Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli skóra w idealnej kondycji

Karboksyterapia jest określana mianem jednego z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających. Pomaga poprawić wygląd niemal całego ciała – zmniejsza rozstępy, niweluje cellulit, wygładza zmarszczki i pomaga pozbyć się cieni pod oczami. Zabieg jest bezinwazyjny, przystępny cenowo, jednak nie może być stosowany przez wszystkich. Jak przebiega karboksyterapia i kogo dotyczą przeciwskazania?

Jak przebiega karboksyterapia?

Zabieg ten polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły, małych dawek medycznego CO2, który przenikają do wybranych tkanek. W efekcie następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. W wyniku działania dwutlenku węgla zwiększa się także przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Karboksyterapia szybko i efektywnie wspiera również procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze. Dodatkowo poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych.

Podczas wstrzykiwania pacjent odczuwa w zasadzie to samo, co przy każdym zastrzyku – ukłucie, nieznaczne uczucie rozpychania i niewielki ból.

Jak długo trwa karboksyterapia?

Długość przeprowadzanego zabiegu zależy od miejsca, w jakim jest wykonywany. Zależy d tego też ilość zużywanego dwutlenku węgla. Dla zabiegów wykonywanych na twarzy może to być więc kilka minut, w ciągu których pozbędziemy się zmarszczek, za to zabieg niwelujący cellulit z ud czy brzucha potrwa już dłużej, bo ok. pół godziny. W każdym przypadku niezbędne są kilkukrotne, regularne powtórzenia zabiegów. Ich ilość jest bardzo indywidualna i zależy od naszego organizmu oraz od zaawansowania problemu. Łatwiej jest pozbyć się zmarszczek mimicznych, trudniej pracuje się nad poprawą wiotkości skóry.

Karboksyterapia – dla kogo?

Karboksyterapię poleca się głownie osobom z m.in.:

• cellulitem
• rozszerzonymi, widoczne naczynkami krwionośnymi,
• bliznami pozabiegowwymi i potrądzikowymi,
• zmarszczkami,
• łuszczycą
• nadmiarem tkanki tłuszczowej,
• tendencją do wypadania i utraty włosów,
• z problemami z wiotkością skóry

Karboksyterapia jest więc polecana w wielu przypadkach. Niestety nie jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich. W przypadku chorób, schorzeń i dolegliwości takich jak cukrzyca, niedawny zawał serca lub udar mózgu, zakrzepica, nowotwór, nadciśnienie, zmiany trądzikowe, ciąża i karmienia piersią, jak również hemofilia, choroby płuc czy opryszczka, niewydolność nerek oraz serca, zastosowanie karboksyterapii może być bardzo niebezpieczne i nie jest polecane.

Karboksyterapia – cena i działanie

Karboksyterapia jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, których problemem są zmarszczki, nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość skóry czy cellulit. Zwłaszcza, jeśli tych dolegliwości nie udało usunąć się za pomocą diety i ćwiczeń. Widoczne efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, chociaż zaleca się wykonywanie ich w serii. Cena pojedynczej karboksyterapii uzależniona jest od części ciała, na którą wykonywany jest zabieg i waha się od 100 do kilkuset złotych.

Karboksyterapia – efekty

Niewątpliwym plusem karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry oraz ryzyka reakcji alergicznych. Karboksyterapia nie uwrażliwia także skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Nie wymaga ona również szczególnej rekonwalescencji po zabiegu – niemal od razu można wrócić do codziennych zajęć. Karboksyterapia ma jednak efekty uboczne. W okolicy wstrzykiwania gazu może wystąpić rumień, okolica nakłucia może być bolesna. Istnieje także ryzyko siniaków czy drobnych wybroczyn. Co prawda rzadko, ale niekiedy pojawiają się też bardziej poważne powikłania jak obrzęki, krwiaki, infekcje lub inne stany zapalne.

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner