Uroda

Nowe początki, nowy rok, nowe postanowienia. Co roku zaczynamy z nadzieją, że tym razem uda nam się zrealizować nasze cele i marzenia. Jednym z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych jest schudnięcie lub wyrzeźbienie figury. Jak skutecznie zrealizować swoje postanowienia noworoczne i osiągnąć wymarzoną sylwetkę? O zaletach Wonder Body, opowiada dr Tatiana Jasińska założycielka Atlanta & Esti Clinic w Lublińcu i Bytomiu.

Modelowanie ciała – co robić, gdy nic nie działa?

Smukła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu z nas. Niestety dla niektórych trudne do osiągnięcia. Problem staje się tym większy, gdy borykamy się z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, której ciężko się pozbyć. Nie trudno wtedy o utratę motywacji…

– Modelowanie sylwetki nie jest łatwe i często wiążę się z wieloma wyrzeczeniami oraz ciężką pracą. Mimo tego bywa tak, że w pewnych okolicach nie widzimy efektów, lub są one znikome. Noworoczny okres to czas, kiedy wielu z nas wyznacza sobie nowe postanowienia i najczęściej znajduje się wśród nich zrzucenie dodatkowych kilogramów lub zbudowanie masy mięśniowej. Sposobów na to jest wiele, ale zwykle wymagają od nas dużo samodyscypliny i wewnętrznej motywacji, a jak wiemy początkowy zapał, może nie wystarczyć do utrzymania nowych nawyków.
Tutaj z pomocą przychodzi zabieg Wonder Body, który pozwala nam w łatwiejszy sposób spalać tkankę tłuszczową oraz budować mięśnie. Świetnie uzupełnia trening na siłowni, szczególnie wtedy, kiedy mamy mało czasu, a mimo wszystko chcemy poćwiczyć, ponieważ zabieg trwa 25 minut, a zastępuje około 2h na siłowni.

Wyszczuplenie i wymodelowanie ciała

Wonder Body to silna neurostymulacja mięśni. Kiedy ćwiczymy na siłowni, nasz mózg daje sygnał mięśniom, że muszą się skurczyć po to, by móc podnieść konkretny ciężar. W trakcie zabiegu Wonder Body, można powiedzieć, że omijamy mózg i kierujemy sygnał prosto do neuronów ruchowych. Dzięki temu przez 25 minut dochodzi aż do 52 000 skurczów mięśni ud, pośladków, brzucha, bicepsów oraz tricepsów.

Podczas zabiegu, podobnie jak przy każdej innej aktywności fizycznej spalamy kalorie. Dzięki temu uzyskujemy efekt odchudzania.
–  Oczywiście tylko wtedy kiedy dbamy też o dietę i pozostajemy w deficycie kalorycznym. Wonder Body pozwala na ustawienie kilku trybów pracy, w tym taki, który jest specjalnie zaprojektowany do spalania tkanki tłuszczowej.

Po drugie, ze względu na to, że nasze mięśnie pracują, a przy każdym następnym treningu zwiększamy moc, z jaką działamy, są one zmuszone do adaptacji.
 W ten sposób pobudzamy je do rozbudowy, aby wizualnie osiągnąć bardziej wymodelowaną i atletyczną sylwetkę. Panowie obserwują powiększenie się obwodów na przykład w bicepsie, z kolei Panie widzą jędrniejsze i podniesione pośladki. Zabieg jest bezpieczny i przebadany pod kątem przeciwwskazań. Do ich listy zaliczają się m.in.: metalowe implanty, ciąża, rozrusznik serca.

Plan na wymarzoną sylwetkę!

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki wymaga zaplanowania i konsekwencji w działaniu. Nie ma jednej uniwersalnej drogi, która będzie odpowiednia dla wszystkich – każdy jest inny i ma inne potrzeby i możliwości. Dlatego też ważne jest, by stworzyć plan dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

–  Jak przy każdym zabiegu zaczynamy od wywiadu. Musimy się dowiedzieć, jakie oczekiwania ma nasz pacjent, z czym się boryka i nad czym chciałby popracować. Rozpoczynamy od pomiarów, gdyż drobne zmiany w obwodach mogą być już widoczne po pierwszym zabiegu, z uwagi na przykład na napięcie mięśni. Następnie zakładamy ubranie służące do sesji treningowej, które zostaje zwilżone. Zwiększamy w ten sposób przewodnictwo i poprawiamy jakość wykonywanego zabiegu. Później zakładamy kombinezon i dostosowujemy elektrody do budowy ciała. Kolejny krok to wybranie jednego z trybów pracy. Do wyboru mamy działanie na tkankę tłuszczową, budowanie mięśni, tryb fizjoterapeutyczny, oddziaływanie na dno miednicy oraz kilka innych.

W każdym z nich możemy ustalać siłę, z jaką mięśnie będą stymulowane i co ważne nie musimy całego ciała stymulować z jednakową mocą. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, możemy dostosowywać, które mięśnie dadzą radę wytrzymać więcej, a które mniej. Wszystkie parametry razem z pomiarami zapisujemy by w trakcie kolejnej sesji, podobnie, jak przy normalnym treningu je podwyższać, co będzie tożsame z podnoszeniem większych ciężarów.

Tak jak przy każdym innym wysiłku, po treningu Wonder Body, też mogą pojawić się zakwasy. –  Żeby zminimalizować ryzyko powstania zakwasów, podnosimy siłę treningu powoli, ale skutecznie, żeby nie przeciążyć mięśni. Jeśli jednak takie się pojawią, po zabiegu zalecamy masaż oraz ciepłą kąpiel, która zrelaksuje mięśnie. Warto też, żeby zabieg Wonder Body nie był jedyną formą aktywności fizycznej, wtedy dodatkowy ruch, pomoże zniwelować zakwasy.

Postanowienie noworoczne bede miec wymarzona sylwetke Wonder Body

Wymarzona sylwetka – działaj kompleksowo!

Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, warto działać wielotorowo i swoje postanowienia noworoczne przekuć w prawdziwy program wyszczuplający.

–  Wonder Body w mojej klinice stanowi świetną bazę terapii łączonych. Łączę go u moich pacjentek na przykład z liporadiologią a szczególnie z kriolipolizą. Jak wynika z obserwacji, połączenie Wonder Body z kriolipolizą pozwoli na wyższe średnie wyniki w redukcji obwodów. Prowadzę też kilka pań, które borykają się z problemem cellulitu, u których łączę Wonder Body z mezoterapią na cellulit. Oprócz tego u pacjentów, którzy korzystają z serii zabiegów Wonder i są ku temu wskazania, włączam suplementację przyspieszającą metabolizm lub dodatkowo redukującą cellulit.

Tatiana JasińskaDr Tatiana Jasińska –  dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, wenerolog, założycielka Atlanta & Esti Clinic

 

 

 

Sprawdź także: Rozstępy? Jak się ich pozbyć?

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner