mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja usuwa zmarszczki i rozstępy. Jak wygląda zabieg?

Chcesz poddać się zabiegowi mikrodermabrazji, ale nie wiesz, jak się przygotować? Podpowiadamy, na czym polega mikrodermabrazja i jakie daje efekty.

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny polegający na oczyszczaniu skóry poprzez jej ścieranie. Używa się do tego specjalnego narzędzia, które usuwa wierzchnią warstwę naskórka, zapewniając skórze odświeżenie i blask. Mikrodermabrazja pomaga zredukować niedoskonałości, takie jak prosaki, zaskórniki, czy zmarszczki i przebarwienia.

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji. Najpopularniejsze z nich to:

Mikrodermabrazja diamentowa

Do mikrodermabrazji diamentowej używa się naturalnych bądź sztucznych diamentów, które osadzone są na głowicy specjalnego urządzenia. Kosmetyczka przejeżdza nią po skórze, intensywnie ścierając wierzchnią warstwę naskórka.

Mikrodermabrazja korundowa

Do mikrodermabrazji korudnowej używa się głowicy pokrytej wodorotlenkiem glinu, zwanym korundem. Jest to rodzaj minerału, który ma świetne właściwości ścierające. Ale korund działa też antybakteryjnie i jest hipoalergiczny, więc mikrodermabrazję korundową poleca się osobom o wrażliwej skórze.

Niezależnie od rodzaju mikrodermabrazji zabieg wygląda tak samo. Kosmetyczka przejeżdza po skórze głowicą urządzenia, która usuwa martwy naskórek. Starta skóra wciągana jest do środka urządzenia, a sam zabieg nie jest bolesny – towarzyszyć mu może jedynie zaczerwienienie skóry, więc mikrodermabrazję warto wykonać na kilka dni przed ewentualnymi ważnymi okazjami. Przed samym zabiegiem mikrodermabrazji nie należy stosować peelingów, a skóra nie może być podrażniona ani nie może występować na niej stan zapalny (na przykład opryszczka).

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania

Jak każdy zabieg kosmetyczny, mikrodermabrazja ma również swoje przeciwwskazania. Do najważniejszych należą:

  • zakażenia bakteryjne skóry
  • grzybica
  • znamiona
  • choroby nowotworowe

Kiedy najlepiej wykonać mikrodermabrazję? Zdecydowanie zimą, bo jeden zabieg nie przyniesie z pewnością spektakularnych efektów, a powtarzanie go jest bezpieczne jedynie wtedy, gdy nie wystawiamy skóry na ostre działanie promieni słonecznych. Do 5 dni po zabiegu należy nakładać na skórę kremy z filtrem, unikać solarium, basenu i innych miejsc, w których skóra będzie narażona na działanie słońca lub chloru.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner