koreańska pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja krok po kroku

Koreańska pielęgnacja, czyli 10 kroków do idealnej cery. Wiele kobiet na samą wieść o złożoności sekretów Koreanek zastanawia się kto ma na to czas. Jesteśmy zabiegane i zapracowane, opanowałyśmy demakijaż, tonik i krem a 7 innych czynności pozostają dla nas zagadką. Tymczasem system koreańskiej pielęgnacji skomplikowany jest tylko na pierwszy rzut oka. Szybko staje się rutyną, zajmuje zaledwie kilka minut a na efekty nie trzeba czekać długo. Na czym polegają sekrety urody Koreanek? I jak wygląda pielęgnacja krok po kroku?

Sekrety urody Koreanek

Koreanki największy nacisk kładą na oczyszczanie - my mamy tendencję do pomijania tego kroku, kiedy w pośpiechu zmywamy makijaż za pomocą płynu i wacików. Ich rytuały pielęgnacyjne nie są skomplikowane ani ogromnie czasochłonne, jednak trzeba nastawić się na regularność i poświęcanie czasu na pielęgnację każdego dnia. W trosce o dobro i zdrowie skóry Koreanki też rzadko się opalają, dążąc do idealnie jasnej cery. Wiele kremów ma tu także właściwości wybielające. Koreańska filozofia ma na celu skupienie uwagi na potrzebach naszej skóry – nie tylko wspomnianym oczyszczaniem, ale także nawadnianiem, nawilżeniem i ochroną przeciwsłoneczną. Tak w skrócie można byłoby streścić główny sens pielęgnacji. Ale jak dokładnie wyglądają sekrety urody Koreanek?

1. Demakijaż olejkami

Olejek rozpuści makijaż, poradzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi i zmyje zabrudzenie powstałe w ciągu dnia. Dokładne oczyszczanie jest niezwykle ważne – także jeśli chcemy, by nakładane kremy czy ampułki dobrze się wchłaniały. Olejek jest także łagodną formą demakijażu i wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka.

2. Demakijaż kosmetykiem opartym na wodzie

Może to być np. pianka oczyszczająca, żel, płyn micelarny lub glinka. Najlepiej nie wykonywać mycia palcami. Przydatna tu będzie gąbka lub szczoteczka do twarzy. Pianka usuwa pozostałości oleju

3. Peeling

W koreańskim procesie pielęgnacji bardzo ważne miejsce zajmuje także złuszczanie martwego naskórka. To on, kiedy gromadzi się zanieczyszcza skórę i prowadzi do zatkania porów. Należy mądrze wybrać jego rodzaj. Delikatna cera nie lubi peelingów mechanicznych i tu alternatywą jest peeling enzymatyczny. Te z kolei mogą być zbyt delikatne dla tłustej cery z problemami, gdzie lepszym rozwiązaniem jest np. peeling kwasowy. Złuszczać skórę można kilka razy w tygodniu, nie jest to wymagane codziennie.

4. Tonizowanie

Używanie hydrolatu lub toniku ma za zadanie przywrócenie skórze odpowiedniego pH (równowagi kwasowo-zasadowej). Ma to znaczenie, chociaż ten krok bywa często pomijany. Odpowiednia równowaga zapobiega nadmiernym przesuszeniom bądź przetłuszczaniu się skóry.

5. Esensja

Od esencji zaczynamy etap koreańskiej pielęgnacji zwany nawilżaniem. To booster, który zaaplikuje skórze olbrzymią dawkę składników odżywczych i przygotuje ją na dalsze kroki pielęgnacji.

6. Serum

Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie należy się każdemu rodzajowi skóry. W tym kroku należy wybrać skondensowany produkt, służący konkretnemu problemowi z którym się mierzymy. Rozświetlenie, ujędrnienie, nawodnienie, wygładzenie, rozjaśnienie? Wybór należy do nas.

7. Maseczki

Koreanki wiedzą od dawna, że maseczka do twarzy w formie bawełnianej płachcie działa skuteczniej. Nie wysycha szybko, nie tworzy na skórze ciężkiej do zmycia skorupy, a zwilżona skóra dużo lepiej wchłania składniki aktywne. Na ten etap należy zarezerwować od 10 do 20 minut, więc nie musi stanowić on codziennego kroku.

8. Pielęgnacja skóry pod i wokół oczu

To tu skóra na naszej twarzy jest najwrażliwsza, to tu widać pierwsze zmarszczki i to tutaj bezlitośnie odmaluje się cień każdej nieprzespanej nocy. Pielęgnacja skóry po oczami i wokół nich wymaga więc specjalnej troski i odpowiednich preparatów.

9. Krem nawilżający

Krem powinien być dopasowany do naszego wieku, cery i potrzeb skóry. Może to być krem koreański, których na rynku dostępnych jest całkiem sporo (należy uważać na składy) bądź możemy sięgnąć też po inny kosmetyk z dobrym, najlepiej naturalnym, składem. Koreańska pielęgnacja jest bowiem wskazówką i zasadami postępowania, a nie bezwzględnym przykazem stosowania wszystkiego, co pochodzi z Korei.

10. Krem z filtrem

Zapobiegliwie i zabezpieczająco – kremy z filtrami SPF powinny być stosowane na co dzień, nie tylko latem. Codziennie narażamy naszą skórę na szkodliwe promieniowanie UV, dlatego warto wyrobić sobie nawyk codziennej ochrony stosując kosmetyk z odpowiednim filtrem. Na krem spokojnie możemy nałożyć makijaż, utrzyma się on nawet lepiej dzięki dodatkowemu nawilżeniu. 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner