trendy urodowe

TOP 6 trendów urodowych w 2020

Nowy Rok to nie tylko czas wzmożonej refleksji, podjętej na nowo aktywności fizycznej i licznych postanowień. To także początek nowych trendów, w tym dotyczących rynku beauty. Specjaliści już od jakiegoś czasu spekulują, co przypadnie do gustu klientom w 2020. Na jakie zabiegi medycyny estetycznej i spa, kosmetyki oraz nowości należy zwrócić uwagę?

Klienci są coraz bardziej świadomi i wyedukowani – rynkowa oferta się rozrasta, konsumenci czytają i analizują składy, wiedzą co im pomaga a co szkodzi. Dlatego krytyczniej podchodzą także do oferowanych im usług kosmetologicznych czy produktów. To więc pewne – jakość stała się wartością nadrzędną. Zarówno w roku 2020 jak i w kolejnych latach. Trendy zmierzają także w stronę naturalności i holistycznego podejścia do pielęgnacji.

Zerowaste i less waste

Konsumenci komunikują jasno – stop plastikowi. Dotyczy to zarówno opakowań produktów, jak i ich składów. W 2020 roku świadome i zaangażowane marki przyłożą więc większą uwagę do przejrzystej komunikacji ze swoimi klientami. Szklane, papierowe czy wielorazowe opakowania są dużym odciążeniem dla naturalnego środowiska. Już teraz powstaje coraz więcej kosmetyków, których opakowania nadają się do recyklingu lub ponownego użycia, a trend ten będzie wyłącznie przybierał na sile.

Healthy aging

W dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej osiągnęliśmy wiele. Urodę da się poprawić a proces starzenia znacząco spowolnić. Coraz większą moc oddziałowującą na branżę beauty ma jednak niewątpliwie trend body positivity. Nie oznacza to bynajmniej osłabionego ruchu w gabinetach. Klienci coraz częściej kierują swoje zainteresowanie w stronę prewencji i zabiegów regeneracyjnych, mających podkreślać naturalne piękno a nie za wszelką cenę podążać za sztucznym ideałem. Nie chodzi o to, by się nie starzeć, ale by być na ten proces odpowiednio przygotowanym. Dotyczy to nie tylko zabiegów, ale także produktów kosmetycznych.

Holistyczne podejście do urody

Świadomość dotycząca wpływu naszego samopoczucia na nasz wygląd także rośnie. Coraz częściej dostrzegamy jak stres, zabieganie i brak czasu na odpoczynek czy inne negatywne czynniki zewnętrzne wpływają na nasz wygląd. Zdajemy sobie sprawę jak jakościowy jest odpowiedni relaks. Tu propozycją są wszelkiego rodzaju zabiegi SPA, masaże, medytacje, zajęcia z jogi.

A-beauty

Przez lata triumfy święciła koreańska pielęgnacja, która wkroczyła do naszych łazienek i na nasze twarze. Nakładaliśmy maseczki w płachtach, rolowaliśmy wałeczkiem z jadeitu okolice oczu i pamiętaliśmy o kolejności zmywania olei. Dla mniej cierpliwych, zapominalskich i po prostu zwolenników nurtu „less is more” przychodzą Australijczycy. A-beauty to ich odpowiedź na pochodzące z Korei k-beauty. Proste składy, naturalne składniki, nieskomplikowana pielęgnacja – to w australijskich kosmetykach zachwyca najbardziej.

Polskie naturalne marki kosmetyków

Polacy nie gęsi… I swoje kosmetyki naturalne mają! Polskie marki rosną w siłę razem z trendem pielęgnacji opartej na nieprzetworzonych, prostych składnikach i w duchu less waste. Szklane lub recyklingowalne opakowania, proste receptury, piękne zapachy i potwierdzone działanie. KOI, Ministerstwo Dobrego Mydła, Mokosh, Sylveco, Resibo, Purite, Yope, Iossi, Nacomi, Make me BIO, Clochee, Body Boom, Fridge - a to tylko jedne z nielicznych przykładów.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu małych dawek czystego CO2. Dzięki niej można poprawić wygląd praktycznie całego ciała - zmniejszyć rozstępy, cellulit, widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Stała się popularna już w 2019, ale wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuować swoją ekspansję w gabinetach.

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner