Kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Jak rozpoznać te, które są naprawdę eko?

Wymagania, które muszą spełniać kosmetyki ekologiczne są naprawdę wyśrubowane. Stojąc przy sklepowej półce nie mamy szans ich zweryfikować, musimy więc zaufać odpowiednim certyfikatom. Jednym z nich jest EKOCERT.
ECOCERT Greenlife S.A.S. jest międzynarodową organizacją powstałą w 1991 roku,
z siedzibą główną we Francji. Certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Działa w około 80 krajach.

Kosmetyk ekologiczny a naturalny

Czy kosmetyk naturalny i kosmetyk z certyfikatem EKOCERT to to samo? Otóż nie!
- W przypadku kosmetyków naturalnych, surowce mogą pochodzić z różnych źródeł – wyjaśnia Katarzyna Grużewska, Kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w firmie OCEANIC SA. - Produkując te, które posiadają EKOCERT można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez EKOCERT. Prócz tego starannie monitorowany jest cały proces produkcji: począwszy od urządzeń, środków myjących, aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej – ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi EKOCERT.

Troska o alergików

Firma OCEANIC od 38 lat tworzy i produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają receptury hipoalergiczne, a ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików.
Na początku roku 2020, pod marką AA, OCEANIC wprowadził nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat ECOCERT. Wszystkie zostały wytworzone we własnej fabryce firmy w Polsce, w Trąbkach Małych pod Gdańskiem, która również otrzymała zgodę ECOCERT na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.
- Cosmetics Organic Standard (COSMOS) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce – wyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firmy OCEANIC i L’biotica. - Spełniliśmy surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali kraju wyróżnia nas fakt, że w OCEANIC czuwamy nad całym procesem produkcji  kosmetyków z ECOCERT, ponieważ  wytwarzamy je sami, w naszej fabryce. Kosmetyki ekologiczne są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację ECOCERT, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju.
Mimo, że certyfikat ECOCERT otrzymać mogą produkty zawierające minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, to receptury kosmetyków AA mają ich aż 99-100%.

DorotaSoszynska OCEANIC

Co oznacza Certyfikat ECOCERT?

WIARYGODNOŚĆ – skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
TRANSPARENTNOŚĆ – każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina, będąca źródłem dla danego surowca.
BEZPIECZEŃSTWO – fabryka OCEANIC, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Certyfikat ECOCERT COSMOS uzyskały dwie serie kosmetyków ekologicznych: AA Go Green oraz AA Fresh Fruits jak również wybrane produkty z linii AA Super Fruits&Herbs.
Kupując kosmetyki z certyfikatem ECOCERT wspierasz ekologiczny proces produkcji o kontrolowanym wpływie na środowisko.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner