadczające ukończenie kursów czy szkoleń powinny być dostępne do wglądu dla pacjenta w gabinecie.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg?

Co najważniejsze, zabieg powinien odbywać się w sterylnym i przystosowanym do tego miejscu. Linergistka powinna przeprowadzić wywiad z pacjentką, odpowiadający na pytanie czy nie występują  przeciwwskazania do wykonania zabiegu (na przykład opryszczka, nowotwory, czy uczulenie na którąś ze stosowanych substancji). Następnie znieczula się sferę poddawaną makijażowi permenentnemu odpowiednią maścią, po czym kosmetyczka rysuje szkic wykonywanego w kolejnym kroku makijażu. Samo wykonanie, to w zależności od metody, nacinanie skóry odpowiednim narzędziem lub wkuwanie się igłą. Powstałe nacięcia wypełnia się pigmentem.

Makijaż permanentny ust

Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym u linegistki jest makijaż permenenetny ust. By podkreślić ich kontur i objętność, wiele kobiet decyduje się na ten krok, ciesząc się efektami przez bardzo długi czas. Makijaż permenentny ust szczególnie poleca się kobietom o nieregularnym kształcie warg, których kontur nie jest wyrazisty. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku asymetrii górnej i dolnej wargi - makijaż permenentny w precyzyjny, a jednocześnie nie przerysowany sposób, wyrówna różnice. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, decydując się na makijaż permenentny ust? Najważniejszy jest odcień pigmentu. Warto jasno sprecyzować swoje oczekiwania i nie wybierać kolorów zbyt intensywnych i odbiegających od naszego natualnego koloru ust.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie dla kobiet, które chcą na stałe poprawić kształt i kolor brwi. Szczególnie poleca się go jasnym blondynkom, których naturalne włoski są jasne i niezbyt widoczne. Codzienne malowanie brwi może być uciążliwe, zwłaszcza w lecie, warto więc zainwestować w makijaż permenentny, który zapewni komfort na co najmniej dwa lata. Metody, podobnie jak w przypadku makijażu permenentnego ust, opierają się na wprowadzaniu pod skórę barwnika. Brwi często wykonuje się metodą microblandingu, czyli rysowania włosków za pomocą specjalnego ostrza.

Kiedy robić makijaż permanentny?

Każda pora roku jest dobra, by zdecydować się na zabieg, lecz z powodów czysto praktycznych lepiej zrobić to w okresie, w którym nie planujemy wyjazdów i innych ważnych wydarzeń. Brwi czy usta poddane makijażowi permanentnemu goją się zazwyczaj około dwóch tygodni. Niedługo po zabiegu pojawia się opuchlizna oraz lekkie zaczerwienienie, później strupki, których nie należy skubać, tylko pozwolić im się zagoić i odpaść. Czas potrzebny do pełnego wygojenia to okres, w którym naturalnie możemy nie czuć się komfortowo, więc lepiej poczekać i wykonać zabieg na przykład jesienią, a nie w środku lata. Choć słońce nie wpływa negatywnie na proces gojenia, to jednak łatwiej zadbać o powstałe ranki w okresie niższych temperatur.
Jak dbać o makijaż permanentny? Najważniejsze, by stosować się do zaleceń kosmetyczki. Skóra goi się we własnym tempie i nie warto na siłę tego przyśpieszać - lepiej poczekać i cieszyć się z doskonałych efektów.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner