Wydarzenia

Właśnie wystartowała w Polsce unijna kampania o nazwie „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!”.…
W nowej, śródziemnomorskiej  restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino w Warszawie,  odbyło się spotkanie prasowe z…
Ponadczasowo piękna, zmysłowa i z charakterem. Z jednej strony zwiewna i delikatna, z drugiej odważna i…
12 marca 2024 dziennikarze z najważniejszych magazynów poradnikowych, luksusowych i branżowych, a także przedstawiciele popularnych…
Beauty by Touch Congress  to pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie kongres…
Już 16 stycznia w Warszawie odbędą się targi beauty DOUGLAS SKINCARE WEEKS. Jeśli pielęgnacja jest…
Zdrowa koloryzacja włosów, bez łamania ich wiązań – czy to możliwe? Tak! Dowiedzieliśmy się tego…
17 października w warszawskim KinoGramie odbyła się konferencja prasowa 3. edycji projektu #lubiesiebie. 5 wspaniałych aktorek –…
5 wspaniałych aktorek - Katarzyna Herman, Jowita Budnik, Joanna Liszowska, Aleksandra Hamkało i Małgorzata Pieczyńska…
Pod hasłem: Praktycy Praktykom, OFF LABEL zaprasza na I Naukową Konferencję Off Label Experts, w…

Nowości w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej

Medycyna estetyczna w ostatnich latach, dzięki rosnącym możliwościom technologicznym, oferuje nowoczesne metody walki z oznakami starzenia. Nowości w medycynie estetycznej obejmują więc głównie działania anti-ageing, które nie wymagają długiej rehabilitacji po zabiegu, dają naturalne, nieprzerysowane efekty odmłodzenia skóry i stymulują ją do produkcji nowego kolagenu będącego najważniejszym składnikiem odpowiadającym za jej odpowiednie nawilżenie, napięcie i ładny koloryt.

Nowości w medycynie przeciwstarzeniowej pozwalają m.in. na wykorzystanie laserów o wszechstronnym zastosowaniu. Zabiegi przeprowadzane z ich użyciem odmładzają skórę, pozwalają pozbyć się przebarwień i znamion, wygładzają blizny pooperacyjne, rozstępy i tatuaże. Z pomocą laserów można także wymodelować sylwetkę, unieść piersi czy pozbyć się na stałe niechcianego owłosienia.

Współczesne trendy kosmetyczne to także rosnąca popularność mezoterapii. W trakcie zabiegów mezoterapii bezpośrednio do skóry podawane są substancje czynne, pozwalające odświeżyć, zrewitalizować i odpowiednio nawilżyć skórę.

Do nowości w dziedzinie medycyny estetycznej zalicza się także zabiegi autologiczne, w których wykorzystuje się materiał pochodzący z ciała pacjenta, z jego krwi lub tłuszczu dla odmłodzenia i zregenerowania tkanek. W ramach tych zabiegów wykonywane są takie działania, jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy podawanie komórek macierzystych odtwarzających i regenerujących zużyte tkanki, co daje wyjątkowo trwały efekt odmłodzenia skóry.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner